Служба автомобільних доріг в Луганській області

» Прес-центр » новини » Головні роботи з відновлювання дорожньої інфраструктури Луганської області відбудуться на Сватівщині

Головні роботи з відновлювання дорожньої інфраструктури Луганської області відбудуться на Сватівщині

Днями начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Юрій  Бережной  особисто проінспектував стан справ на дорогах і мостах Сватівського і Старобільського районів.

Юрій  Бережной пояснив чого очікувати мешканцям Сватівщини  від  нового дорожнього будівельного сезону. За його словами,  основні роботи з відновлювання дорожньої інфраструктури Луганської області будуть відбуватися  на Сватівщині.

Об'єкти, ремонт яких надано до плану робіт на поточний рік, мають важливе соціально-економічне значення для Луганської області. Вони є невід'ємною частиною транспортного сполучення Луганщини з іншими регіонами України, а також між  районними центрами нашої області.

Свій коментар Юрій Бережной розпочав з того, що нагадав як у минулому році вагомі зусилля дорожників були спрямовані на дорогу Н-26  «Чугуїв – Мілове». Роботи проводилися у Сватівському районі  на ділянках км 110+735-км 113+800, км 117+000-км 120+000, км 126+625-км 130+000, км 130+375-км 132+000, км 135+000- км 136+020. Це в’їзд до Сватова зі сторони Куп’янського району, Харківської області.  

Роботи виконувалися  приватними підрядниками -   підприємствами, котрих було обрано за результатами тендерів, які провела Служба автомобільних доріг у Луганській області у системі ProZorro. Роботи з поточного середнього ремонти виконували два підприємства  - колективне  підприємство «Кремінський агрошляхбуд» та ТОВ «БК ЄВРОДОР» (місто Дніпро).

Як зазначив  Юрій Бережной, цієї весни, після обстеження, було  виявлено, що зимовий сезон 2018/2019 відремонтовані ділянки дороги Н-26 витримали дуже добре, пошкоджень немає.

«Втім, підрядники дають трирічну гарантію на безкоштовне відновлення відремонтованих ділянок», - підкреслив співрозмовник.

Значення дороги  державного значення Н-26 «Чугуїв – Мілове» полягає у тому, що вона поєднує два регіони Харківщину та Луганщину, а також з’єднує  райони Луганської області.

Юрій Бережной також доповів, що цього року будуть завершені роботи з поточного середнього ремонту автодороги Н-26 «Чугуїв-Мілове» на ділянках км 132 + 000 – км 135 + 000.

«В минулому році місцеві мешканці неодноразово зверталися до нас з проханням провести ремонт ділянки км 132 + 000 – км 135 + 000. Сватівчани декілька разів перекривали дорогу, я особисто зустрічався з ними. Ця ділянка, яка розташована як раз перед Сватівським мостом, зазнала значних руйнувань. Ми провели необхідні тендерні процедури, обрали підрядника. Вдалося зробити частину робіт з поточного середнього ремонту. Цього року роботи розпочнуться найближчим часом. Буде покладено верхній шар, буде проведено розмітку, встановлені знаки тощо», - сказав Юрій Бережной. 

Юрій Бережной докладно розповів про те, що сьогодні повним ходом йдуть  роботи на мосту через річку Красна, що у Сватовому.

Нагадаємо, роботи тут розпочалися у вересні 2018 року.  Міст розташований на  автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» км 136+662.

За час експлуатації (міст було збудовано у 1963 році), міст  зазнав значних руйнувань. В останні роки рух по ньому зазнав обмежень як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів. Саме тому, за підтримки «Укравдодору» та Уряду України було прийнято рішення про його капітальний ремонт.

Хід капітального ремонту мосту знаходиться під контролем замовника — Служби автомобільних доріг у Луганський області. Саме для цього Юрій Бережной відвідав Сватівський міст особисто.

Наразі Сватівський міст закритий для руху транспорту, відкрито тільки для пішоходів. Об’їзд для місцевого транспорту організовано по сусідньому  низьководному  мосту та вулицями міста. А великогабаритному транспорту доводиться об’їжджати, долаючи крюк у 40-60 кілометрів. 

«Якщо б не розпочали роботи на цьому мосту, то ймовірно, що він не пережив би цьогорічну зиму. Прошу всіх мешканців області з порозумінням поставитися до необхідності перекриття мосту та проведення відновлювальних робіт», - зазначив Юрій Бережной.

Роботи виконує ТОВ «Газпромресурс». Заплановане закінчення робіт – до кінця 2019 року. Проте, підрядники обіцяють  ввести  новий мосту в експлуатацію  у серпні поточного року.

«Дуже проблемною є ділянка Сватово-Мостки. Найближчим часом (кінець квітня - травень) будуть проведені тендерні процедури і розпочнемо роботи. Поточний середній ремонт буде проходити на ділянках 148 + 000 – км 158 + 000 та 158 + 000 – км 161 + 000. Загальна протяжність цієї ділянки дороги Н-26 – 13 кілометрів, вартість робіт – 150 млн грн» - додав Юрій Бережной.

За його словами, підрядника ще не визначено, це відбудеться після тендерів.

Наступна складна ділянка, яку дуже «добре» знають водії,   ділянка км 161 + 000  – км 163 + 000 (дорога Н-26). Тут виявлені такі пошкодження - на окремих ділянках суцільне руйнування дорожнього одягу, лущення, руйнування країв дорожнього одягу, колійність, вибоїни, ямковість, руйнування покриття військовою  гусеничною технікою. Цього року тут буде проведено аварійні роботи.  

Юрій Бережной підкреслив соціальну вагу дороги Н-26 – «Можна сказати, що це головна транспортна артерія Луганщини. І наша завдання йти поступово у ремонті на цій автодорозі. Чітка та прозора політика «Укравтодору», яку втілює Служба автомобільних доріг у Луганській області, вести роботи і рухатися поступово, переходячи від однієї пошкодженої ділянки до іншої».

Нагадаємо,  цього року планується виконати капітальний ремонт автомобільної дороги Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» - Сватове-Лисичанськ-Луганськ на ділянці км 50 + 900 – км 60 + 000. Також будуть вестися роботи на автодорозі Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» - Сватове - Лисичанськ-Луганськ на ділянці км 155 + 300 – км 158 + 800. На цій дорозі роботи заплановані на декілька років, втім частину (напрямок  Сватово-Троїцьке, у районі Нижньої Дуванки) планують здати вже до кінця цьогорічного будівельного сезону.

Щодо проектної діяльності, то  зараз ведеться створення проектно-кошторисної документації мосту у с. Нижня Дуванка (Сватівський район).  При відповідному фінансуванні, ремонтні роботи   мають розпочатися наступного року.

Нагадуємо, на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні - 274,8 км, регіональні - 222,5 км, територіальні - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення. Дороги місцевого значення з 2018 року передані на баланс Луганської облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування. Служба автомобільних доріг у Луганській області несе відповідальність за стан справ на дорогах державного значення.

Служба автомобільних доріг у Луганській області звертається до водіїв з проханням бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт.

Служба автомобільних доріг у Луганській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення ремонтних робіт.

Закликаємо водіїв будьте пильними та максимально уважними у місцях проведення дорожніх робіт, дотримуйтесь вимог Правил дорожнього руху, звертайте увагу на попереджувальні знаки та дбайте про власну безпеку та безпеку інших. На дорогах працюють люди! Будьте уважними та взаємоввічливими.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.