Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Правда про стан справ на дорогах державного значення Луганщини

Правда про стан справ на дорогах державного значення Луганщини

Актуальний коментар щодо стану доріг державного значення у Луганській області.

Останнім часом поширюється інформація про те, що на Луганщині на дорогах державного значення  ніби то стався колапс -  дороги залишились без експлуатаційного утримання,  нікому  проводити аварійний ямковий ремонт.

З приводу цього, перш за все, мусимо повідомити:

  1. Там де у Служби автомобільних доріг у Луганській області були діючі договори з підрядниками, роботи розпочалися своєчасно, вони велися протягом березня-травня цього року,  і майже всі вже закінчені (прикладом цього є дорога Т-13-09 «Щастя – Широкий» (км 22+000 – км 26+000 (від населеного пункту Середньотепле до н.п. Плотина), км 26+000 – км 32+000 (від н.п. Плотина до н.п. Широкий); Р-66 в'їзд в Сєвєродонецьк з боку Рубіжного (дорога державного значення Р-66 «КПП «Деміно-Олександрівка» - Сватове – Лисичанськ – Луганськ», ділянка км 155+300 – км 158+800), дорога Н-26 під'їзд до міста Сватове (Н-26  «Чугуїв – Мілове», ділянка  км 132+000-135+000, дорога Т-13-13 (Троїцьке – Білокуракине – Старобільськ,  у населеному пункті Підгорівка, км 108+250 – 112+000). Фото виконаних робіт додаються (роботи велися протягом березня-травня 2019 року). Все це свідчить про те, що дуже багато вже зроблено за перши три місяці будівельного сезону. По інших робіт ми повинні були проводити тривалі процедури через «Прозорро», відповідно до законодавства.

2.  Нещодавно Службою автомобільних доріг у Луганській області у  більшості  районів були проведені тендери і нарешті укладені договори. Це значить, що на Луганщині починаються масштабні роботи з ліквідації аварійної ямковості.

Але критична ситуація потребує детальних пояснень, а саме щодо  стосунків двох суб’єктів господарювання.

Як вже повідомлялося, дійсно, починаючи з лютого 2019 року на дорогах виникла неординарна ситуація:  ДП «Луганський облавтодор»  в односторонньому порядку відмовився від виконання робіт за договором і дороги несподівано залишилися без експлуатаційного утримання.

Як всім відомо, Служба автомобільних доріг у Луганській області – державна організація, що належить до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України («Укравтодор»). Служба автомобільних доріг у Луганській області здійснює функції з управління автошляхами загального користування та є замовником усіх робіт, що на них виконуються.  Служба є одержувачем бюджетних коштів.

Головною метою діяльності Служби є утримання в належному стані та розвиток мережі автодоріг загального користування, мостів та інших штучних споруд, створення умов безперервного та безпечного руху транспорту. 

Служба у своїй діяльності керується Конституцією України,  іншими законами України, нормативно-правовими актами Укравтодору та інших структур. При виконанні робіт на дорогах Луганщини, Служба орієнтує підрядників на використання новітніх технологій, проведення якісних та своєчасних робіт.

Експлуатаційне утримання мережі автомобільних доріг загального користування державного значення в Луганській області здійснює Дочірнє підприємство «Луганський облавтодор» (ВАТ ДАК «Автомобільні  дороги України»), філії якого розташовано в кожному  районному центрі у кількості 12 дорожньо-будівельних підприємств. 

Служба автомобільних доріг у Луганській області та її головний підрядник ДП «Луганський облавтодор», перш за все, несуть відповідальність за стан справ на дорогах державного значення. За комунальні дороги - у містах, селищах та об’єднаних територіальних громадах несуть відповідальність органи місцевого самоврядування.

Ще 12.02.2018 було підписано договір між ДП «Луганський облавтодор» та Службою автомобільних доріг у Луганській області  на виконання робіт (послуг). Відповідно до договору, ДП «Луганський облавтодор»  (підрядник) прийняв на себе зобов’язання виконати на свій ризик власними і залученими силами та засобами роботи з експлуатаційного утримання та поточний дрібний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення  у Луганській області.

З метою забезпечення безперебійного циклу утримання автомобільних доріг державного значення Луганської області та їх дрібного ремонту, у період між завершенням дії укладеного у попередньому 2018 році договору та здійсненням процедури закупівлі означених послуг на поточний 2019 рік, керівництвом Служби було прийняте рішення щодо строкового подовження дії договору попереднього 2018 року.

Служба автомобільних доріг у Луганській області довела план-завдання  до ДП «Луганський облавтодор» у зазначений у договорі термін. Проте,  починаючи з лютого 2019 року роботи не виконуються, тим самим, з боку підрядника  порушуються умови договору.

Зі свого боку, Служба автомобільних доріг у Луганській області запропонувала Облавтодору підписати новий договір на цей рік (без тендера по переговорної процедурі), але вони відмовилися.

Було проведено тендер, який хоча і виграв ДП «Луганський облавтодор» на суму 199 млн грн, але знову відмовився від підписання договору.

Незважаючи на всі зусилля з боку Служби автомобільних доріг у Луганській області, «Укравтодору» та інших відповідальних та зацікавлених структур, сторони так і не досягли згоди та порозуміння.

Склалася ситуація, коли ДП «Луганський облавтодор»  будучи фактично монополістом, практично саботує роботу.

В таких складних умовах  Службі автомобільних доріг у Луганській області,  довелося проводити тендери на експлуатаційне утримання та ямковий ремонт окремо по всіх районах Луганської області.

Через зазначені вище обставини, через неконструктивну позицію підрядника, фактично навесні було зірвано початок сезону відновлювальних аварійно-ремонтних робіт. 

Затягнутий старт робіт з ліквідації ямковості на дорогах Луганщини призвів до чисельних пліток, чуток, інсинуацій.

Відповідно до ситуації що склалася, враховуючи консультації «Укравтодору», усвідомлюючи власну відповідальність за стан доріг державного значення, керуючись державницькими інтересами, Службою автомобільних доріг у Луганській області у  більшості  районів були проведені тендери і укладені договори.

Керівництво Служби прийняло рішення про проведення закупівель з експлуатаційного утримання та поточного дрібного ремонту на самих уражених  окремих ділянках доріг державного значення, що розташовані у районах Луганської області кількістю 19 ділянок, очікуваною вартістю -74,596 млн.  грн.

Після всіх зволікань, нарешті, було визнано підрядників.

Так, у результаті розгляду  тендерних пропозицій учасників, що надавали найбільш економічно вигідну ціну та виконали всі приписи тендерної документації із закупівлі, з урахуванням строків, передбачених системою «Прозорро», були визначені переможці процедури закупівлі, з якими Служба уклала договори на експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт окремих ділянок доріг у районах Луганської області.

До підрядників доведені плани-завдання на виконання об’єму робіт. Всі визначені першочергові обсяги робіт заплановано завершити до 30.06.2019 року. Очікуємо на відповідальність та порядність підрядників, і повідомляємо, що у найближчі дні, на Луганщині починаються масштабні роботи з ліквідації аварійної ямковості.

Ми будемо своєчасно інформувати про  початок і хід проведення всіх аварійно-ремонтних робіт на дорогах Луганської області.

Спільно ми маємо дійти згоди та не допустити виникнення соціальної напруги серед населення від незадовільного стану автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області