Служба автомобільних доріг в Луганській області

» Прес-центр » новини » Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман присвятив засідання уряду стану українських автошляхів

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман присвятив засідання уряду стану українських автошляхів

Під головуванням Прем’єр-міністра України, Володимира Гройсмана, відбулося засідання Уряду. Розпочали із питання про реальний стан українських автошляхів. Про це повідомляє Урядовий портал

 - Стан доріг після зими є абсолютно незадовільним, - відмітив Володимир Гройсман. З цієї зими ми вийшли з відповідним розширенням зони руйнування доріг. Всі ми це бачимо і розуміємо. В цьому році нам потрібно збільшити реальне фінансування доріг.

Під час вступного слова Прем’єр-міністр зазначив, що в минулому році фактично використали на ремонтні роботи 10 млрд.грн, що значно покращило ситуацію на автошляхах країни. Наразі, головне завдання якнайшвидше приступити до ямкового середнього та капітального ремонту доріг. В цьому році уряд планує виділити близько 30 млрд. грн. на ремонтні роботи. Голова Уряду наголосив, що важливою є висока організація роботи по наведенню порядку на дорогах, прозорі тендери, контроль якості виконання робіт та ефективне використання коштів.  

- Стан українських доріг відбиває ситуацію в Україні загалом і дійсно відродження економіки починається з дорожньої інфраструктури, - розпочав доповідь міністр інфраструктури Володимир Омелян. – За десятки років фактично 95% доріг не придатні для експлуатації та не відповідають нормативним вимогам. Станом на цей рік уражено ямковістю 85 тисяч кілометрів доріг, з них 25 тисяч кілометрів доріг державного значення.

У своїй доповіді Міністр Інфрастктури зазначив, що 2 млрд. грн. вже спрямовано на подолання ямковості. Фактично ліквідовано 557 тисяч м2 ямковості на загальній протяжності близько 6 тисяч кілометрів доріг. Одночасно із ліквідацією ямковості, з’являється нова, що складає біля 300 тисяч м2 щотижня. Одним із головних питань залишається контроль якості виконання робіт. Минулорічні ремонти показали, що виконані якісно, витримавши зиму. Тож, неабияка увага буде приділена контролю за ремонтними роботами. За підтримки Уряду Британії вже запроваджено незалежний контроль якості CoST, який дає об’єктивну оцінку по всіх напрямках робіт по всій Україні. Це один із індикаторів, який використовують як посадовці, так і дорожники у своїй роботі.

Більш детально про стан ремонту доріг, фінансування та проекти розвитку доповів Славомір Новак, керівник Державного Агентства автомобільних доріг України. В грудні минулого року Слівомір Новак представив три сценарії розвитку мережі доріг України, із різним фінансуванням. Він зазначив, що на сьогодні розвиток має перший сценарій.

- На сьогодні наш бюджет складає 18 млрд. грн . З них 7 млрд. грн. – це кошти на погашення боргів, 3,5 млрд.грн. – це кошти виділені на експлуатацію, 5,3 млрд.грн – це кошти на поточний середній ремонт, 1 млрд.грн – це кошти на погашення боргу попередніх років, 2011 та 2012, та 1,3 млрд грн. – кошти міжнародних фінансових організацій і спеціальних програм для покращення техніки в компанії ДАК, - доповів керівник Укравтодору.

Відео засідання Уряду за посиланням - https://youtu.be/jOrWZ59NNz8

Доповідь керівника Укравтодору Славоміра Новака на засіданні Уряду. 22 березня 2017 року. Тема: «Стан ремонту доріг. Фінансування. Проекти для розвитку». 

 Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області