Служба автомобільних доріг в Луганській області

» Прес-центр » новини » Підсумки 2018 року. У 2014-2015 роках грошей на ремонт та обслуговування доріг не було зовсім, за останні два роки ситуація кардинально змінилася

Підсумки 2018 року. У 2014-2015 роках грошей на ремонт та обслуговування доріг не було зовсім, за останні два роки ситуація кардинально змінилася

У Державному агентстві автомобільних доріг України відбувається  захист планів Служб автодоріг в областях щодо будівництва, реконструкції та ремонтів на 2019 рік. Днями  у Києві відбувся звіт та захист планів Служби автомобільних доріг у Луганській області. Його представив начальник САД  у Луганській області  Юрій Бережной.

Цього року увесь обсяг запланованих робіт з капітального та поточного середнього ремонту  у межах виділеного фінансування  завершено, сформовані плани та пропозиції на 2019 рік.

На території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616  км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні   - 274,8 км, регіональні - 222,5 км,  територіальні        - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення.

На Луганщині критичних руйнувань, дороги зазнали в ході активної фази АТО у 2014-2015 роках, коли внаслідок прямих бойових дій були зруйновані 7 мостових споруд. У результаті пересування колон гусеничної військової бронетехніки та зміною транспортних потоків автошляхами Луганщини, основа дорожнього покриття зазнала значних руйнувань та деформацій,  що призвело до руйнувань у вигляді:  здимання верхнього шару асфальтобетонного покриття; руйнування кромки дорожнього одягу; вибоїни, зміщення, колійність, просідання, проломи; викришування, лущення покриття тощо.

Крім цього, через відсутність можливості перевезення вантажів залізничним транспортом, змінився склад транспортного потоку по дорогам загального користування, що потягло за собою надмірне навантаження на дороги Луганської області. Таким чином, близько 80 відсотків  доріг загального користування уражені характерними руйнуваннями та перебувають у незадовільному експлуатаційному стані.  

З метою відновлення та поліпшення дорожньо-транспортної інфраструктури регіону впроваджена Регіональна цільова програма дорожнього будівництва у Луганській області на 2016-2019 роки. Ця програма розроблена на підставі пропозицій Служби автомобільних доріг у Луганській області, а також органів місцевого самоврядування і виконавчої влади.  Головне, першочергове завдання програми -  проведення капітального ремонту мостів, які були зруйновані під час бойових дій,  поточний  ремонт мережі автомобільних доріг, що зв’язують Луганщину із сусідніми областями України та районні центри Луганщини між собою. Регіональна  програма дорожнього будівництва у Луганській області має ще одну назву - «Кільце життя». Загальна протяжність маршруту «Кільце життя» становить понад 450 км автодоріг, з яких 190 км потребують негайного поточного середнього ремонту. 

У 2014-2015 роках грошей на ремонт та обслуговування доріг не було зовсім. За останні 2 роки ситуація змінилася на краще.

В 2016-2017 роки провели поточний середній  ремонт автомобільної дороги загального користування «Кремінна - Торське». В повному обсязі  виконані роботи з поточного  середнього  ремонту автомобільної дороги  Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ. Окрім цього, проводилися роботи на дорогах Р-66 КПП "Демино-Олександрівка"-Сватове-Лисичанськ-Луганськ на ділянці км 155+300 - км 158+800, Т-13-13 Троїцьк - Білокуракине - Старобільськ на ділянці км 108+250 - км 112+000.

На Луганщині у 2018 році основні зусилля були спрямовані на дорогу Н-26  «Чугуїв – Мілове» (дорога проходить через місто Старобільськ). Тут було 6 ділянок, загальна протяжність 16 кілометрів.  Роботи вже завершені, проведена розмітка.

Ремонт розпочали у квітні-травні  2018 року.  Дорога Н-26 «Чугуїв – Мілове»  з’єднує Луганську та Харківську області.  Роботи виконувалися  приватними підрядниками -   підприємствами, котрих було обрано за результатами тендерів, які провела Служба автомобільних доріг у Луганській області у системі ProZorro. Роботи з поточного середнього ремонти виконували два підприємства  - колективне  підприємство «Кремінський агрошляхбуд» та ТОВ «БК ЄВРОДОР» (місто Дніпро). Окрім цього, на деяких ділянках працювали філії ДП «Луганський облавтодор». 

Роботи з поточного середнього ремонту виконувалися на ділянках - 126 км + 625 – 130 км (район села Зміївка, Сватівського району Луганської області - «БК ЄВРОДОР»); 117-120+000 км (у районі селища Куземівка, Сватівського району -   «Кремінський агрошляхбуд»). Експлуатаційне утримання відремонтованої дороги буде покладено на ДП «Луганський облавтодор».  

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області