УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Майстер-мостобудівник Олексій Черніков: Роботи по лівій стороні Новоайдарського мосту наближаються до завершення

Майстер-мостобудівник Олексій Черніков: Роботи по лівій стороні Новоайдарського мосту наближаються до завершення

На Новоайдарському мосту наближаються до завершення  роботи по  лівій стороні проїзду. Готуються до укладання двох шарів асфальтобетону. Мостобудівники працюють цілодобово.  

Очікується, що у середині  жовтня розпочнуться роботи по правій стороні мосту.

Докладніше про це розповідає майстер-мостобудівник  Олексій Черніков.

Міст через річку Айдар розташований на км 42+533 автомобільної дороги державного значення Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар (Новоайдарський район,  смт Новоайдар).

Роботи виконує  підрядна організація ТОВ «Мостстройком» (місто Дніпро). Замовник робіт – Служба автомобільних доріг у Луганській області.

«Роботи по лівій стороні мосту перейшли до фінальної стадії. У середині вересня ми залили монолітну бетонну плиту по лівій стороні проїзду, провели бетонування перехідних плит.

Довжина мосту через річку Айдар – 198 метрів, а також дві перехідні плити у кожну сторону по 6 метрів.

Загальна довжина мосту – 210 метрів. Міст шести пролітний, шість прольотів по 33 метри. 

Були проведені роботи з укладання гідроізоляції з використанням спеціального покриття «Технониколь». Встановили  бар’єрне огородження.

Продовжується армування тротуарів. На черзі – у найближчі дні –  укладання двох шарів асфальтобетону (6 та 5 сантиметрів).

На праву сторону переходимо після закінчення робіт по лівій смузі: після встановлення компенсаторів, поручнів – всієї системи огороджень», – зазначає Олексій Черніков.

За словами Олексія Чернікова, одночасно виконуються роботи на суходолі, тобто знизу мосту, а саме –  очищення опор, обробка оголених ділянок, тривають  штукатурні  роботи. 

Поки що будівельники працюють на березі, втім вони мають відповідне устаткування для роботи з води. 

Олексій Черніков також повідомив: «Для того, щоб не збиватися з графіку,  проведення ремонтних робіт відбувається  цілодобово. Роботи виконуються у дві зміни. Нічна зміна проводить підготовчі роботи з укладання гідроізоляційного шару.

Дена зміна проводить основні види робіт: армування та бетонування. Всього на об’єкті працює 35 робітників, з них 6 – місцеві мешканці».

Олексій Черніков зазначив, що погода сприяє  проведенню робіт.

«У другій декаді жовтня перейдемо на праву проїзну частину мосту. Її, відповідно, перекриють, а рух буде відбуватися по лівій смузі», – повідомив Олексій Черніков.

Нагадаємо, що згідно з тендером, здача Новоайдарського мосту в експлуатацію – до кінця поточного року. Втім, як очікується, за сприятливих погодних умов, до у листопаді мають бути завершені основні роботи, які забезпечать безперешкодний проїзд. До кінця року – влаштування освітлення мосту, встановлення огородження та дорожніх знаків.

Варто зазначити, що під час проведення робіт на мосту дорога не перекрита, роботи ведуться по одній стороні. Такі ускладнення у русі потребують особливої уваги з боку водіїв, дотримання швидкісного режиму.

Місця проведення робіт огороджені, техніка безпеки суворо дотримується, люди працюють у спецодязі, організовано реверсний рух, встановлені знаки та огорожа, працює світлофор.

Хід проведення робіт, дотримання технологічного циклу знаходилися під щоденним контролем спеціалістів Служби автомобільних доріг у Луганській області та незалежних експертів (ТОВ «Ежіс Україна» (Франція).

Нагадаємо, що на маршруті Станиця Луганська – Сєвєродонецьк ведеться також капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на км 68 + 910 автомобільної дороги Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк. Дорога не перекрита.

Нагадаємо, на початку 2020 року план Служби автомобільних доріг у Луганській області складав 193 км. Фактично, на сьогодні 133 км доріг – вже відремонтовані.  За амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг.

Як вже повідомлялося, Новоайдарський міст було введено в експлуатацію у 1971 році. За цей час міст зазнав істотних ушкоджень – зокрема, під мостом зруйновані підфермники, регеля, зруйнований шар бетону, заржавіла арматура. Рух по мосту було обмежено за тоннажем. Загальна довжина мосту через річку Айдар –  210 метрів,  ширина мосту – 10,8 метра.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

На фото – Проведення капітального ремонту мосту через річку Айдар, Новоайдарський район,  Луганська область.

Закликаємо всіх учасників дорожнього руху – дотримуйтесь Правил дорожнього руху у місцях проведення дорожніх робіт.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.