УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Луганщина – в лідерах за обсягами відновлених доріг у рамках «Великого будівництва»

Луганщина – в лідерах за обсягами відновлених доріг у рамках «Великого будівництва»

23 липня Президент України Володимир Зеленський і Президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга, під час робочої поїздки на Донбас, ознайомилися з перебігом будівництва автомобільної дороги яка з’єднує Сєвєродонецьк та Станицю Луганську.

Спородження фактично нової дороги  здійснюється в межах Національної програми «Велике будівництво».

Маршрут  Сєвєродонецьк – Станиця Луганська складається з чотирьох дорожніх ділянок. Наразі роботи знаходяться у фінальній стадії.

Голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков докладно розповів керівникам України та Швейцарії про хід будівництва, а також пояснив  графік будівництва автошляхів у Луганській області.

По факту, у 2014-2016 роках на Луганщині  доріг не будували взагалі, а у 2017-2019-му було споруджено лише кілька десятків кілометрів. «Лише за перше півріччя 2020 року в області побудовано та реконструйовано більше 130 кілометрів доріг», – підкреслив  Олександр Кубраков.

Масштаб дорожніх робіт у Луганській області в 2020 є рекордним не тільки для області, але і для всієї країни. Луганщина – в лідерах за обсягами відновлених доріг у рамках «Великого будівництва».  

На початку року план складав 193 км, станом на 20 липня 133 км доріг – вже відремонтовані. Додатково планується почати ремонти ще на 210 км. Зокрема, за ініціативою Президента буде відремонтовано 90 км дороги Н-26 Чугуїв — Мілове. 

За амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг.

Ще на 175,6 км зараз розробляються проєкти по відновленню автомобільних доріг за рахунок Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), на них ремонти розпочнуться в 2021 році.

Для порівняння –  за період з 2015 по 2019 рік в області в експлуатацію було введено лише 32,4 км доріг державного значення.

Також у межах Луганської області планується оновити 57,2 км автомобільних доріг місцевого значення. Разом із дорогами державного значення,  держава планує відновити 400 км доріг загального користування.

Як повідомив  очільник  Служби автомобільних доріг у Луганській області Павло Цубер, загальна протяжність маршруту від Станиці Луганської до Сєвєродонецька складається з чотирьох ділянок різних доріг – 128,2 км. З них 125,5 км - дороги державного значення та 2,7 км - місцевого значення. Роботи ведуться одночасно трьома підрядними організаціями. Основні дорожні роботи завершені на всіх ділянках. Дорога буде введена в експлуатацію  до кінця серпня.

#Велике_Будівництво - Луганська область. Ключові об’єкти

Ділянки ремонту на дорозі Станиця Луганська – Сєвєродонецьк

ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» працює на двох ділянках, а саме:

 • Дорога Р-22 контрольно-пропускний пункт «Красна Талівка» – Луганськ на ділянці км 26+630 – км 43+430 у Луганській області – загалом 17 км дороги.  Дорога проходить через населенні пункти – Станиця Луганська,  Макарове, Нижня Вільхова. Вже проведені роботи з нанесення горизонтальної дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків, облаштуванню зупинок транспорту.  Загальний обсяг виконання дорожньо-будівельних робіт складає 100 %.
 • Дорога Т-13-09 Щастя – Широкий на ділянці км 0+000 – км 37+350 – на 37 км дороги. Дорога проходить через населенні пункти – Тепле, Нижньотепле, Петропавлівка, Щастя. Проводяться роботи з  укладання верхнього шару з ЩМА-20. Загальний обсяг виконання дорожньо-будівельних робіт складає 95%. Ведуться роботи  з облаштування з’їздів, укріплення та впорядкування узбіччя.  
 • Дорога Н-21 - Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк, на ділянці км 39+960 – км 71+960 у Луганській області – від Щастя до Новоайдару – загалом 32 км дороги. Виконавець робіт – підрядна організація - ТОВ «Ростдорстрой». Проводяться роботи з  укладання верхнього шару  з ЩМА-20. Окрім того,  будуть проводити роботи з облаштування з’їздів, укріплення та впорядкування узбіччя, монтажу бортового каменю (бордюру), встановлення прикрайкового лотку водовідведення. Після виконання зазначених робіт, розпочнеться нанесення горизонтальної дорожньої розмітки. Загальний обсяг виконання дорожньо-будівельних робіт складає 95 %.  За графіком йде ремонт шляхопроводу на цій дорозі. На 30.07.2020 заплановано залиття суцільного бетонного покриття. Виконавець робіт – підрядна організація – ТОВ «Укртрансміст».
 • Дорога Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар, роботи проводяться на ділянці км 7+400 – км 44+960, протяжність 37,6 км.  Автомобільна дорога ІІІ категорії. Виконавець робіт – підрядна організація ТОВ «Автомагістраль – Південь». Дорога проходить через населенні пункти – Новоайдар, Айдар-Миколаївка, Новоохтирка, Смолянинове, Сєвєродонецьк. На дорозі повністю завершено  укладання верхнього шару з ЩМА-20. Наразі ведеться встановлення бортового каменю (бордюру),  облаштування з’їздів та узбіччя,  встановлення відкрилків на водопропускних трубах. На черзі - впорядкування зупинок  транспорту, встановлення дорожніх знаків,  нанесення горизонтальної дорожньої розмітки. Загальний обсяг виконання дорожньо-будівельних робіт складає 95%. 

Дорога Н-26 Чугуїв - Мілове (через Старобільськ)

Дорога  Н-26  Чугуїв – Мілове (через Старобільськ) поєднує два регіони Харківщину та Луганщину, а також з’єднує  райони Луганської області. Ділянка ремонту (км 148+000 – 158+000) знаходиться між населеними пунктами Сватове та Містки. Виконавець робіт – підрядна організація – ТОВ «БК ЄВРОДОР». Загальний обсяг виконання дорожньо-будівельних робіт складає 100 %.

Дорога Н-26 починається в місті Чугуїв, на Луганщині проходить  через  місто Сватове, села Містки, Калмиківка, Підгорівка, місто Старобільськ, смт Біловодськ,  закінчується в смт Мілове  на кордоні з Росією.

Маршрут «Сєвєродонецьк - Золоте»

 • Автомобільна дорога Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» - Сватове – Лисичанськ - Луганськ км 158+850 – 194+500 (протяжність ділянки ремонту 35,7 км) - проведена розробка проєктно-кошторисної документації, зараз на стадії підписання договору між Службою автомобільних доріг у Луганській області та підрядником.
 • Автомобільна дорога Т-13-16 під’їзд до м.Первомайськ км 0+000 – км 8+200 (протяжність ділянки ремонту  8,2 км) проведена розробка проєктно-кошторисної документації, зараз на стадії тендерних процедур.

Відновлення автомобільних доріг за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку 

 • Ремонт автомобільної дороги Н-26 Чугуїв - Мілове (через м.Старобільськ) на ділянці  км 136+000 - км 148+000 (протяжністю 12 км) - проведена розробка проєктно-кошторисної документації, зараз на стадії підписання договору між Службою автомобільних доріг у Луганській області та підрядником.
 • Ремонт автомобільної дороги Р-66 КПП "Демино-Олександрівка" - Сватове - Лисичанськ - Луганськ  на ділянці км 16+600 - км  86+600 (протяжністю 70 км) - проведена розробка проєктно-кошторисної документації.
 • Ремонт автомобільної дороги Р-66 КПП "Демино-Олександрівка" - Сватове - Лисичанськ - Луганськ  на ділянці км 93+400 - км - 145+075 (протяжністю 51,6 км) - проведена розробка проєктно-кошторисної документації.
 • Ремонт ділянки автомобільної дороги  Т-13-02 КПП "Танюшівка" - Старобільськ - Бахмут на ділянці км 71+900 - км 93+500 (протяжністю 21,6км) - проведена розробка проєктно-кошторисної документації.
 • Ремонт автомобільної дороги Т-13-02 КПП "Танюшівка" - Старобільськ - Бахмут на ділянці  км 101+000 - км 121+400 (протяжністю 20,4 км) - проведена розробка проєктно-кошторисної документації.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

На фото – повністю відремонтована ділянка дороги Р-22, Станично-Луганський район, Луганська область.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.