УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Луганщина отримала високу оцінку будівництва дороги Станиця Луганська – Сєвєродонецьк

Луганщина отримала високу оцінку будівництва дороги Станиця Луганська – Сєвєродонецьк

Відбудова маршруту Станиця Луганська – Сєвєродонецьк,  відбувається у рамках проєкту «Велике Будівництво». Хід проведених робіт отримав високу оцінку з боку керівництва держави.

Як вже повідомлялося, 23 липня Президент України Володимир Зеленський і Президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга, під час робочої поїздки на Донбас, ознайомилися з перебігом будівництва автомобільної дороги яка з’єднує Сєвєродонецьк та Станицю Луганську. Спородження фактично нової дороги  здійснюється в межах Національної програми «Велике будівництво».

Голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков, перебуваючи на Луганщині,  зазначив: «Маємо пам’ятати, що дороги це не лише про інфраструктуру — це про наше з вами життя. Так, до карантину щоденно КПВВ «Станиця Луганська» перетинали від 10 до 13 тисяч осіб. Будуємо мости, а не стіни. Масштаб дорожніх робіт у Луганській області в 2020 році є рекордним у всіх сенсах. Нагадаю, що за останні 5 років було оновлено лише 32,4 км».

За словами очільника Укравтодору, восени 2019 року Президент України Володимир Зеленський ініціював оновлення дороги від Сєвєродонецька до Станиці Луганської. У березні цього року визначили переможців і одразу приступили до виконання робіт з поточного середнього ремонту.

«І вже сьогодні мав нагоду спільно з Президентом побачити результат — 128 км нової якісної дороги європейского зразка. Все це ми змогли зробити за півроку. Дорога вже пережила перші випробування — липневі пожежі на Луганщині якраз зачепили маршрут від Сєвєродонецька до Станиці Луганської. На той момент дорожні роботи були вже на фініші» - зазначив Олександр Кубраков.

«У подібних ситуаціях мені приємно усвідомлювати, що ми все ж таки рухаємося у правильному напрямі. Оперативність, комфорт а головне доступність — це ті можливості, які отримали пожежники від оновлених доріг. А разом з ними, кожного дня — карети швидкої допомоги, шкільні та міські автобуси тощо.

Сьогодні почув й історію одного сільськогосподарського кооперативу, які кажуть, що завдяки новій дорозі вони можуть постачати продукцію по всій Україні…

На початку року амбітний план складав 193 км, станом на 20 липня 133 з них – вже відремонтовані. Додатково планується почати ремонти ще на 210 км. Зокрема, за ініціативою Президента буде відремонтовано 90 км дороги Н-26 Чугуїв — Мілове. Впевнено #працюємо_далі» - підкреслив Олександр Кубраков.

У межах поїздки на Донбас Президент України Володимир Зеленський і Президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга окрім дороги, оглянули  також пішохідний міст через річку Сіверський Донець та ознайомилися з роботою контрольного пункту в’їзду/виїзду (КПВВ) «Станиця Луганська».

Президенти також ознайомилися з продукцією сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Овочі станичників». Представники кооперативу наголосили, що завдяки новій дорозі вони можуть постачати продукцію до населених пунктів Луганської області.

Президент України Володимир Зеленський поділився своїми враженнями від маршруту Станиця Луганська – Сєвєродонецьк:

«Найкращу ожину я куштувала тут», – зізналася сьогодні моя швейцарська колега. Разом з нею на Луганщині поласували, чесно, найбільшою ожиною в моєму житті. Місцеві фермери привезли сюди і полуницю, й малину, і помідори, вирощені на українських чорноземах. Хто б не хотів похизуватися продукцією, вирощеною власними руками, перед Президентом Швейцарії?

Привезли її до нас новою дорогою. Уявіть, у 2014-2016 роках на Луганщині збудували нуль кілометрів доріг, у 2017-2019-му – кілька десятків. А лише за півроку цьогоріч – понад 130 кілометрів сучасного дорожнього покриття.

Пані Симонетта Соммаруга була вражена, що в Україні будують швидше, ніж у Швейцарії. А я знав, що ми вміємо! Просто робити все треба чесно і вчасно. А швидко і якісно ми зможемо, і «Велике будівництво» – доказ цього!...».

Президент Швейцарської Конфедерації  зробила акцент на важливості будівництва доріг на Донбасі. «Дорога, яка веде звідси до Сєвєродонецька, яка незабаром буде повністю відновлена, має надзвичайно велике гуманітарне, соціальне та економічне значення для людей, які живуть по обидва боки лінії розмежування і щодня користуються цією дорогою», – зазначила Симонетта Соммаруга.

За словами Президента Швейцарії, інвестори мають проводити переговори щодо участі в проектах на Донбасі.

«Ми провели багато переговорів, і я впевнена, що в цю місцевість, у цей край треба інвестувати. Зокрема, інфраструктура, енергетика, і я, напевне, буду радити нашим інвесторам робити це», – сказала вона.

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко зауважив: «Цей регіон не бачив такої якості доріг, які оснащені сучасними об’єктами інфраструктури, навіть зупинками із сонячними батареями», – сказав Кирило Тимошенко.

Цього року планується здійснити ремонт і інших важливих доріг державного та місцевого значення.

(За матеріалами прес-служби Офісу Президента України, а також особистим сторінкам у Фейсбуку Володимира Зеленського та голови Укравтодору Олександра Кубракова).

На фото – повністю відремонтована ділянка дороги Р-22, Станично-Луганський район, Луганська область.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.