Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Дорожники Луганщини рятують Луганщину від снігової катастрофи

Дорожники Луганщини рятують Луганщину від снігової катастрофи

Як і попереджали і синоптики снігова лавина накрила всю Україну. І хоча на минулому тижні погода також не радувала, найбільші ускладнення сталися на вихідні дні. У ніч з 17 на 18 березня, а особливо у ніч з 18 на 19 березня значно погіршилися погодні умови у всіх  районах Луганській області. Висота снігового покрову сягає 30-30 см, подекуди кучугури сягають 3 – 3,5 метри (три – три с половиною метри - саме таке можна побачити на автодорозі Т 1308 Старобільськ-Марківка).

Температура не знизилася до критичних позначок, і становить від 7 до 10 градусів морозу. Але пориви вітру досягали 25-30  м/с, подекуди вітер  сягає 35-40 м/с. Сильний вітер  призвів до утворення снігових переметів на автомобільних дорогах загального користування.  

З другої половини ночі з 18 на 19.03.2018 на дороги Луганщини вийшло 64 одиниці техніки. Станом на 07.00 19.03.2018 у ліквідації негоди були задіяні 102 одиниці техніки, у тому числі більше 30 комбінованих дорожніх машин (КДМ), окрім КДМ  залучені трактори та інші механізми. Для ліквідації переметів будуть задіяні шнеко-роторні механізми.

Попри все, ситуація знаходиться під контролем. Проїзд дорогами державного значення забезпечено. Оперативне реагування на ситуацію, на складні погодні умови – турбота  керівництва Служби автомобільних доріг та ДП «Луганський облавтодор» зі структурними підрозділами у районах Луганщини. Служба автомобільних доріг у Луганській області та ДП «Луганський облавтодор» працюють у співпраці з  обласною владою.

За словами директора ДП «Луганський облавтодор» Олександра Коротуна, у північних районах ситуація ускладнюється дуже сильним вітром: тільки прочистили дорогу, через 2 години ї знову засипає снігом.

«Дякуючи оперативному реагуванню, ситуація на дорогах контрольована. Перекриття доріг державного із-за негоди не допущено», - підкреслив  Олександр Коротун.

 «Із зрозумілих причин, на постійному контролі стан справ на дорогах державного значення, у тому числі дорога, яка веде до КПВВ «Станиця Луганська». Дорожнє покриття засніжене, не чорне, з накатами, але проїзд забезпечено. Сильний вітер призводить до появи снігових переметів. Найскладніша обстановка на півночі Луганщини. Так, наприклад, на дорозі Т 1308 Старобільськ-Марківка, висота снігового покрову на деяких ділянках сягає  три – три с половиною метри. 

Фото дорожньої техніки на фоні таких снігових кучугурі викликає здивування, але це суто правдива річ. Ми не «фотошопимо»  снігові завали,  ми їх розчищаємо! Існують окремі ділянки на дорогах місцевого значення, на які ми поки що не в змозі очистити. Не менш складна ситуація на проїзній дорозі Т1313 – Старобільськ- Біловодськ-Троїцьке. 

Тут снігова навала сягає півтори метра. Не зважаючи на те, що місцеві дорогі, у рамках децентралізації передані  на баланс облдержадміністрації, всі роботи на них проводяться у повному обсязі. Але наголошую на тому, що саме зараз головна увага – дорогам місцевого значення. Прошу ставитися до роботи дорожників із розумінням», - додає Олександр Коротун.

Мешканці Луганщини можуть наочно побачити як працюють дорожники – цілодобово, без вихідних.

Після очистки від снігу спеціальна техніка працюватиме  для обробки дорожнього полотна протиожеледними засобами, буде проводитися  обробка доріг піщано-соляною сумішшю.

Олександр Коротун запевнює, що робота у посиленому режимі буде продовжена до стабілізації ситуації та остаточної ліквідації негоди. 

Працює диспетчерська служба, відбувається співпраця зі співробітниками ДСНС та Національної поліції.

Служба автомобільних доріг та ДП «Луганський облавтодор» звертаються до учасників дорожнього руху з проханням не завдавати перешкод в роботі снігоприбиральної техніки та бути пильними та уважними в місцях проведення робіт, дотримуватися вимог Правил дорожнього руху, дбати про власну безпеку та безпеку інших.

При Службі автомобільних доріг створено графік цілодобового чергування дорожників та спеціальної техніки на автомобільних дорогах Луганщині. У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте за номером диспетчера Луганська область - +380 (64) 524 11 25+380 (50) 305 16 49

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області