УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Дорогу Н-26 чекають кардинальні зміни

Дорогу Н-26 чекають кардинальні зміни

У поточному році, в рамках проєкту #Велике_Будівництво дорогу Н-26 чекають кардинальні зміни. Ремонт дороги  Н-26 один з головних пріоритетів  Укравтодору на Луганщині.

У Харківський області у минулому році на дорозі Н-26 Чугуїв – Мілове –  вже здали в експлуатацію 68,4 км.  Тепер у планах Укравтодору оновити більше 100 км в Луганській області. Це підвереджує тезу  «Зшиваємо Україну  якісними дорогами».

На сьогоднішній день, дорога Н-26  одна  з самих проблемних доріг на Луганщині.

Нагадаємо, нещодавно  блогер Андрій Бабічев (MotoLifeUA) проїхав автошляхом Н-26 з Харківщини на Луганщину і розповів, у якому стані дорога  перебуває зараз.

Андрій Бабічев наочно показав, чому проведення ремонтних робіт на дорозі Н-26 – вкрай необхідне.

Дорога Н-26   поєднує Харківщину та Луганщину, а також з’єднує райони Луганської області,  одна з  головних транспортних магістралей Луганщини. Дорога  починається в місті Чугуїв (Харківська область), на Луганщині проходить  через  місто Сватове, села Містки, Калмиківка, Підгорівка, місто Старобільськ, смт Біловодськ,  закінчується в смт Мілове  на кордоні з Росією. 

На деяких ділянках дороги Н-26, дорожнє покриття перебуває в край незадовільному стані та потребує повного відновлення. Виявлені такі пошкодження – суцільне руйнування дорожнього одягу, лущення, руйнування країв дорожнього одягу, келійність, вибоїни, ямковість, руйнування покриття. Втім, тут дуже інтенсивності рух великовантажного транспорту.  

Місцеві мешканці неодноразово зверталися до місцевої влади, до керівництва Луганської ОДА та до Служби автомобільних доріг у Луганській області з приводу ремонту цього маршруту. Тільки у рамках проєкту #Велике_Будівництво розпочинаються масштабні роботи, які кардинально змінять ситуацію.

Нагадаємо, у 2020 році на цій дорозі здана в експлуатацію 10-ти кілометрова ділянка (км 148+000 – 158+000), між населеними пунктами Сватове та Містки. Виконавець робіт – підрядна організація – ТОВ «БК ЄВРОДОР».

У 2020 році розпочато  капітальний ремонт  на  ділянці км 161+000 – 167+000, знаходиться між населеними пунктами Сватове та Містки (ближче до Місток).  Роботи продовжаться у 2021 році.  Підрядник – ТОВ «БК ЄВРОДОР».

У 2020 році розпочаті роботи на дорозі Н-26 км 230+000 –  км 300 + 885. Роботи проводяться на двох ділянках: км 230+000 – км 265 + 000 (від Євсуга до Біловодська), км 265+000 – км 300 + 885 (від Біловодська до Мілового). Роботи продовжаться у  2021 році. Підрядник ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».

У грудні 2020 Україна отримала кредит 100 млн євро на ремонт  доріг у Луганській області.  Кошти передбачені на капітальний і поточний середній ремонт ділянок трьох доріг:  Н-26 (Чугуїв – Мілове),  Р-66 (КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ), Т-13-02 – (КПП «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут).

На дорогу Н-26 Чугуїв – Мілове припадає найбільше кілометрів, які планується відремонтувати за позичені кошти – понад 100 км дороги.  Масштабні роботи,  які були розпочаті у 2020 році, продовжаться у 2021 році.

Ремонт  на дорозі Н-26 передбачає багато роботи. Спочатку буде розкрита грейдером кромка дороги. Наступний крок –  проведення  робіт  з холодного фрезерування старого дорожнього покриття. Потім буде проведено  укладання основи органо-мінеральної суміші. Після цього –  пройдуть  роботи  з укладання нижнього вирівнюючого шару з крупнозернистого асфальтобетону,  а потім покладуть верхній шар з дрібнозернистого асфальтобетону.  Окрім того, будуть проведені роботи з планування узбіч та вирубки порослі, придорожню смугу розчистять від чагарників та дрібнолісся. Кінцевий етап – проведення комплексу робіт з організації дорожнього руху.

У проєктах з відновлення дороги Н-26 буде передбачено влаштування тротуарів та зовнішнього освітлення у населених пунктах, через які проходить траса, відновлення залізобетонних водопропускних труб, влаштування з’їздів та примикань, автобусних зупинок, бар’єрного огородження, дорожніх знаків, сигнальних стовпчиків та нанесення дорожньої розмітки.

Нагадаємо, дороги Луганської області довгі роки фінансувалися за залишковим принципом, ремонтувати за ці кошти вдавалося лише невеликі шматки. Інфраструктура області сильно постраждала внаслідок бойових дій: були зруйновані дороги та мости.

Всього на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. Мережа автомобільних доріг загального користування державного значення налічує 1 189,8 км. 

Фото Андрія Бабічева

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.