Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Спочатку ви врятовуєте Томашівський міст від руйнування, а через три місяця до вас приходить поліція

Спочатку ви врятовуєте Томашівський міст від руйнування, а через три місяця до вас приходить поліція

Приводом для цього інформаційного повідомлення став той факт, що до керівництва ДП «Луганський облавтодор» надійшов лист з управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Йдеться начебто про «імовірне порушення діючого законодавства під час проведення робіт з очищення річки Сіверський Донець в районі Томашівського мосту».

Цим листом фактично ставиться під сумнів необхідність проведення робіт та залучення до їх проведення важкої техніки та співробітників.

Нагадаємо, що рівно три місяці тому (наприкінці квітня 2018 року) вкрай загострилася надзвичайна ситуація на річці  Сіверський Донець у районі Томашівського мосту. Томашівський опинився під загрозою затоплення, конструкції мосту, під наслідком тиску затоплених дерев, могли  зазнати значних руйнувань.

Проходження води під спорудою мосту було ускладнене, відстань від води до мостової споруди становила 10-15 сантиметрів (фото додаються).

Служба автомобільних доріг у Луганській області проводила постійний моніторинг рівня води у районі Томашівському мосту. Цьогорічної весни загальний підйом води на Томашівському мосту, у порівнянні зі звичайними літніми показниками,  у найбільш складні дні, дорівнював  2,5 метри. 

Дорожники  «Лисичанської філії» ДП «Луганський облавтодор»  разом з  рятувальниками  витягували  затоплені дерева з річки та  забезпечили вільно проходження води під мостовою спорудою. Роботи велися із залученням важкої техніки. Спільно працювали – співробітники ДП «Луганський облавтодор», рятувальники Головного управління ДСНС України у Луганській області та співробітники комунального закладу «Луганська обласна рятувально-водолазна служба».

Роботи виконувалися згідно розпорядження Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Засідання Регіональної комісії при Луганській облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації відбулося 29.04.2018 року (протокол засідання надається).

Внаслідок можливого затоплення могло припиниться сполучення між містами Рубіжне – Новодружевськ – Лисичанськ. Більш того, конструкції мосту могли зазнати значних руйнувань. На мосту працювала важка техніка, дорожники разом з  рятувальниками  витягували  затоплені дерева з річки. Дякуючи спільній роботі,  співробітників ДП «Луганський облавтодор», рятувальників Головного управління ДСНС України у Луганській області та співробітників комунального закладу «Луганська обласна рятувально-водолазна служба», всі роботи були виконані. Нагадаємо також, що для регулювання дорожнього руху та забезпечення проїзду, в окремі дні долучалися співробітники Національної поліції України. 

Лише станом на 04.05.2018 загроза затоплення та руйнування Томашівського мосту минула, русло  річки Сіверський Донець прочищене. Роботи велися  без перерви на травневі свята. І хоча  загроза підтоплення спала, але роботи були  продовжені до повної прочистки русла у районі Томашівського мосту.

Процес проведення робіт постійно висвітлювався прес-службою Служби автомобільних доріг у Луганській області на офіційному сайті на офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук. Критична ситуація щодо Томашівського мосту викликала неабиякий розголос у ЗМІ Луганської області та всеукраїнських  мас-медіа.

Об’єкт стратегічного значення,  Томашівський міст з’єднує два міста – Лисичанськ (його передмістя Новодружеськ) та Рубіжне. Томашівський міст розташований на 130 кілометрі дороги Т-13-02  (автодорога державного значення «КПП Танюшівка-Старобільськ-Бахмут»).

Нагадаємо, що міст було відновлено - після підриву бойовиками у 2014 році – у жовтні 2017 році силами 26-го об’єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України. Замовник відновлювальних робіт  - Служба автомобільних доріг у Луганській області. На урочистостях були присутні  Секретар РНБО Олександр Турчинов та інші офіційні особи.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області