Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Днями розпочнуться ремонтні роботи на Старобільському мості

Днями розпочнуться ремонтні роботи на Старобільському мості

На наступному тижні, на Старобільському мості через Айдар, розпочнуться аварійні відновлювальні роботи. Розуміючи важливість цього мосту та скарги місцевих мешканців, планується що роботи будуть проведені в максимально стислі строки.

На минулому тижні в соціальній мережі Фейсбук з’явилася інформація про те, що місцеві мешканці за допомогою «болгарки» вирізають арматуру на Старобільському мосту. Вони пояснюють, що це роблять для того, щоб уникнути виникнення аварій.

З приводу цього   Служба автомобільних доріг у Луганській області нагадує,  що навмисне пошкодження штучних споруд карається згідно українського законодавства. 

Так, згідно з Кримінальним кодексом України. «Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна 1. Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. 2. Те саме діяння, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загально-небезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'ятнадцяти років».

Пояснюємо, що штучні споруди - інженерні споруди, призначені для руху транспортних засобів і пішоходів через природні та інші перешкоди, а також сталого функціонування автомобільної дороги (мости, шляхопроводи, естакади, віадуки, наземні та підземні пішохідні переходи тощо).

Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомляє про ситуацію  яка виникла на Старобільському мості.

Старобільський міст через річку Айдар розташований на автомобільній ділянці дороги державного значення Н-26 (колишня Р-07), яка з’єднує Східну та Західну частини Луганщини та тягнеться через всю область до міста Чугуїв на Харківщині. Міст було збудовано у 1965 році.  Влітку 2014 року міст отримав пошкодження, унаслідок чого рух автотранспорту був обмежений. У 2017 році об’єкт був відновлений Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії. Бюджет будівельних робіт був обмежений, саме тому було проведено  капітальний ремонт одного прольоту із 11 прольотів мосту.

Фактично,    тоді проводився капітальний ремонт не всього мосту, а саме пошкодженої ділянки, пошкоджених опор. Зробили те, на що вистачило коштів.

За даними обстеження, яке зробили спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганській області, сьогодні Старобільській міст потребує ремонту. Покриття проїжджої частини пошкоджено, деінде стирчить арматура, зруйновано покриття.  Асфальтобетонне покриття потребує заміни. 

Найближчими днями, а саме на наступному тижні, на мосту розпочнуться аварійні відновлювальні роботи. Аварійні роботи  будуть проведені  в максимально стислі строки.

Нагадаємо, що останній раз поточний середній ремонт асфальтового покриття на мосту, якому вже понад 50 років, проводився у 2003 році. Асфальтобетонне покриття має строк служби 12-15 років. Саме тому, воно вже зносилася і має бути замінене. Окрім того, ситуацію погіршують багато важкові фури, які також руйнують покриття.

Між тим, є розуміння того, що об’єкт потребує  проведення капітального ремонту.  Але, оскільки міст є цілісною спорудою (об’єкт завдовжки 250 метрів), це потребує значних коштів. За наявності коштів, при підтримці «Укравтодору» планується проведення  капітального ремонту мосту. Для цього буде підготовлено  проект та кошторисна  документація.

Спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганській області опікуються також іншими мостами та штучними спорудами.

Так, при відповідному фінансуванні, розпочнуться ремонтні роботи на мосту в  Нижній  Покровці (Старобільський район).

Загалом на Луганщині налічується близько 200 мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд. Більша частина з них була збудована 50-60-70 роки минулого століття. Отже, проїжджа частина на мостах, асфальтобетонне покриття і опори, потребують ремонту, а подекуди – повної заміни.

Нагадуємо, на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні - 274,8 км, регіональні - 222,5 км, територіальні - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення. Служба автомобільних доріг у Луганській області несе відповідальність за стан справ на дорогах державного значення.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці.