УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Погода на Луганщині дозволяє проводити аварійний ямковий ремонт

Погода на Луганщині дозволяє проводити аварійний ямковий ремонт

Сьогодні на дорогах Луганщини можна зустріти дорожників, які виконують аварійний ямковий ремонт. Погода дозволяє проводити аварійний ремонт, а ми роз’яснюємо, чому  це нагальна необхідність.

Погода вносить свої корективи у роботу дорожників. Всім відомо, що саме зимою дорожнє покриття найбільше страждає від впливу погодних умов. Причина цього - регулярні коливання температур, перехід через «0», між мінусом та плюсом, опади та висока вологість повітря.  

Як правило, зараз вночі температура від 2 до 4 градусів морозу, вдень від 0 до 3 градусів тепла. За таких погодних умов, у поєднанні з високою вологістю повітря, є ймовірність виникнення слизькості на дорозі.

В результаті вищенаведених погодних факторів,  знижується жорсткість дорожнього покриття, виникають тріщини, раковини та вибоїни. Дорожні експерти відзначають, що за таких умов найбільше страждають ділянки зі старим зношеним покриттям, що з кожним днем втрачає свою несучу здатність.

«Добивають» дорогу великовагові фури, що часто не дотримуються норм по масі вантажу і йдуть перевантажені.

Начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Циганський повідомив, що  на даний час підрядні організації, на яких покладено   зимове утримання автомобільних доріг, працюють у черговому режимі.

«Коли виникає ожеледь, вони сумлінно виконують всі роботи   з обробки покриття протиожеледними матеріалами. Особливо це стосується спусків, підйомів, мостів, шляхопроводів, заокруглених ділянок тощо» - зазначив Віктор Циганський.

Разом з тим, Віктор Циганський зауважив, що погодні умови і на минулому тижні, і з початком нового тижня, дозволяють  дорожникам проводити  роботи з аварійного ремонту вибоїн.

Віктор Циганський повідомив, що сьогодні підрядні організації проводять роботи не тільки з аварійного ямкового ремонту, а й з упорядкування узбіччя.

За його словами, по факту, ліквідацію ямковості, саме в цей період,   можна порівняти з процесом нашивання латки на одяг, аби його зберегти до того часу, коли буде змога замінити на новий. Так само і на асфальтобетоні латають ями, аби зберегти дорогу у проїжджому стані до того моменту, коли буде змога провести більш серйозніші ремонтні роботи.

Таким чином, аварійний ремонт - це вимушений тимчасовий захід, який узимку проводять для термінового забезпечення безпеки дорожнього та збереження покриття від подальшого руйнування. Ліквідації підлягають найбільші вибоїни, що можуть впливати на безпеку дорожнього руху та мають швидку динаміку негативного розвитку.

Починаючи з 15.01.2020 року і в теперішній час такі види ремонтних робіт проводяться на автомобільній дорозі загального користування державного значення Т-13-02 Контрольно-пропускний пункт «Танюшівка» - Старобільськ – Бахмут. На фото можна побачити проведення такого ремонту на ділянці км 56+000.

Ця ділянка розташована на дорозі Т-13-02 у районі села Проїждже (яке входить до Лиманської сільської ради у Старобільському районі Луганської області). Роботи виконують співробітники ТОВ «Данко».

У найближчі два тижня роботи продовжаться на цій же дорозі. Служба автомобільних доріг у Луганській області звертається до водіїв з проханням бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт.

Віктор Циганський зазначив що проведення таких робіт знаходить позитивний відгук і в органах місцевого самоврядування, і серед місцевих мешканців. Про це свідчать подяки, схвальні відгуки.

«Всі розуміють, що проводити масштабні ремонті роботи зараз неможливо, проте конче необхідно провести аварійний ремонт. Його  виконує ТОВ «Данко», яке має відповідну техніку.

Нагадуємо, що за результатами тендерних процедур, які були проведені Службою автомобільних доріг у Луганській області, на відкритих торгах у системі ProZorro, переможцем та головним підрядником проведення робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Луганської  області (зимове утримання автомобільних доріг)  було обрано ТОВ «Данко». Це підприємство також залучає до проведення робіт інших субпідрядників (ДП «Луганський облавтодор»).

У найближчі дні температура повітря по області становитиме від 5 градусів морозу до 5 градусів  за Цельсієм. Місцями невеликий сніг.

Луганський обласний центр з гідрометеорології, прогнозує таку погоду  на 21-25 січня 2020 року:

21 січня 2020 року по Луганській області - Мінлива хмарність.  Без опадів. Видимість добра 8-10 км. Вітер західний, 7-12 м/с, вдень та ввечері місцями пориви 15-20 м/с. Температура вночі від 1 градуса тепла до 4 градусів морозу, вдень від 2 градусів морозу до 3 градусів тепла.

По місту Сєвєродонецьк - Мінлива хмарність.  Без опадів.  Вітер західний, 7-12 м/с, вдень та ввечері пориви 15-20 м/с. Температура вночі 1-3 градусів морозу , вдень 0-2 градусів тепла.

По місту Луганськ - Мінлива хмарність.  Без опадів.  Вітер західний, 7-12 м/с, вдень та ввечері пориви 15-20 м/с. Температура вночі 1-2 градусів морозу , вдень 1-3 градусів тепла.

Прогноз погоди на 22 – 25 січня 2020 року 

22 січня  - Хмарно з проясненням. Вночі без істотних опадів. Вдень невеликий мокрий сніг з дощем. Вітер західний, 7-12 м/с, місцями пориви 15-20 м/с. Температура вночі від 2 градусів тепла до 3 градусів морозу, вдень 0-5 градусів тепла.

23 січня  - Хмарно з проясненням. Вночі мокрий сніг з дощем. Вдень невеликий мокрий сніг. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі від 1 градуса тепла до 4 градусів морозу,  вдень від 3 градусів морозу до 2  градусів тепла.

24 січня - Хмарно з проясненням. Без опадів. Вітер північно-західний, 7-12 м/с.  Температура вночі 5-10 градусів морозу, вдень  від 2 градусів морозу до 3 градусів тепла.

25 січня - Хмарно з проясненням. Без опадів. Вітер західний, 7-12 м/с.   Температура вночі 1-6 градусів морозу, вдень  1-6 градусів тепла.

Служба автомобільних доріг у Луганській області попереджає водіїв, що у зв’язку з переходом температури через "0 градусів С", на дорогах області місцями може бути ожеледиця, що значно збільшить довжину гальмівного шляху і зменшить керованість автомобілем! З особливою обережністю рухайтеся по мостах та естакадах, відмовтесь від ризикованих маневрувань.

У разі подальшого погіршення погодних умов, посиленні вітру, дорожні служби будуть переведені на посилений варіант роботи. Дорожники за необхідності, оперативно реагуватимуть для забезпечення проїзду автодорогами Луганщини.

Служба автомобільних доріг у Луганській області закликає всіх учасників дорожнього руху – дотримуйтесь Правил дорожнього руху: не перевищуйте швидкість, користуйтесь пасками безпеки, дотримуйтесь безпечної дистанції під час руху.

При Службі автомобільних доріг створено графік цілодобового чергування дорожників та спеціальної техніки на автомобільних дорогах Луганщині. У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте за номером диспетчера Луганська область – +380 (64) 524 11 25+380 (50) 305 16 49

Нагадаємо, мережа автомобільних доріг загального користування Луганської області на підконтрольній українській владі території становить 3600 км, третина  з них автодороги державного значення, решта –  місцевого значення. Дороги місцевого значення знаходяться на балансі Луганської облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.