Служба автомобільних доріг в Луганській області

» Прес-центр » новини » Продовжується капітальний ремонт Сватівського мосту

Продовжується капітальний ремонт Сватівського мосту

Сьогодні продовжується капітальний ремонт Сватівського мосту через річку Красна. Введення мосту в експлуатацію – кінець серпня – початок вересня поточного року. Про це повідомив начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Миколайович Циганський.

Міст, розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662), був збудований у 60-ті роки XX століття. За час експлуатації, споруда зазнала значних руйнувань. В останні роки рух по мосту зазнав обмежень, як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів. За підтримки Укравдодору та Уряду України було прийнято рішення про його капітальний ремонт. Роботи були розпочаті восени 2018 року підприємством ТОВ «Газпромресурс», заплановане закінчення робіт – до кінця 2019 року.

Хід капітального ремонту мосту знаходиться під контролем замовника — Служби автомобільних доріг у Луганський області.

Стара частина мосту – балки пролітних споруд — були демонтовані. На місце старих балок, на присутні опори, ригеля, були змонтовані нові балки, які поєднала загальна монолітна плита.

Віктор Циганський розповів, що зараз відбуваються роботи по армуванню з’єднувальної плити та з укладки бетону.

«Роботи виконує київська київське підприємство «Газпромресурс». Спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганський області контролюють якість проведення робіт, якість будівельних матеріалів, якість бетону. Взяті зразки бетону, мають витримати 28 діб до затвердіння, і після цього, ми направимо їх до лабораторії для перевірки якості, для перевірки дотримання державних будівельних норм. Чотири монолітні бетоні плити вже залито, попереду ще будуть заливати дві плити. Після цього – влаштування гідроізоляції, відновлення асфальтобетонного покриття, влаштування освітлення – роботи ще багато», - поінформував Віктор Циганський.

За його словами, наразі Сватівський міст закритий для руху транспорту, відкрито тільки для пішоходів. Але, у разі підтоплення низьководного мосту, по якому зараз відбувається об’їзд, то буде організований тимчасовий рух транспорту по одній смузі Сватівського мосту.

«Між тим, станом на сьогодні, рівень води у річищі Красна знаходиться у межах норми. Хоча, днями дещо піднялася вода. Виникла загроза того, що ремонтні роботи на мосту мають бути припинені, але ситуація стабілізувалася. Проте загроза паводку на річці Красна повністю не минула. «Велика вода» може прийти з території Росії. Так, у 2018 році вода підіймалася на три метри, і низьководний міст було затоплено.

Ми попередили будівельників, що у разі «великої води» на річці Красна, потрібно буде організувати тимчасовий рух транспорту по одній смузі Сватівського мосту. В даний момент рух транспорту припинено, ведуться будівельні роботи» - додав співрозмовник.

Сватівський міст має вагоме значення для економіки Сватівського району та Луганської області оскільки він розташований на дорозі державного значення Н-26 «Чугуїв – Мілове» та поєднує дві Харківщину та Луганщину, поєднує райони Луганської області. Окрім того, великогабаритний транспорт мусить об’їжджати Сватівський міст за декілька кілометрів, а міст, розташований нижче за течією річки Красна, має обмеження по тоннажу та габаритам.

«На прохання місцевих мешканців, Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, ми націлюємо підрядника на введення мосту в експлуатацію та повне відновлення рух транспорту до кінця серпня, а точніше до 1 вересня поточного року», - сказав Віктор Циганський.

Служба автомобільних доріг у Луганській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення капітального ремонту Сватівського мосту.

Віктор Циганський зауважив, що окрім названих, спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганській області опікуються іншими мостами і штучними спорудами. Так, наприклад, ведеться створення проектно-кошторисної документації мосту у с. Нижня Дуванка (Сватівський район), закінчено проект шляхопроводу на дорозі Н-21, на під’їзді до міста Щастя (Новоайдарський район). При відповідному фінансуванні, ремонтні роботи на цих об’єктах мають розпочатися наступного року.

За словами Віктора Циганського, загалом на Луганщині налічується близько 200 мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд. Більша частина з них була збудована 50-60-70 роки минулого століття. Отже, проїжджа частина на мостах, асфальтобетонне покриття та опори, потребують капітального ремонту, а подекуди – повної заміни.

Нагадуємо, на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні - 274,8 км, регіональні - 222,5 км, територіальні - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення. Служба автомобільних доріг у Луганській області несе відповідальність за стан справ на дорогах державного значення.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці