УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Ремонт автодороги від Станиці Луганської до Сєвєродонецька виконано на 80 відсотків - Павло Цубер

Ремонт автодороги від Станиці Луганської до Сєвєродонецька виконано на 80 відсотків - Павло Цубер

Здати в експлуатацію об’єкт планують до 1 серпня 2020 року. Втім, всі дорожні роботи мають завершитися вже 15 липня. Про це повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Павло Цубер  30 червня, на пресбрифінгу в Луганській облдержадміністрації. Тема виступу Павла Цубера була «Відбудова дорожньої галузі Луганщини у рамках проєкту «Велике Будівництво» (Програма Президента України).

Павло Цубер розповів про стан справ на дорогах Луганщини, а також про плани Служби автомобільних доріг у Луганській області та Укравтодору щодо відновлення дорожньої інфраструктури Луганщини.

Журналісти отримали презентацію щодо виконання  проєкту «Велике Будівництво», а також відповідні відеоматеріали. Захід проводився  Департаментом масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, у ньому взяли участь як представники луганських медіа, так і всеукраїнських видань. Окрім того, наступного дня Павло Цубер дав розширене інтерв’ю для видання «Урядовий кур’єр». На черзі – інтерв’ю з іншими ЗМІ.

«Пресбрифінг, а також наступні інтерв’ю свідчать про зацікавленість ЗМІ щодо проєкту «Велике Будівництво». Ми намагаємося бути відкритими, а журналісти зацікавлені у донесені інформації щодо темпів проведення робіт, про плани  Укравтодору щодо відновлення доріг Луганської області», - зауважив Павло Цубер.

На території Луганської області налічується близько 6 000 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 600 км, з яких 1 200 км доріг державного значення. Дороги місцевого значення знаходяться на балансі Луганської облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування. За статистикою,  близько 80 відсотків доріг загального користування в Україні уражені характерними руйнуваннями та перебувають у незадовільному експлуатаційному стані. Це саме стосується і Луганщини.

  • На Луганщині критичних руйнувань, дороги зазнали в ході активної фази АТО у 2014-2015 роках, коли внаслідок прямих бойових дій були також зруйновані 7 мостових споруд.
  • Внаслідок пересування великовагової  і гусеничної військової техніки  було пошкоджене не тільки покриття проїзної частини, а й вся конструкція дорожнього одягу.
  • Через відсутність можливості перевезення вантажів залізничним транспортом, змінився склад транспортного потоку по дорогам загального користування, що потягло за собою надмірне навантаження на дороги Луганської області.

Позитивні зміни у дорожній галузі відбуваються і свідчення  цього національна програма «Велике Будівництво». Кожен мешканець Луганщини вже сьогодні бачить зміни на краще.

Проект «Велике Будівництво», зокрема, будівництво дороги від Станиці Луганської до Сєвєродонецька відбувається під безпосереднім контролем влади. Увагу до доріг Луганщині приділяє і глава держави, і керівництво  Державного агентства автомобільних доріг України. В Укравтодорі розуміють проблеми фронтового регіону та всіляко підтримують Луганщину, у тому числі  щодо необхідності збільшення фінансування ремонту доріг у Луганській області. Варто зазначити, що керівник Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай намагається використовувати всі можливості для відбудови дорожньої галузі, його часто можна зустріти  на будівництві дороги від Станиці Луганської до Сєвєродонецька, а також на інших об’єктах.

Першим об’єктом «Великого Будівництва», на якому вже завершені  роботи стала дорога Н-26  Чугуїв – Мілове (через Старобільськ). На дорозі Н-26, ділянка км 148+000 – 158+000 (ця ділянка  знаходиться між населеними пунктами Сватове – Містки) вже проведені роботи з нанесення горизонтальної дорожньої розмітки, оновили павільйони зупинки автобусу, були встановлені нові дорожні знаки. Дорога Н-26 – одна з  головних транспортних магістралей  Луганщини. У планах   оновити всю дорогу Н-26  Чугуїв – Мілове (через Старобільськ, Біловодськ). Наразі ведеться розробка проєктно-кошторисної документації.

Дорога від Станиці Луганської до Сєвєродонецька - головний цьогорічний об’єкт   Національної програми «Велике Будівництво». Маршрут складається з чотирьох ділянок дороги 128,2 км.  Роботи ведуться одночасно трьома підрядними організаціями.  Всі три компанії були обрані у системі ProZorro. На сайті  ProZorro у відкритому доступі є вся відповідна документація щодо проходження тендерних закупівель. Всі три компанії об’єднує великий досвід роботи,  тисячі кілометрів побудованих доріг по всій Україні,  потужний   сучасний автопарк спецтехніки. 

Дорожники дотримуються графіку проведення ремонтних робіт. Павло Цубер повідомив, що з підрядними організаціями була домовленість щодо працевлаштування місцевих жителів для виконання ремонтів. Підрядниками працевлаштовані близько 250 місцевих мешканців, які отримують гідну зарплату.  У поточному році Луганщина, маючи підтримку від Укравтдору та від керівництва Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, отримала значне фінансування, якого не було за останні роки.

Серед іншого, варто зазначити, що йдуть повним ходом  роботи з поточного дрібного ремонту на дорозі  Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ км 140+000 – 145+000 (між Кремінною та Рубіжним).

Які плани у Служби автомобільних доріг у Луганській області? Павло Цубер акцентував увагу на автошляхах Новоайдар – Старобільськ, Старобільськ – Мілове, Сєвєродонецьк – Золоте, а також ділянці від Лисичанська до кордону з Донецькою областю у напрямку Бахмута. Наразі  фінансування підтверджено на роботи від Сєвєродонецька до Станиці Луганської та до Золотого.

  • Йдеться розробка проєктно-кошторисної документації щодо  поточного середнього ремонту на дорозі Сєвєродонецьк – Золоте.  Ця дорога включає такі ділянки: автомобільна дорога Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ км 158+850 – 194+500 (протяжність ділянки ремонту 35,7 км); автомобільна дорога Т-13-16 під’їзд до міста Первомайськ км 0+000 – км 8+200 (протяжність ділянки ремонту  8,2 км).
  • Розробляється ряд проектів по відновленню автомобільних доріг за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Йдеться зокрема про подальший ремонт автомобільної дороги Н-26 Чугуїв – Мілове (через м.Старобільськ); ремонт автомобільної дороги Р-66 КПП "Демино-Олександрівка" – Сватове – Лисичанськ – Луганськ;  ремонт  автомобільної дороги  Т-13-02 КПП "Танюшівка" – Старобільськ – Бахмут.

За словами Павла Цубера, у поточному році, заручившись підтримкою  від Укравтдору та від керівництва Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації,  розпочалися реальні кроки щодо відбудови доріг в Луганській області, отримане на це відповідне фінансування. Дорожники, бачать позитивні зміни та зберігають оптимізм. «Попереду у нас багато роботи. Нам відбудовувати Луганщину, нам будувати мости і ремонтувати дороги після звільнення окупованих територій» - підкреслив Павло Цубер.

Маємо ще раз підкреслити, що  під час проведення робіт,  дороги не перекриті, роботи ведуться по одній стороні. Місця проведення робіт огороджені, техніка безпеки суворо дотримується, люди працюють у спецодязі. Служба автомобільних доріг у Луганській області вкотре наголошує - нова якісна дорога це не привід для перевищення швидкості. Закликаємо всіх учасників дорожнього руху – дотримуйтесь Правил дорожнього руху.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.