Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Пояснення щодо ремонту дороги Т-13-09 «Щастя – Широкий» у Станично-Луганському районі

Пояснення щодо ремонту дороги Т-13-09 «Щастя – Широкий» у Станично-Луганському районі

Стан справ у дорожній галузі цілком справедливо турбує мешканців Луганщини. На території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км, з яких 1 177 км доріг державного значення і 2 439 км – місцевого.

Критичних руйнувань, дороги зазнали в ході активної фази АТО у 2014-2015 роках, коли внаслідок прямих бойових дій були зруйновані 7 мостових споруд, внаслідок пересування великовагової  і гусеничної військової техніки  було пошкоджене не тільки покриття проїзної частини, а й вся конструкція дорожнього одягу. Таким чином 80 відсотків доріг загального користування уражені характерними руйнуваннями та перебувають у незадовільному експлуатаційному стані. І ми це визнаємо!

02.11.2018 року в мережі Фейсбук з’явився допис справжнього українського патріота Светлани Светікової  щодо ремонту на дорозі Т-13-09 «Щастя – Широкий».

Автор зазначає: «СТАНИЧНО -ЛУГАНСКИЙ РАЙОН. Громко кричу КАРАУЛ !!! Только обрадовались,что нашлись смелые кто готов восстановить дорогу ЖИЗНИ, которая имеет стратегическое значение для Луганщины ,но чувствую,что зря... По этому направлению,а не по дороге, огромный поток машин,здесь огромное количество аварий было с тяжелыми травмами,по этой дороге везут на МСЭК инвалидов,по этой дороге везем наш генетический фонд на поезда,по этой дороге едут те,кто радуется ее отсутствию и говорят "а у нас в рЭспублике" дороги отремонтированы и одно из главных - по этой дороге идут поставки продуктов в крайнюю точку ООС и Новая Почта доставляет груз!!!!

Выиграла тендер киевская фирма "Данко" ,привезли технику, четыре дня простояла и грейдер уже уехал....даже не попрощавшись.. А у меня в Киеве ВСЕ спрашивают за эту часть дробильной дороги и очень удивляются,что ее не делают ВООБЩЕ ! Максим Витальевич Саврасов !Максим Саврасов Вы первое что у меня спросили в мае :"Дорогу сделали?" и вот ответ... Жаль не могу отметить В.Гройсмана и Наева... Все самые хорошие идеи и начинания гибнут в чьих то лабиринтах... Эх......... А потом власть все ругают... Наглядное исполнение постановлений КабМина..».

Маємо пояснення з цього приводу від начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Юрія Бережного.

Служба автомобільних доріг у Луганській області провела тендер на ремонт двох ділянок цієї дороги, а саме: Т-13-09 Щастя - Широкий на ділянці км 22+000 - км 26+000, Т-13-09 Щастя - Широкий на ділянці км 26+000 - км 32+000. Дорога Т-13-09  Щастя – Широкий знаходиться у вкрай поганому стані, особливо зазначені вище ділянки цієї дороги. За результатами тендерів було обрано підрядника для виконання зазначеннях робіт. Цей підрядник був задіяний на проведенні інших робіт на дорогах Луганщини. Фінансування мало б бути за рахунок коштів із залишків з непідконтрольних територій (місцевий бюджет).

Саме за таким принципом відбувалися роботи на дорогах Р-66 КПП "Демино-Олександрівка"- Сватове-Лисичанськ-Луганськ на ділянці км 155+300 - км 158+800 та Т-13-13 Троїцьк-Білокуракине- Старобільськ на ділянці км 108+250 - км 112+000.

Сума коштів, які мали б бути виділені на ремонт двох ділянок на дорозі Т-13-09 Щастя – Широкий – 17 000,00 тис. грн. та 36 000,00 тис. грн. Загальна сума – 53, 0  млн. грн.

Замовник відновлювальних робіт  - Служба автомобільних доріг, яка  провела тендер та обрала підрядників через систему ProZorro.  Роботи  здійснюються за рахунок коштів місцевого бюджету, а саме залишки з непідконтрольних територій (місцевий бюджет). Зі свого боку ми зробили все належне – провели тендери, обрали підрядника, підписали договір щодо виконання робіт, в якому зазначені відповідальність  та гарантії щодо якості проведення робіт.

Підрядник вивів техніку на дорогу Т-13-09 Щастя – Широкий. Але на  сьогоднішній день, у підрядника виникають сумніви щодо платоспроможності та виділення грошей із місцевого бюджету, а саме від Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації. Саме тому, зазначена вище  неузгодженість та невпевненість, відсутність чітких та зрозумілих підтверджень щодо оплати, і призвела до нервозності та обуреності.

Ми цілком підтримуємо і місцевих мешканців Луганщини у тому, що «дорога  життя», дорога Т-13-09 Щастя – Широкий має бути відремонтована.

Варто також пояснити щодо терміну «залишки з непідконтрольних територій». Кошти на ремонт доріг в окупованій зоні ніколи не виділялися і не виділяються. Всі гроші фактично йдуть на фінансування робіт виключно на території Луганщини, яка знаходиться під контролем України. Всі роботи з ремонту та експлуатаційного  утримання виконуються виключно на території підконтрольній Україні.

Жодних порушень Постанов Кабміну, інших законодавчих актів не було, не має, і не буде у подальшому. Всі роботи, які виконують ДП «Луганський облавтодор» та інші підрядні організації, виконується на замовлення Служби автомобільних доріг у Луганській області та згідно чинного законодавства.

Ми готові до конструктивної критики, але при цьому ми щиро сподіваємося, що ті хто нас критикує усвідомлює, що нашарування проблем, хронічне недофінансування відбувалося роками. Так, наприклад, існують ділянки доріг,  які не ремонтувались протягом 15, 20, а деякі і 30 років. Служба автомобільних доріг у Луганській області – працює прозоро і завжди відкрита для мас-медіа та громадськості.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області