Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » У разі істотного погіршення погодних умов, рух на деяких дорогах Луганщини можуть обмежити

У разі істотного погіршення погодних умов, рух на деяких дорогах Луганщини можуть обмежити

Ситуація на дорогах Луганщини продовжує залишатися складною. Станом на 08.00 09.01.2019 року  проїзд на дорогах Луганської області було забезпечено. Але це вдається завдяки надзвичайним  зусиллям з боку ДП «Луганський облавтодор».

Всі дні, починаючи з 4 січня на дорогах Луганщини у цілодобовому режимі працювали та продовжують  працювати співробітники філій ДП «Луганський облавтодор».

На представлених фото показана робота філій ДП «Луганський облавтодор» на дорогах –Т-13-027 – Новопсковський район,  Т-13-14 – Біловодський район, дорога Р-66 – Попаснянський район.

На відміну від інших регіонів України, які також охоплені негодою, на Луганщині жодного разу не закривали рух транспорту. В інших областях та містах (Запоріжжя, Полтава та інші) неодноразово вводився режим закриття доріг  та обмеження у русі транспорту. Дороги перекривали на 12 і більше годин.

Складна ситуація утворилася по всіх районах Луганської області. Але 08.01.2019 найбільш важко було на дорогах у Новоайдарському, Станично-Луганському, Попаснянському  районах, а також у місті Лисичанськ.

За словами директора ДП «Луганський облавтодор» Олександра Коротуна,  на боротьбу зі сніговою негодою задіяні всі сили працює  122 одиниці техніки  та близько 450 працівників, які змінюють один одного та ведуть  боротьбу з негодою.

«У зв’язку з географічним розташуванням, на деяких ділянках доріг утворюються перемети. Сильний вітер (20-30 м/с) буквально намітає кучугури, там де було вже прочищено. За 2-3 години дорога, яка була чистою знову опиняється у сніговій пастці.

Такі перемети можна спостерігати «на нулі» (поблизу лінії зіткнення) у Попаснянському районі, особливо поблизу населеного пункту Золоте (дорога Р-66); на дорозі Врубовка – Попасна; у Новоайдарському районі на дорозі Н-21; у районі населеного пункту Побєда; на дорогах Р-22, Т-13-14 Станиця Луганська – Біловодськ, на дорозі Новоайдар-Щастя.

Хуртовина в Білокуракінскому, Сватівському та інших районах.

Дорожники намагаються оперативно усувати перемети.  Для прочистки переметів на дорозі Н-21 у Новоайдарському районі  задіяли шнеко-роторні механізми, напередодні те саме було у Марківському районі» - розповів Олександр Коротун.

Він також щиро подякував всіх співробітників ДП «Луганський облавтодор» за роботу у надскладних умовах.

Олександр Коротун повідомив, що у разі істотного погіршення погодних умов рух на деяких дорогах Луганщини можуть обмежити, або закрити деякі дороги.

Зимове експлуатаційне утримання мережі автомобільних доріг загального користування державного значення в Луганській області здійснює ДП «Луганський облавтодор», філії якого розташовано в кожному  районному центрі у кількості 12 дорожньо-будівельних підприємств. ДП «Луганський облавтодор» - єдине підприємство в області, яке займається очищенням доріг державного значення, але сьогодні вони також займаються  і дорогами місцевого значення.

«На сьогоднішній день співробітники філій працюють на межі людських можливостей.

Катастрофічно не вистачає техніки. Треба розуміти те, що кількості існуючої техніки недостатньо щоб одночасно обслуговувати всі дороги  Луганщині. Я мушу в черговий раз наголосити, більшість техніки застаріла. А ту що є, ми зберегли, відремонтували та вся вона працює» - наголошує Олександр Коротун.

За його словами протягом останніх 10-15 років ДП «Луганський облавтодор» не отримував жодної одиниці нової техніки. Разом с тим, варто зауважити, що постійно поповнюється сучасними технічними спецзасобами ДСНС, поліція та інші структури.

Якщо дорожники не отримають нової техніки у найближчий час, то  Луганщина може опинитися у сніговому колапсі. Про проблему знають всі, але на сьогоднішній день жодних позитивних змін у цьому напрямку.

Олександр Коротун зосередився на тому, що деякі комунальні підприємства та місцева влада самоусунулися від прочистки комунальних доріг, які знаходяться на їхньому балансі. 

Так, зокрема, за словами Олександра Коротуна, Лисичанськ опинився у сніговому колапсі.

«Це гостро відчувають на собі водії маршруток, великогабаритної техніки. Годі говорити, коли комунальники Лисичанська не мають у достатній кількості ані піску, ані реагентів для посипання доріг. На прохання облдержадміністрації ми вже неодноразово приходили Лисичанську на допомогу. Але місцеві мешканці знають про найскладніші ділянки - дорога на так званій Кировій горі, дорога на склозавод, спуск на залізничний вокзал, вулиця Первомайська.

Я закликаю місцеву владу Лисичанська та колег комунальників врешті-решт згадати про лисичан та приступити до роботи» - наголошує Олександр Коротун.

«Ми, незважаючи на складні погодні умови, не обмежували рух по дорогам області, як це було зроблено в Донецькій та Запорізькій областях.

Але хочу звернутися до тих людей які критикують нашу роботу.  Ми завчасно попереджаємо про всі ускладнення в русі.

Ми завжди реагуємо на прохання про допомогу. 

Ми завжди відкриті та приймаємо критику.

Але,  вкотре наголошую, що дороги комунальної власності ми не обслуговуємо.

За дороги, які знаходяться в містах, селищах та селах несуть пряму відповідальність місцеві органи самоуправління» - додав очільник ДП «Луганський облавтодор» Олександр Коротун.

Олександр Коротун радить водіям  звертати увагу на прогноз погоди, на попередження про небезпеку переметів.

У найближчі три доби (09-11.01.2019), а також до кінця цього тижня, на Луганщині, істотних змін у погоді не очікується.

Опади продовжаться, місцями  істотні опади у виді снігу. Температурний режим -6..-8 морозу вночі, -3..-5 морозу вдень. Напрям вітру -  південно-східний. Ймовірне  посилення вітру, швидкість вітру посилиться до 12-15 м/с, хуртовини, заметіль.

Якщо ви потрапили в надзвичайну ситуацію на дорозі, зателефонуйте черговому в вашій області. Вам обов'язково нададуть допомогу! Дзвоніть цілодобово.  Працюють також мобільні телефони.

Запам’ятайте телефони у Луганський області  

  +380 (64) 524 11 25+380 (50) 305 16 49

Аналітично-диспетчерська група Укравтодору

+380 (44) 287 11 40

kae@ukravtodor.gov.ua

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області