УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » На Луганщині розпочався сезон ремонту доріг. Ведуться роботи на дорозі Н-26

На Луганщині розпочався сезон ремонту доріг. Ведуться роботи на дорозі Н-26

Служба автомобільних доріг у Луганській області повідомляє про початок нового будівельного сезону на дорогах державного значення. 1 березня 2020 року розпочалися роботи з фрезерування на дорозі Н-26, ділянка км 148+000 – 158+000. Ця ділянка дороги  Н-26 знаходиться між населеними пунктами Сватове – Містки.

Очільник  Служби автомобільних доріг у Луганській області Павло Цубер повідомив, що 1 березня 2020 року Луганщина офіційно долучилася до масштабної кампанії з відбудови дорожньої інфраструктури України. 

Виконуючи доручення Президента України Володимира Зеленського, Голови Укравтодору Олександра Кубракова, в регіонах  стартували ремонтні роботи. Щоденно на мапі України збільшується кількість ділянок, де вже розпочались ремонтні роботи. На цьому етапі, залежно від об’єкту, проводяться геодезичні та дренажні роботи, фрезерування існуючого покриття тощо.

«Цьогоріч ми маємо рекордно ранній старт початку робіт.  Йдеться не тільки про те, що наразі маємо сприятливі погодні умови для дорожніх робіт, це також зумовлено  великим обсягом проведених підготовчих робіт, розробленої проєктної документації, проведених торгів, залученням підрядників. У нас дуже амбітні та серйозні плани, але головне – якість проведення робіт по всій Луганській області. У цьому ми знаходимо повне порозуміння з керівництвом Луганщини. Дорога Н-26 – одна з  головних транспортних магістралей  Луганщини.  Невдовзі розпочнуться роботи на інших автодорогах. Варто зауважити особистий контроль та допомогу дорожникам з боку очільника Луганщини Сергія Гайдая. Окрім цього, я хочу подякувати всім підрядникам, всім дорожникам. Сподіваюсь, що вже в цьому році мешканці області наочно побачать позитивні зміни. Великі зміни починаються з перших кроків і ми готові зробити все від нас залежне для відбудови дорожньої інфраструктури Луганщини. Попереду у нас багато роботи!», - підкреслив Павло Цубер.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай ознайомився з початком будівельного сезону у Сватівському районі на дорозі Н-26.

Сергій Гайдай підкреслив, що Луганщина виконує обіцянки, і цьому сприяють погодні умови: «Як ми і домовлялися з Президентом, з 1 березня розпочали велику розбудову дорожньої галузі. Дуже хвилювалися з приводу погоди, але, Слава Богу, дуже-дуже погода допомагає. Це не для галочки, це тимчасова видимість робіт. Тут задіяна потужна техніка, роботи розпочалися! Але хочу наголосити, що однією з головних причин руйнування доріг є великовагові фури, які часто перевищують всі норми тоннажу. Нам дуже важливо, що на кожній дорозі стояли вагові комплекси, які будуть заміряти навантаження фур».

За словами Сергія Гайдая, цьогоріч у планах, які безсумнівно  має виконати Луганщина – будівництво дороги на Станицю Луганську (близько 130 км).  Влітку це буде класна, якісна дорога.

«Роботи розпочаті на дорогах державного значення – це зона відповідальності Укравтодору, у нас є повна співпраця зі  Службою  автомобільних доріг у Луганській області,  з Головою Укравтодору Олександром Кубраковим. Сподіваюсь, що будемо продовжувати так співпрацювати і ремонтувати надалі. Щодо доріг обласних, доріг місцевого значення – у нас пріоритетних 14 напрямків. І це вже моя зона відповідальності, зробимо цього року. Гроші для цього є. У нас на це заплановано – 660 мільйонів гривень, 15-20 відсотків залишимо для зимового експлуатаційного утримання, решта – на ремонті у цьому сезоні. До кінця березня завершуємо всю проектно-кошторисну документацію, і приступаємо до робіт. Щодо доріг комунальних – це виключно зона відповідальності місцевої влади – керівників ОТГ, голів міст, голів територій. Якщо добрий господарник він завчасно планує і свої бюджети, і свої ремонти. Ми, звісно допоможемо, але виключно у рамках чинного законодавства», - наголошує Сергій Гайдай.

До проведення робіт зазначена ділянка дороги Н-26 викликала  чимало нарікань  тут були виявлені такі пошкодження -  суцільне руйнування дорожнього одягу, лущення, руйнування країв дорожнього одягу, колійність, вибоїни, ямковість, руйнування покриття. Роботи на дорозі Н-26, напрямок Сватове – Містки були розпочаті на окремих ділянках у 2019 році, з самого початку роботи були розраховані на два роки.

Роботи з поточного середнього ремонту виконує  ТОВ «БК ЄВРОДОР» (місто Дніпро) - приватний  підрядник, якого було обрано за результатами тендерів, які провела Служба автомобільних доріг у Луганській області у системі ProZorro.

Хід ремонту, відповідність технологічному циклу знаходиться під контролем замовника – Служби автомобільних доріг у Луганський області.

Директор   ТОВ «БК ЄВРОДОР» Юрій Картамишев повідомив, що зараз на ділянці км 148 + 000 – км 158 + 000 виконуються роботи з фрезерування дорожнього покриття, планування узбіч. Наступні роботи будуть з влаштування з регенераційного шару покриття, - потім два шари асфальтобетону. Фахівці-дорожники пояснюють, що використовують метод так званої регенерації. Це органо-мінеральна суміш з відфрезерованого матеріалу, приготованого методом холодного ресайклінгу на місці, з додаванням щебенево-піщаної суміші та в’яжучих матеріалів, бітумна емульсія та цемент.

«Фактично, йдеться про капітальний ремонт, це буде нова дорога. Зараз тут працює потужна техніка - 8 самоскидів, дві дорожні фрези (півтора та двометрова фреза - Wirtgen (Німеччина). Роботи з фрезерування плануємо закінчити за п’ять днів, після цього розпочнемо роботу з влаштування нижнього шару – цьому сприяють погодні умови. Влаштування шарів асфальтобетону відбудеться після того, як середньодобова температура буде вище 10 градусів. Тобто, ми дотримуємося всіх  технологічних норм», -  зазначив Юрій Картамишев (ТОВ «БК ЄВРОДОР»).

Представник підрядника  ТОВ «БК ЄВРОДОР»,  начальник проведення робіт на ділянці Андрій Гончаров повідомив, що після холодного фрезерування, після, укладання укріплюючого шару  поверх нього укладається нижній вирівнюючий шар крупнозернистого асфальтобетону – 10 см, а потім буде – верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону (ЩМА-20) висотою 5 см. Дорожники сподіваються, що за сприятливих умов, нижній вирівнюючий шар буде покладено до 30 березня.

Нагадаємо, у 2018 році  зусилля дорожників були спрямовані на дорогу Н-26 Чугуїв – Мілове - у Сватівському районі  на ділянках км 110+735- км 113+800, км 117+000 - км 120+000, км 126+625- км 130+000, км 130+375 - км 132+000, км 135+000 - км 136+020. Це в’їзд на Луганщину зі сторони Куп’янського району, Харківської області.  У 2019 році зробили поточний середній ремонт  на ділянках км 132 + 000 – км 135 + 000 - це в’їзд до міста Сватове.

Значення дороги  державного значення Н-26  Чугуїв – Мілове (через Старобільськ) полягає у тому, що вона поєднує два регіони Харківщину та Луганщину, а також з’єднує  райони Луганської області.  

Варто зазначити, що під час проведення робіт дорога не перекрита, роботи ведуться по одній стороні. Безпека руху забезпечена  відповідними знаками та попереджувальним регулюванням.

Довідково:  дорога Н-26 – автомобільний шлях національного значення. Починається в місті Чугуїв, на Луганщині проходить  через  місто Сватове, села Містки, Калмиківка, Підгорівка, місто Старобільськ, смт Біловодськ,  закінчується в смт Мілове  на кордоні з Росією. До 09.08. 2017 року дорога Н-26 мала нумерацію Р-07.

Нагадуємо, на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні - 274,8 км, регіональні - 222,5 км, територіальні - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення. Дороги місцевого значення знаходяться на балансі Луганської облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

Служба автомобільних доріг у Луганській області звертається до водіїв з проханням бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт. Служба автомобільних доріг у Луганській області закликає всіх учасників дорожнього руху – дотримуйтесь Правил дорожнього руху: не перевищуйте швидкість, користуйтесь пасками безпеки, дотримуйтесь безпечної дистанції під час руху, звертайте увагу на попереджувальні знаки та дбайте про власну безпеку та безпеку інших. На дорогах працюють люди! Будьте уважними та взаємоввічливими.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.