УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Ремонтуємо два мости на Білокуракинщині, маємо амбітні плани щодо масштабного ремонту мостів у 2021 році

Ремонтуємо два мости на Білокуракинщині, маємо амбітні плани щодо масштабного ремонту мостів у 2021 році

На Луганщині не тільки будуються мости та дороги  у рамках проєкту #Велике_Будівництво. Відбувається також ремонт мостів за рахунок коштів експлуатаційного утримання. У Службі автомобільних доріг у Луганській області, за підтримки Укравтодору, розробляються амбітні плани щодо масштабного ремонту мостів у наступному 2021 році.

Як повідомив провідний інженер відділу якості та технічного контролю і нових технологій  Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Циганський, саме зараз триває ремонт двох мостів у Білокуракинському районі у селі Нещеретове. Нещеретове – найбільше село в Білокуракинській ОТГ, тут мешкає близько 1150 людей.

Віктор Циганський повідомив: «На автомобільній дорозі територіального значення  Т-13-13 відбувається ремонт двох мостів.

Перший міст розташований на км 96+004 через річку Біла. Довжина мосту через  – 104 метри, ширина – 8 метрів та два тротуари по півтора метра.

Другий міст – заплавний (розташований на суходолі, старе  річище), він розташований на км 96+534. Довжина – 70 метрів, Другий міст – заплавний (розташований на суходолі, старе річище), він розташований на км 96+534. Довжина – 70 метрів, ширина також 8 метрів та два тротуари по півтора метра..

Перший міст було збудовано в 1967 році, другий – 1971 році. У зв’язку з війною, документована інформація про капітальний ремонт цих мостів відсутня. Скоріш за все,  жодного разу вони не ремонтувалися капітально.

Сьогодні виконуються саме ті роботи, які дозволять подовжити термін служби зазначених споруд.

Головний підрядник  – ДП «Луганський облавтодор». Замовник робіт – Служба автомобільних доріг у Луганській області. Ремонт відбувається за рахунок коштів експлуатаційного утримання.

Між тим, є розуміння того, що обидва мости потребують капітальної реконструкції».

За словами Віктора Циганського, загалом на Луганщині налічується близько 200 мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд. Більша частина з них була збудована 50-60-70 роки минулого століття.

Отже, проїжджа частина на мостах, асфальтобетонне покриття і опори, потребують капітального ремонту, а подекуди – повної заміни.

Нещодавно, хід ремонту зазначених об’єктів  проінспектував начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області   В’ячеслав Булатов.

Як повідомлялося раніше, нещодавно були завершені аварійні ремонтні роботи з ремонту мосту через річку Деркул. Міст розташований на км 72+331 автомобільної дороги  Т-13-14.  Міст розташований у Біловодському районі поблизу населеного пункту Городище. Цей  міст треба було негайно ремонтувати, щоб уникнути виникнення ДТП та інших надзвичайних ситуацій. Роботи були  виконані швидко і якісно.

В’ячеслав Булатов нагадав, що тут відбулося  укладання  шару асфальтобетону, встановлено бар’єрне та перильне огородження, проведено ремонт  тротуарів.

Одночасно були проведені  роботи у нижній частині мосту –   очищення опор, обробка оголених ділянок,  штукатурні та малярні роботи.

«Ті ж самі види робіт чекають на мости у селищі Нещеретове», - зазначає В’ячеслав Булатов.

За його словами, всі споруди, які було введено в експлуатацію у 1960-х роках, зазнали  істотних ушкоджень,  зношені шари асфальтобетону, заржавіла арматура. Рух по таких мостах  має обмеження як по вантажу, так і по швидкості транспортних засобів.

Між тим, як повідомив заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області   з експлуатаційного утримання Євген Філін, джерелами фінансування капітального ремонту інфраструктурних об’єктів (мостів, шляхопроводів) є кошти державного бюджету.

«У наступному році, як очікується, буде дано старт масштабній програмі з капітального ремонту  мостів та штучних споруд всієї України.

Ми сподіваємося, що у планах Укравтодору будуть враховані й наші пропозиції щодо ремонту мостів Луганщини.

Саме тому зараз ми працюємо над планами  з капітального ремонту мостів Луганської області. Сподіваємося що масштабні відновлювані роботи розпочнуться навесні 2021 року», – повідомив Євген Філін.

Замовник проведення робіт на всіх зазначених спорудах – Служба автомобільних доріг у Луганській області. Головний підрядник – ДП «Луганський облавтодор». Спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганській області контролюють хід проведення робіт.

В’ячеслав Булатов повідомив, що наразі триває підбір проєктувальників, які підготують  проєктно-кошторисну документацію з капітального ремонту мостів Луганщини.

«Ми очікуємо, що наступний рік буде роком мостів на Луганщині. По Луганській області плануємо капітально відремонтувати щонайменше 14 мостів. Плані амбітні, але цілком реальні.

Наразі у системі Prozorro ми розміщуємо технічні завдання щодо відбору  проєктувальників. Після цього будуть проведені тендери та підписані договори з розробниками проєктно-кошторисної документації.

На початку наступного року ми, маючи всю проєктно-кошторисну документацію, будемо шукати підрядників для проведення капітального ремонту мостів».

Нагадаємо, на Луганщині,  у рамках проєкту #Велике_Будівництво триває відбудова двох мостів. 

Наразі відбудовується міст через річку Айдар,  розташований на км 42+533 автомобільної дороги державного значення Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар. Роботи виконує  підрядна організація ТОВ «Мостстройком» (місто Дніпро).

На маршруті Станиця Луганська – Сєвєродонецьк ведеться також капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на км 68 + 910 автомобільної дороги  Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк. Роботи проводить фірма-підрядник ТОВ «Укртрансміст» (місто Київ).

На вказаних об’єктах всі роботи виконуються за графіком, роботи  організовані у двозмінному режимі. Здача об’єктів  в експлуатацію має відбутися до кінця поточного року.

Нагадаємо, за амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

На фото –  Мости на дорозі Т-13-13, Білокуракинський  район (село Нещеретове),  Луганська область.  

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.