Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » «Луганський облавтодор» - снігоприбиральний спонсор радісних свят

«Луганський облавтодор» - снігоприбиральний спонсор радісних свят

Протягом кількох діб,  починаючи з 4 по 7 січня 2019 року Луганщину накрив  активний циклон, який супроводжувався  сильними снігопадами, потужним вітром та хуртовинами. Втім,  проїзд на дорогах Луганської області було забезпечено. На дорогах  у цілодобовому режимі працювали та продовжують  працювати співробітники філій ДП «Луганський облавтодор».

Складна ситуація утворилася по всіх територіях Луганщини, але найбільш важко було на дорогах у Станично-Луганському  Новопсковському,  Старобільському, Новоайдарському районах, а також у Лисичанську та Попаснянському районі. Так, наприклад, у Станично-Луганському районі висота снігового покрову сягала 60 сантиметрів, схожу картину можна було побачити в інших районах.

За словами директора ДП «Луганський облавтодор» Олександра Коротуна,  на боротьбу зі сніговою негодою задіяні всі сили працює  122 одиниці техніки  та близько 450 працівників, які змінюючи один одного вели боротьбу з негодою.

«Наше завдання було і залишається простим – не залишити нікого у сніговій пастці. І з цим завданням ми впоралися, ситуацію втримали, проїзд забезпечили. Про це свідчать  позитивні відгуки про нашу роботи і з боку населення, у тому числі і віддалених територій, і з боку керівництва облдержадміністрації.

Всі хотіли зустрічати Різдво Христове не на засніженій трасі, а в рідних домівках. Саме для забезпечення проїзду по дорогах Луганщини ми працювали і вдень, і вночі.

Можна сказати, що  «Луганський облавтодор» - снігоприбиральний спонсор радісних свят. Зрозуміло у тому, що так говорять про нас люди, є доля іронії, але все ж таки велика доля правди. Працювали без вихідних. Механізаторам, водіям, які безпосередньо були задіяні на розчистці снігу, вдавалося відпочити буквально декілька годин, а потім знову – до роботи» - розповів Олександр Коротун.

Додамо, що експлуатаційне утримання мережі автомобільних доріг загального користування державного значення в Луганській області здійснює ДП «Луганський облавтодор», філії якого розташовано в кожному  районному центрі у кількості 12 дорожньо-будівельних підприємств. ДП «Луганський облавтодор» - єдине підприємство в області, яке займається очищенням доріг державного значення. Але вони також займися і дорогами місцевого значення.

Очільник ДП «Луганський облавтодор» Олександр Коротун додав, що після прочищення доріг державного значення,  співробітники філій ДП «Луганський облавтодор» перейшли до роботи на місцевих дорогах.

Олександр Коротун щиро подякував всіх співробітників ДП «Луганський облавтодор» за роботу у надскладних умовах.

7 січня ситуація суттєво ускладнилася посиленням вітру, який сягав на деяких ділянках до 15 м/с та хуртовиною. Звідси, на окремих ділянках доріг утворюються перемети. Дорожники намагаються оперативно їх усувати.  

Олександр Коротун радить водіям  звертати увагу на прогноз погоди, на попередження про небезпеку переметів.

«Якщо ви вірити, що ваше авто здатне подолати всі перемети, які виникають на дорозі, ви глибоко помиляєтесь. Досвід минулого року (під час заметілі у березні 2018 року) доводить, що опинитися у сніговій пастці легко, а от вибратися з неї дуже важко. Я раджу всім водіям мати під рукою телефони гарячої лінії, і у разі виникнення небезпечної ситуації не панікувати, а діяти згідно обставини – спокійно та впевнено. Ми завжди готові прийти на допомогу, але пам’ятайте – безпека руху, безпека життя – це найголовніше» - підкреслив Олександр Коротун.

У найближчі три доби (08-10.01.2019), а також до кінця цього тижня, на Луганщині, істотних змін у погоді не очікується.

Опади продовжаться, місцями  істотні опади у виді снігу. Температурний режим -9..-11 морозу вночі, -2..-6 морозу вдень. Напрям вітру - північно-східний з переходом на  південно-східний. Очікується посилення вітру, швидкість вітру посилиться до 12-15 м/с, хуртовини, заметіль.

Якщо ви потрапили в надзвичайну ситуацію на дорозі, зателефонуйте черговому в вашій області. Вам обов'язково нададуть допомогу! Дзвоніть цілодобово.  Працюють також мобільні телефони.

Запам’ятайте телефони у Луганський області  

  +380 (64) 524 11 25+380 (50) 305 16 49

Аналітично-диспетчерська група Укравтодору

+380 (44) 287 11 40

kae@ukravtodor.gov.ua

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області