Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Повним ходом йдуть ремонтні роботи на Старобільському мосту та у самому місті

Повним ходом йдуть ремонтні роботи на Старобільському мосту та у самому місті

Відкликаючись на прохання  місцевих мешканців, депутатів різних рівнів та місцевої влади,  Служба автомобільних доріг у Луганській області зробила все необхідне для організації проведення робіт  на Старобільському мосту через Айдар.

З початку поточного тижня, як і обіцяли, розпочалися  аварійні відновлювальні роботи. Дорожники працюють за схемою «великих карт», це значно надійніше ніж аварійний ямковий ремонт. Це дасть можливість довше зберегти проїжджу частину мосту.

На сьогоднішній день, дорожньою фрезою знято пошкоджене асфальтобетонне покриття, яке потребувало негайної заміни. Після прибирання залишків асфальту та підґрунтовки до роботи постане асфальтоукладач. 

Розуміючи соціальну важливість цього мосту   роботи будуть проведені в максимально стислі строки. Підрядники обіцяють завершити роботи на мосту протягом тижня, до 15 червня.

На даний момент міст не перекритий, по ньому відбувається рух транспорту.

Нагадуємо, що Старобільський міст через річку Айдар розташований на 195 кілометрі автомобільній ділянці дороги державного значення Н-26 «Чугуїв – Мілове» (колишня Р-07).

Ця дорого  з’єднує Східну та Західну частини Луганщини та тягнеться через всю область до міста Чугуїв на Харківщині. Міст було збудовано у 1965 році.  Влітку 2014 року міст отримав пошкодження, унаслідок чого рух автотранспорту був обмежений. У 2017 році об’єкт був відновлений Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії. Бюджет будівельних робіт був обмежений, саме тому було проведено  капітальний ремонт одного прольоту із 11 прольотів мосту.  Зробили те, на що вистачило коштів.

Як відзначив начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Миколайович Циганський,    останній раз поточний середній ремонт асфальтового покриття на мосту, якому вже понад 50 років, проводився у 2003 році. Асфальтобетонне покриття має строк служби 12-15 років. Саме тому, воно зносилося і має бути замінене. Окрім того, ситуацію погіршують багато важкові фури, які також руйнують покриття.

Окрім цього, саме зараз йдуть роботи  з ремонту  на ділянках  автодороги державного значення Н-26  «Чугуїв – Мілове», яка проходить вулицями міста Старобільськ.

Це стосується напрямків, які ведуть до населених пунктів Біловодськ та Новоайдар. Щоденно на ці ремонти спрямовується близько 50 тон асфальтобетонної суміші.

Роботи виконуються співробітниками  ТОВ «Данко». Замовник відновлювальних робіт — Служба автомобільних доріг у Луганській області.

Виконроб Володимир Михайлович Вістовський повідомив, що дорожники працюють «великими картами». Щоденно фрезерують більш ніж 500 метрів,  щоденна норма укладання 50 тон асфальту. На роботах задіяна бригада з 16 співробітників з відповідною технікою.

Нагадаємо, що спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганській області опікуються також іншими мостами та штучними спорудами. Так, при відповідному фінансуванні, розпочнуться ремонтні роботи на мосту в  Нижній  Покровці (Старобільський район).

Загалом на Луганщині налічується близько 200 мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд. Більша частина з них була збудована 50-60-70 роки минулого століття. Отже, проїжджа частина на мостах, асфальтобетонне покриття і опори, потребують ремонту, а подекуди – повної заміни.

Нагадуємо, на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні - 274,8 км, регіональні - 222,5 км, територіальні - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення. Служба автомобільних доріг у Луганській області несе відповідальність за стан справ на дорогах державного значення.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці