Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Сьогодні відбудеться відкриття Томашівського мосту

Сьогодні відбудеться відкриття Томашівського мосту

Сьогодні, 26 жовтня у Рубіжному знакова подія: після капітального ремонту, відкривають міст через річку Сіверський Донець, який з’єднав два міста – Новодружеськ та Рубіжне. На урочисте відкриття Томашівського мосту запрошені  керівники Міністерства інфраструктури України, Луганської облдержадміністрації, Укравтодора, Держспецтрансслужби, представники місцевої влади та громадськості.

Томашівський міст розташований на 130 кілометрі дороги Т-13-02 (автодорога державного значення «КПП Танюшівка-Старобільськ-Бахмут»). Залізобетонний міст через річку Сіверський Донець було збудовано поблизу передмістя Лисичанську (місто Новодружеськ) ще у 1986 році. Томашівський міст (іноді його називають Новодружеський) через річку Сіверський Донець   бойовики підірвали в травні 2014 року. У вересні 2014-го року його вже відновлювали співробітники ДСНС,  тоді при тимчасовому ремонті не всі будівельні нормативи були дотримані, через що рух транспорту вагою понад п'ять тонн через міст заборонено. Капітальний ремонт Томашівського мосту проводиться на замовлення Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Ремонт моста став можливим завдяки програмі Кабінету Міністрів України на відновлення інфраструктури в Східних областях України та проводився за рахунок коштів державного бюджету.

Роботи, які були розпочати у травні цього року, виконували  військовослужбовці 19 окремого мостового загону 26-го об’єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України.

Капітальний ремонт мосту – дуже важлива справа – бо це найкоротший транспортно-логістичний шлях від Луганської області до Донеччини (до Бахмуту).  Перед початком робіт військові провели розмінування прилеглої території та недаремно: були виявлені «розтяжки» та міни.

Окрім Томашівського мосту, військовослужбовці 26-го об’єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України приступили до ремонтних робіт з капітального ремонту мосту в селищі Троїцьке, Попаснянського району.  Це вже другий об’єкт на Луганщині. Міст  у в селищі Троїцьке через річку Лугань   також було пошкоджено в результаті  бойових дій. Замовник відновлювальних робіт на мостах Луганщини - Служба автомобільних доріг. Сьогодні військові працюють там, де відмовляються працювати інші підрядники за будь-які гроші.

(Фото ходу ремонту мосту)

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області