Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Служба автомобільних доріг у Луганській області – працює прозоро і завжди відкрита для мас-медіа та громадськості

Служба автомобільних доріг у Луганській області – працює прозоро і завжди відкрита для мас-медіа та громадськості

26 Березня 2018 на сайті «Наші гроші» (головний редактор - Олексій Шалайський) вийшов матеріал, який мав провокаційний заголовок – «Укравтодор» оплатить з бюджету України ремонт доріг в ОРЛО?» 

Ми з повагою ставимося до роботи журналістів, представників ЗМІ, завжди відкритті для громадськості. Дорожники Луганщини  працюють у надскладних сучасних умовах поблизу лінії фронту. Багато хто з працівників  Служби автомобільних доріг у Луганській області був вимушений покинути рідні домівки та стати переселенцями. Саме тому для нас виявився обурливим матеріал, де дорожників безпідставно звинувачують начебто у тому, що ремонт доріг на непідконтрольній уряду території буде проводитися з бюджету України.

«Важко пояснити на яких підставах з’явився вищезгаданий матеріал, тим більше з таким контраверсійним заголовком. Але ми не будемо звинувачувати журналістів, ми можемо допустити що сталася прикра помилка.  Служба автомобільних доріг у Луганській області – працює виключно у рамках чинного законодавства України, працює прозоро і завжди відкрита для ЗМІ, у тому числі і для  сайту «Наші гроші». Ми ще раз наголошуємо, що всі роботи, у тому числі і роботи з експлуатаційного  утримання доріг виконуються виключно на території підконтрольній органам державної влади України. Ми ретельно слідкуємо за роботою всіх підрядних організацій, які виграють тендери на проведення всіх робіт», - так прокоментував ситуацію начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Артем Арапов.

Юристи та економісти Служби автомобільних доріг у Луганській області підготували відповідь на публікацію сайту «Наші гроші».

Так, відповідно до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про автомобільні дороги», Постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 №1482 «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 №759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення», Служба автомобільних доріг у Луганській області передала в існуючому стані зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління Луганської обласної державної адміністрації згідно з переліком (затвердженим розпорядженням голови обласної державної адміністрації-керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 19.09.2017 №665) загальна протяжність автодоріг місцевого значення що обслуговуються  Службою автомобільних доріг у Луганській області складає   3938,4 км.

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або не здійснюють у повному обсязі свої повноваження» на території Луганській області в деяких населених пунктах органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації-керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 18.01.2018 № 43 Юрія Гарбуза, Служба автомобільних доріг у Луганській області визначена замовником робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Луганської області з обсягом фінансування 10 000,0 тис. грн. Невикористаний залишок коштів станом на 22.03.18 становить 3 220,0 тис. грн.

Спеціально пояснюємо щодо доріг, які вказані у правовому стовпчику таблиці (яка наведена у публікації) – такі дороги знаходилися на балансі САД у Луганській області. Відтепер вони передані на баланс Луганської ОДА. Отже, за всіма юридичними документами вони належать (знаходяться) на балансі, але по факту знаходяться в окупованій зоні. Згідно із зазначеним, фактично кошти на ремонт доріг в окупованій зоні не виділялися і не виділяються. Ці кошти фактично йдуть на фінансування робіт виключно на території Луганщини, яка знаходиться під контролем України.

Відповідно до зазначених документів та за фактом, всі роботи з експлуатаційного  утримання виконуються виключно на території підконтрольній органам державної влади України.

Таким чином, інформація  сайту «Наші гроші» про те, що начебто «Укравтодор» оплатить з бюджету України ремонт доріг в окупованій зоні, не відповідає дійсності.

Додамо також, що за словами начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Артема Арапова, не зважаючи на те, що місцеві дорогі, у рамках децентралізації передані  на баланс Луганської облдержадміністрації, всі роботи з зимового експлуатаційного утримання на них, проводяться у повному обсязі, на черзі підготовка до нового сезону

«Безпека на дорогах, оперативне реагування на негоду - таке завдання ставить перед всіма службами керівник Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, керівництво «Укравтодору». Саме на стабільну, наполегливу та ретельну працю дорожників розраховують мешканці Луганщини. Ми і надалі будемо працювати відкрито, якісно і законно», - підкреслює  Артем Арапов.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

 

Фото – липень 2017,  автомобільна дорога загального користування місцевого значення О131501 Кремінна – Торське км 3+000 км 10+200, протяжність ділянки 7,2 км.