УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Олег Кравцов про #Велике_Будівництво-2022: плануємо відремонтувати 300 кілометрів доріг

Олег Кравцов про #Велике_Будівництво-2022: плануємо відремонтувати 300 кілометрів доріг

11 січня 2022 року відбувся  пресбрифінг в.о. начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області, заступника начальника Олега Кравцова.

Захід проводився  Департаментом масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації. 

Олег Кравцов докладно розповів журналістам про відбудову  дорожньої інфраструктури Луганщини у рамках  Національної Програми Президента України  #Велике_Будівництво у минулому 2021 році та окреслив  плани на 2022 рік.

Олег Кравцов повідомив, що Голова  держави, керівництво Укравтодору та Луганської області приділяють значну увагу «Великому Будівництву» на Луганщині.

За його словами,  Служба автомобільних доріг у Луганській області, працює відкрито та прозоро і про це свідчать постійні звіти перед представниками мас-медіа.    

Олег Кравцов наголосив на тому, що розпочавшись у 2020 році, у   2021 році «Велике Будівництво» набрало темпів та обсягів, а у 2022 році продовжується.

«Більш того, ми нарощуємо темпи виконання робіт, нарощуємо обсяги та кількість об’єктів.

«Велике Будівництво» – довгостроковий проєкт і ми розраховуємо на те, що у подальшому він буде набирати міць. Адже плани у нас амбітні.

За підтримки Укравтодору, за сприяння керівництва Луганської облдержадміністрації ми плануємо кардинально зміни ситуацію з дорожньою інфраструктурою Луганщини.

Наші плани амбітні, але цілком реальні. Ми готові до їх втілення у життя», – наголосив Олег Кравцов.

Олег Кравцов повідомив що у 2021 році Луганщина отримала 3,2 млрд. грн. на відбудову дорожньої інфраструктури. Що вже зробили та що плануємо зробити за кошти платників податків?

Олег Кравцов зазначив, що фактично було відремонтовано   – 225 км доріг.  Амбітні плани 2022 року  (при належному фінансуванні) – близько 300 км доріг.

Всього за програмою Президента України «Велике Будівництво» упродовж 2020, 2021 та 2022 років капітальний та поточний ремонт буде завершено на 650 кілометрах доріг.

Це більш ніж половина автошляхів державного значення Луганщини.

Всього на території Луганської області налічується 5898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3616 км.

Мережа автомобільних доріг загального користування державного значення налічує 1200 км. Інші дороги знаходяться на балансі органів влади та місцевого самоврядування.

 

Олег Кравцов повідомив, що у 2021 році всіма підрядниками були працевлаштовані 300  мешканців Луганщини. 

Значна кількість  робітників – працюють вже другий рік, #Велике_Будівництво  дає не тільки роботу, а й гідну зарплату. 

Сьогодні кожен мешканець Луганської області бачить позитивні зміни у дорожній галузі.  Ремонтуємо дороги  масштабно, за маршрутним принципом. 

Ремонтуємо не тільки швидко, а якісно. Пріоритет – контроль якості. Нагляд проводять експерти державного підприємства «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості», незалежні експерти та лабораторії (ТОВ «Ежіс Україна» (Франція).

У 2021 році, у зв’язку з зростанням обсягів робіт,  відкрили власну лабораторію з контролю якості виробництва.

За словами Олега Кравцова, під час робіт використовуються сучасні технології будівництва (науково-технічний супровід будівництва): будуємо якісно, швидко, надійно.

Фокус на безпеці – пішохідні переходи, демпферні системи, огородження, підсвітка переходів, сучасні знаки, сучасні автопавільйони та зупинки.

Олег Кравцов проінформував журналістів про гарантії від підрядників на виконані роботи.

«На відремонтовані дороги діє гарантія підрядника. За фактом, гарантія – до 10 років  на основу дороги, 5 років на покриття, на верхній шар», - зазначив Олег Кравцов.

За фактом, поточний середній ремонт це є кардинальне відновлення дороги, там, де дорога була «вбита». Які види робіт виконуються?  У межах  проєкту: 

 • влаштування посиленої основи зі щебенево-піщаної суміші, обробленої цементом;
 • влаштування двох шарів асфальтобетонного покриття;
 • облаштування автобусних зупинок;
 • встановлення бар’єрного огородження;
 • встановлення напрямних стовпчиків;
 • розчищення придорожньої смуги від чагарників та дрібнолісся, укріплення узбіччя;
 • влаштування з’їздів та примикань;
 • встановлення дорожніх знаків;
 • нанесення дорожньої розмітки.

Окрім того, проводилося облаштування  площадок  для встановлення Укртрасбезпекою  пересувних габаритно-вагових комплексів (ГВК); нововведення – встановлення метеостанцій.

Зроблено у 2021 році (по маршрутах)

Маршрут «Старобільськ – Новоайдар»,  дві ділянки дороги Н-21 Старобільськ – Луганськ – Донецьк, від Старобільська до Новоайдару (км 0+000 – км 20+000 та км 20+000 – км 39+960), протяжністю 40 кілометрів.  

Дорога проходить через населені пункти  Старобiльськ, Половинкине, Байдівка, Шульгинка, Штормове, Переможне, Денижникове, Новоайдар.  

Роботи виконували два підрядники – ТОВ «Ростдорстрой» та ТОВ «Автомагістраль-Південь». На виїзді з Старобільська, підготовлена  площадка для встановлення  пересувного габаритно-вагового комплексу. 

Окрім того, встановлення метеостанції на в’їзді в Старобільськ. Місце розташування на мапі.

Дорога Р-22 Контрольно-пропускний пункт «Красна Талівка» –  Луганськ на ділянці км 17+500 – км 26+630 – 9,1 км.

Ділянка проходить від КПП «Красна Талівка» до перехрестя з дорогою Т-13-14. Генпідрядник – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». 

Завершили  всі роботи.   Місце розташування на мапі.

Маршрут «Лисичанськ – Бахмут», дорога Т-13-02. На ділянці км 141+100 – км 155+100 (між населеними пунктами Лисичанськ – Бахмут, до кордону з Донецькою областю), протяжністю 14 кілометрів.

Підрядник – ТОВ «Автомагістраль-Південь».  Роботи на об’єкті повністю завершені.  

Зробили площадку для встановлення Укртрасбезпекою  пересувного габаритно-вагового комплексу.   Місце розташування на мапі.

Маршрут «Сєвєродонецьк – Золоте», дві ділянки автомобільних доріг Р-66  та Т-13-16 загальною протяжністю 44 кілометри.

У 2020 році були зроблені основні роботи  на дорозі Р-66 Контрольно-пропускний пункт «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ.

Дорога  проходить через населені пункти – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Гірське. У 2021 році об’єкт було повністю завершено. Встановлення метеостанції на в’їзді в Лисичанськ.

Дорога Т-13-16  під’їзд до міста Первомайськ км 0+000 – км 8+200 (протяжність ділянки ремонту  8,2 км) проходить через  населений пункт Гірське, Золоте. Роботи повністю закінчені. 

Місце розташування маршруту «Сєвєродонецьк – Золоте» на мапі.

Що там з дорогою Н-26?

Олег Кравцов докладно розповів про масштабні роботи на трасі  Н-26 – Чугуїв – Мілове. Це  – автомобільний шлях національного значення.

Дорога  починається в місті Чугуїв (Харківська область), на Луганщині проходить  через  місто Сватове, села Містки, Калмиківка, Підгорівка, місто Старобільськ, смт Біловодськ,  закінчується в смт Мілове  на кордоні з Росією. 

До ремонту дорога Н-26 була в незадовільному стані.   На дорогу  Н-26 Чугуїв – Мілове припадає найбільше кілометрів, які відремонтували.

У планах  Служби автомобільних доріг у Луганській області, за сприяння Укравтодору, оновити повністю  всю дорогу Н-26  Чугуїв – Мілове.  

Наразі  завершені  роботи за такими маршрутами:

Маршрут «Сватове – Старобільськ», дорога  Н-26. Підрядник ТОВ «БК ЄВРОДОР» виконував  роботи на ділянці км 161+000 – 167+000. Ділянка  проходить через  село Містки в сторону Старобільська.  

Капітальний ремонт  розпочали у 2020 році. У 2021 році завершили всі роботи.   Місце розташування на мапі.

Ділянка км 167+000 – 175+000, протяжністю 8 км,  розпочинається за населеним пунктом  Містки в сторону Старобільська. У 2021 роботи на об’єкті повністю завершені.  Місце розташування на мапі.

Маршрут «Євсуг – Мілове», дві ділянки дороги Н-26 загальною протяжністю 70 кілометрів. Роботи проводилися на двох ділянках: км 230+000 – км 265 + 000 (від Євсуга до Біловодська - Місце розташування на мапі),

км 265+000 – км 300 + 885 (від Біловодська до Мілового). Генпідрядник – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».  Роботи на двох об’єктах завершені.  Встановлення метеостанції у Міловому. Місце розташування на мапі.

Відбудова мостів та шляхопроводів

Олег Кравцов повідомив як ремонтували мости у 2021 році. Відремонтовані 5 об’єктів, а саме: 

Міст через річку Айдар на км 42+533 автомобільної дороги державного значення Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар (закінчення капітального ремонту, розпочатого у 2021 році).

Підрядник – ТОВ «Мостстройком» (м. Дніпро).    Міст повністю  закінчено. Місце розташування на мапі.

Дорога Р-66 Контрольно-пропускний пункт «Демино-Олександрівка» – Сватове  –  Лисичанськ  –  Луганськ   – Шляхопровід через залізницю на км 192+862.

Було збудовано в 1978 році, не було жодного капітального ремонту. Міст повністю  закінчено.    Місце розташування на мапі.

Дорога Р-66  – міст через річку Біленька на км 188+578 (Гірське).  Було збудовано в 1978 році. До 2021 року не було жодного капітального ремонту.  Міст повністю  закінчено.  Місце розташування на мапі.

Дорога Р-66  – міст на км 182+933. Збудовано в 1950 році.  На об’єкті, якому вже виповнилося 70 років, відбулося  встановлення  труби великого діаметру.  Міст повністю  закінчено.  Місце розташування на мапі.

Підрядник на трьох об’єктах – ТОВ "УКРБУД-ПРОЕКТ-РЕКОНСТРУКЦІЯ" (Київ).   

Дорога Т-13-14  КПП «Просяне» – Біловодськ – Широкий – міст через річку Журавка на км 37+913.  Підрядник – ТОВ "УКРБУД-ПРОЕКТ-РЕКОНСТРУКЦІЯ" (Київ). У 2021 році зробили. 

Розпочато процес передачі в експлуатацію. Місце розташування на мапі.

Де і коли розпочинаємо роботи у 202 році?

Олег Кравцов розповів, що  за належного фінансування, навесні розпочнемо продовження робіт, які було розпочато у 2021 році (перехідні об’єкти).

Дорога Н-26. У 2022 році буде закінчено маршрут «Старобільськ – Євсуг». У травні 2021 було розпочато  роботи  на ділянці км 195+000 – км 230+000 – 35 кілометрів

Підрядник – ТОВ «Автомагістраль-Південь». У 2021 році було покладено на всі 35 км шари асфальтобетону.  Встановлені  бордюри. Розчищена  придорожня смуга від чагарників та дрібнолісся. 

Останній етап –   встановлення дорожніх знаків; нанесення дорожньої розмітки.  Дорога проходить через Старобільськ, Євсуг. Місце розташування на мапі.

Дорога Н-26 на ділянці км 188+000 – км 195+000 продовжуємо капітальний ремонт між с. Калмиківка та Старобільськом – загалом 7,0 км. Підрядник – ТОВ «БК ЄВРОДОР». 

Активні роботи на трасі розпочнуться навесні 2022 року. Дорога проходить через Калмиківку, Старобільськ.  Місце розташування на мапі.

Дорога Т-13-07  Сватове – Новопсков – Мілове (окремими ділянками) на ділянці км 1+400 – км 26+000 – всього 24,6 км. 

Підрядник – ТОВ «Славдорстрой». У 2021 році зроблено фрезерування, укладання органо-мінеральної суміші, покладено нижнього шару – 7,5 км, верхнього шару – 7,5 км.

Роботи з асфальтобетоном будуть продовжені навесні 2022 року.  Дорога проходить через населені пункти –   Сватове, Травневе, Свитстунівка, Павлівка.  Місце розташування на мапі.   – 

Дорога Т-13-07  на ділянці км 83+100 – км 120+052, протяжність – 36,9 км підрядник ТОВ «РОСТДОРСТРОЙ» поклав нижній шар – 27 км, верхній шар – 9,4 км

Роботи будуть продовжені навесні 2022 року. Дорога проходить через населені пункти –  Новопсков, Новорозсош, Лісну Поляну, Марківку. Місце розташування на мапі.

Окрім того, на цій  дорозі  році планується ремонт наступних ділянок (розпочинаємо  навесні 2022 року):

На ділянці км 26+000 – км 50+600 – 24,6 км. Підрядник – ТОВ «Автомагістраль-Південь». Дорога проходить через населені пункти –  Маньківка,  Дем’янівка,  Білокуракине. Місце розташування на мапі.

На ділянці км 53+100 – км 82+783 – 29,7 км. Підрядник – ТОВ «Автомагістраль-Південь». Дорога проходить через населені пункти – Білокуракине, Лизине, Макартетине, Осинове, Новопсков.  Місце розташування на мапі.

Дорога Т-13-07  проходить територією Сватівського та Старобільського районів через населені пункти Сватове, Дем’янівка,  Білокуракине, Осинове,  Новопсков, Лісну Поляну, Марківку.

Дорога Т-13-08  у 2022 році розпочинаємо роботи на ділянці км 0 + 000 – км 54 + 300 – 54,3 км. Особливість – вперше тендер за процедурою «Проєктуй та будуй» (проєкт готує та відповідає за нього підрядна організація). Підрядника визначено –  ТОВ «Ростдорстрой».

Дорога проходить через населенні пункти – Роздольне, Веселе, Антонівка, Садки, Лозове, Бондарне, Лісна Поляна (Старобільський район). Місце розташування на мапі

На дорозі Т-13-02 у 2022 році розпочинаємо роботи на ділянці км 31 + 900 – км 68 + 100 – 36,20 км. Дорога проходить через населенні пункти – Новопсков, Писарівка, Риб’янцеве, Піски, Булавинівка, Проїждже, Лиман, Старобільськ. 

Підрядник – «Онур Конструкціон Інтернешнл».  Місце розташування на мапі.

У проєкті заплановані ремонти декількох мостів. Роботи з розбирання мостів розпочнуться відразу за настанням сприятливої для цих видів робіт погоди.  

«На вищенаведених об’єктах вже визначенні підрядники, з ними підписані договори. 

У 2022 році, після проведення всіх тендерних процедур, після підписання  розпочинаємо роботи на дорозі Т-13-14. На цій дорозі будуть кардинальні зміни.

Зробимо дорогу європейської якості від Станиці Луганської до Біловодська і далі. Слідкуйте за нашими повідомленнями по дорозі Т-13-14», - зазначив Олег Кравцов.

Йдеться про наступні об’єкти:

Дорога Т-13-14 Контрольно-пропускний пункт «Просяне» – Біловодськ – Широкий на ділянці км 0 + 000 – км 15 + 500 – 15,5 км.

Дорога проходить від КПП «Просяне» до Марківки.  Місце розташування на мапі.

Дорога Т-13-14 розпочинаємо роботи на ділянці км 50 + 872 – км 94 + 000 – 43,1 км. Дорога проходить через Біловодськ – Городище – Широкий.   Місце розташування на мапі.

Дорога Р-66  Контрольно-пропускний пункт «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ на ділянці км 194+500 – км 207+000 – 12,5 км. Підрядник – «Славдорстрой».

Які мости будемо ремонтувати у 2022 році?

У чому головна проблема з мостами?  Ключовою проблемою дорожньої інфраструктури Луганщини є проблема старих мостів, шляхопроводів.  Більша частина з них була збудована 50-60-70 роки минулого століття.   Жодного разу вони не ремонтувалися капітально.  Загалом на Луганщині налічується 200 мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд.

Проїжджа частина на мостах, асфальтобетонне покриття і опори, потребують капітального ремонту, а подекуди – повної заміни. 

Олег Кравцов розповів про відбудову мостів та шляхопроводів:  плани на 2022 рік дуже амбітні. Плануємо вести роботи на таких об’єктах.

Дорога Т-13-07 Сватове – Новопсков – Мілове,  км 19+213  – у 2021 році розпочато роботи на мосту через річку Хорина.  Міст розташований у Сватівському районі Луганської області.   Роботи  розраховані на 2 роки, введення в експлуатацію в 2022 році. Підрядник   – ТОВ "УКРБУД-ПРОЕКТ-РЕКОНСТРУКЦІЯ" (Київ).    

У 2021 - проведені підготовчі роботи, а саме – демонтаж старих конструкцій, вирубка дрібнолісся та чагарників.  Влаштована об’їзна дорога по дамбі. Продовжуємо роботи на цьому об’єкті. Місце розташування на мапі.

Дорога Т-13-14  – КПП «Просяне» – Біловодськ – Широкий – міст через річку Лізна на км 29 + 241.  Підрядник – ТОВ «Мостстройком» (м. Дніпро).     Місце розташування на мапі.

Дорога Т-13-02  – міст через річку Студенок на км 38 + 238.   Тендер проведено, підрядник - ТОВ «Будівельно-монтажна фірма «Технологія».  Місце розташування на мапі.

Плануємо також розпочати ремонти на  наступних об’єктах (після закінчення всіх процедурних питань – тендер, договір, підрядник):

Дорога Т-13-02 Контрольно-пропускний пункт "Танюшівка" – Старобільськ – Бахмут – міст через річку Біла на км 14 + 294. Місце розташування на мапі.

Дорога  Т-13-02 –  міст через річку Кам'янка на км 31 + 798.  Місце розташування на мапі.

Дорога Т-13-02 – міст на км 49 + 923. Місце розташування на мапі.

Дорога Т-13-02 –   міст на км 55 + 207.  Місце розташування на мапі.

Дорога Н-21 - Старобільск – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк – міст на км 41 + 114.

Дорога Н-26 – міст через річку Євсуг на км 229 + 593.  Місце на мапі.

Нині розробляються проєкти ремонту мостів, які розташовані на дорогах  Н-21, Т-13-09,  Т-13-14, шляхопровід на дорозі Т-13-16. 

Відновлення доріг за кошти міжнародних донорів  

Олег Кравцов повідомив, що у 2022 році планується приступити до відновлення доріг за кошти міжнародних донорів. Відновлення автомобільних доріг проходитиме за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку та Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Головне – проекти підготовлені, експертиза пройдена. Європейські вимоги до доріг – безпека понад усе. Заключні рішення будуть прийматися Укравтодором спільно з міжнародними інвесторами.  Укравтодор об’явив тендер. Переможці поки що не визначені.

Укравтодор оголосив тендер на капремонт 61,5 км доріг у Луганській області. Йдеться про оновлення двох ділянок:

 • 49,5 км дороги Т-13-02 КПП «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут (між Рубіжним та Старобільськом).
 • 12 км дороги Н-26 Чугуїв – Мілове  км 136 + 000 – км 148 + 000 – 12,0 км. Дорога проходить через Сватове. Місце розташування на мапі.

Крім цих двох ділянок, у рамках угоди планується оновити ще 121,6 км дороги Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ.

Олег Кравцов запевнює, «що кошти у донорів є. Тепер наше спільне завдання, щоб вони дійшли на Луганщину.

Закупівля проводитиметься шляхом міжнародних конкурентних торгів згідно з правилами МБРР. Як тільки буде визначено та оголошено переможців, розпочнуться активні роботи.

Плануємо, що роботи. які розраховані не на один рік, мають розпочатися в другому півріччі 2022 року». 

Ці дороги мають стратегічне значення для регіону, проходять через густонаселені населені пункти. Роками вони не оновлювалися, а з початком війни ними інтенсивно рухалася військова техніка. 

Пресслужба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.