Служба автомобільних доріг в Луганській області

» Прес-центр » новини » Чого очікувати мешканцям Старобільщини від початку нового дорожнього будівельного сезону?

Чого очікувати мешканцям Старобільщини від початку нового дорожнього будівельного сезону?

Начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Юрій  Бережной  особисто проінспектував стан справ на дорогах Старобільського району, відвідав Старобільський міст.

Отже, чого очікувати мешканцям Старобільщини від початку нового дорожнього будівельного сезону? Пояснює Юрій  Бережной.

Старобільський міст через річку Айдар розташований на автомобільній ділянці дороги державного значення Н-26 (колишня Р-07), яка з’єднує Східну та Західну частини Луганщини та тягнеться через всю область до міста Чугуїв на Харківщині. Міст було збудовано у 1965 році.  Влітку 2014 року міст отримав пошкодження, унаслідок чого рух автотранспорту був обмежений. У 2017 році об’єкт був відновлений Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії. Бюджет будівельних робіт був обмежений, саме тому було проведено  капітальний ремонт одного прольоту із 11 прольотів мосту.

Фактично, за словами Юрія Бережного,  тоді проводився капітальний ремонт не всього мосту, а саме пошкодженої ділянки, пошкоджених опор. Зробили те, на що вистачило коштів.

«У 2017 році відновили один з одинадцяти прольотів. Сьогодні Старобільській міст, який знаходиться на дорозі Н-26, потребує ремонту. Покриття проїжджої частини пошкоджено, деінде стирчить арматура, зруйновано покриття.  Асфальтобетонне покриття потребує заміни.  Ми плануємо, що за наявності коштів, при підтримці «Укравтодору»,  проводити капітальний ремонт мосту. Але, оскільки міст є цілісною спорудою (об’єкт завдовжки 250 метрів), це потребує значних коштів. Проте, вже найближчим часом на мосту розпочнуться аварійні відновлювальні роботи. Роботи розпочнуться у  травні-червні поточного року. Нам потрібно терміново в стислі строки провести аварійні роботи. Тим часом, потрібно підготувати проект, провести експертизу, підготувати кошторисну документацію – це першочергове завдання. За попередніми покажчиками, капітальний ремонт мосту буде коштувати 20 млн грн», - повідомив Юрій Бережной.

Нагадаємо, що останній раз поточний середній ремонт асфальтового покриття на мосту, якому вже понад 50 років, проводився у 2003 році. Асфальтобетонне покриття має строк служби 12-15 років. Саме тому, воно вже зносилася і має бути замінене. Окрім того, ситуацію погіршують багато важкові фури, які також руйнують покриття.

Юрій Бережной також повідомив, що у 2018 році на під’їзді до Старобільська (населений пункт Підгорівка)  розпочався поточній середній ремонт на дорозі Т-13-13. Тоді встигли положити ніжній вирівнючий шар, в цьому році роботи продовжаться.

«Цього року буде покладено верхній вирівнюючий шар, буде проведена розмітка, встановлені знаки. Роботи буде продовжувати ТОВ «Данко», підприємство, яке було обрано в минулому році на тендері через систему системі ProZorro. Роботи будуть вестися за рахунок так званого «митного експерименту» (тобто кошти, які акумульовані за рахунок митних платежів). Зараз підприємство «Данко» майже закінчило ремонт на ділянці дороги  Р-66   (від Рубіжного до Сєвєродонецька). Вони мають потужну техніку, їх чекають на Старобільщині», - додав Юрій Бережной.

Нагадуємо, на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні - 274,8 км, регіональні - 222,5 км, територіальні - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення. Служба автомобільних доріг у Луганській області несе відповідальність за стан справ на дорогах державного значення.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці