Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Дорожники Луганщини бачать позитивні зміни та зберігають оптимізм

Дорожники Луганщини бачать позитивні зміни та зберігають оптимізм

День автомобіліста і дорожника – національне професійне свято, яке ми відзначаємо  щорічно в останню неділю жовтня. Статус національного державного свята було отримано ще у 1993 році, коли  перший президент України Леонід Кравчук підписав відповідний указ.

Нажаль, ми рідко замислюємося над тим, яка відповідальність лежить не тих, хто сідає за кермо, хто займається ремонтом доріг. Але це величезна відповідальність. Відповідальність не тільки за своє власне життя, але і за життя пішоходів та пасажирів. Ми маємо говорити, перш за все, про безпеку!

На території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км, з яких 1 177 км доріг державного значення і 2 439 км – місцевого.

Критичних руйнувань, дороги зазнали в ході активної фази АТО у 2014-2015 роках, коли внаслідок прямих бойових дій були зруйновані 7 мостових споруд, внаслідок пересування великовагової  і гусеничної військової техніки  було пошкоджене не тільки покриття проїзної частини, а й вся конструкція дорожнього одягу.

Крім цього через відсутність можливості перевезення вантажів залізничним транспортом, змінився склад транспортного потоку по дорогам загального користування, що потягло за собою надмірне навантаження на дороги Луганської області. Таким чином 80% доріг загального користування уражені характерними руйнуваннями та перебувають у незадовільному експлуатаційному стані. І ми це визнаємо!

З метою відновлення та поліпшення дорожньо-транспортної інфраструктури регіону впроваджена Регіональна цільова програма дорожнього будівництва у Луганській області на 2016-2019 роки.

Ця програма розроблена на підставі пропозицій Служби автомобільних доріг у Луганській області, а також органів місцевого самоврядування і виконавчої влади.

Головне, першочергове завдання програми -  проведення капітального ремонту мостів, які були зруйновані під час бойових дій,  поточний  ремонт мережі автомобільних доріг, що зв’язують наш регіон з сусідніми областями України та районні центри Луганщини між собою. Недаремно Регіональна  програма дорожнього будівництва у Луганській області має ще одну назву - «Кільце життя». Загальна протяжність маршруту «Кільце життя» становить понад 450 км автодоріг, з яких 190 км потребують негайного поточного середнього ремонту.  

Роботи не можуть виконуватися без належного фінансування. Ну, скажіть мені будь ласка: чи не хотів би я, щоб дороги не латалися, а робилися нові? Чи хотів би я, щоб все і одразу, і всюди? Звісно, що так. Проте, ми живемо в умовах сьогодення, у фронтовій Луганщині!

У 2014-2015 роках грошей на ремонт та обслуговування доріг не було зовсім! Сьогодні ситуація змінюється.

Дорожня галузь Луганщини – це, насамперед люди, які працюють не завдяки, а попри все. Дорожники працюють попри те, що довгі роки галузь фінансувалася за залишковим принципом, попри застарілу техніку та близькість війни… Але дорожники, бачать позитивні зміни та зберігають оптимізм. Попереду у нас багато роботи. Нам відбудовувати Луганщину, нам будувати мости і ремонтувати дороги після звільнення окупованих територій.

Згідно з наказом в.о.голови Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака від 28.09.2018  Бережного Юрія Миколайовича призначено  начальником Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Сьогодні дорожникам Луганщини є що показати. В 2016-2017 роки провели поточний середній  ремонт автомобільної дороги загального користування «Кремінна - Торське». В повному обсязі  виконані роботи з поточного  середнього  ремонту автомобільної дороги  Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ,  протяжність ділянки 2 км.

У цьому році основні зусилля були спрямовані на дорогу Н-26 Чугуїв - Мілове (через м. Старобільськ). Тут було 6 ділянок, загальна протяжність 16 кілометрів.  Роботи вже завершені, проведена розмітка.

Можу також назвати дороги Р-66 КПП "Демино-Олександрівка"-Сватове-Лисичанськ-Луганськ на ділянці км 155+300 - км 158+800

Т-13-13 Троїцьк-Білокуракине- Старобільськ на ділянці км 108+250 - км 112+000.

Повним ходом йдуть роботи на мосту через річку Красна, що у Сватовому. Міст розташований на 136 кілометрі дороги державного значення Н-26 «Чугуїв - Мілове». 

Сватівській міст було збудовано у 1963 році. За час експлуатації, міст  зазнав значних руйнувань. В останні роки рух по ньому зазнав обмежень як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів. Саме тому, на рівні урядових структур, було прийнято рішення про його капітальний ремонт.

За 2016-2018 роки на Луганщині були відбудовані та введені в експлуатацію, після ремонту, майже всі мости, а саме міст у Старобільську, Томашівський міст через річку Сіверський Донець, який  єднає місто Рубіжне з Лисичанськом. У червні цього року був відкритий міст у селищі Троїцьке, Попаснянського району.

Сьогодні військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту, яка входить до Міністерства оборони України, закінчують роботи з капітального ремонту Бахмутського шляхопроводу. Шляхопровід через залізницю на км 105+968 автомобільної дороги Н-32 Покровськ- Бахмут- Михйлівка

Саме завдяки спільній співпраці районної та обласної влади та за підтримки українського Уряду у червні 2018 року розпочалися роботи з його капітального ремонту. Це вже третій об’єкт  на Луганщині  на якому працюють  військові Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України.

Замовник відновлювальних робіт на мостах Луганщини - Служба автомобільних доріг, яка  провела тендер та обрала підрядників через систему ProZorro. Роботи з капітального ремонту мостів здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету. Виконання проектно-вишукувальних робіт по  капітальному ремонту пошкоджених мостів Луганщини проходило за рахунок обласного бюджету.

Мої щирі вітання дорожникам Луганщини (директор ДП «Луганський облавтодор» Олександр Коротун). Це наше базове підприємство, яке має свої філії у всіх районах. Більш ніж 600 працівників займаються  експлуатаційним утриманням доріг Луганщини, і ми побачили як вони працюють цьогорічної зими, яка була, без перебільшення чотири місяці – до квітня. Зараз дорожники  готуються до зими і зроблять все належне, щоб зима пройшла без надзвичайних ситуацій. Дякую також наших підрядників – всіх, хто залучений у відбудову доріг рідної Луганщини. На відміну від різного роду партійних «активістів», тих, хто рве на себе вишиванку та на кожному кроці кричить, як він любить Україну, ви, дорожники, і є справжніми патріотами України! 

Всі ми мріємо про мир на багатостраждальному Донбасі. Щиро вірю, що скоро прийде  час і на окупованій території (після її звільнення) ми будемо відбудовувати дорожню інфраструктуру – мости і дороги.  Сьогодні я хочу привітати всіх, хто так чи інакше пов’язав своє життя з дорогами та автотранспортом. Бажаю всім безпечної дороги, надійної роботи всіх вузлів і агрегатів, здоров’я  та родинного щастя! Зі святом!

Анатолій Владико, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області