УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Стан справ з капітального ремонту Сватівського мосту

Стан справ з капітального ремонту Сватівського мосту

Підрядники мають прискорити ремонт Сватівського мосту для того, щоб ввести міст в експлуатацію до 15 жовтня 2019 року.

Про це повідомив начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Миколайович Циганський.

Сьогодні продовжується капітальний ремонт Сватівського мосту через річку Красна. Роботи виконує київське підприємство «Газпромресурс». Хід капітального ремонту мосту знаходиться під постійним контролем замовника — Служби автомобільних доріг у Луганський області.

Нагадаємо, міст, розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662), був збудований у 60-ті роки XX століття. За час експлуатації, споруда зазнала значних руйнувань. В останні роки рух по мосту зазнав обмежень, як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів. Капітальний ремонт було розпочато восени 2018 року, офіційне заплановане закінчення робіт – до кінця 2019 року.

Як повідомив виконроб підприємства «Газпромресурс» Іван Серафимов, «на сьогоднішній день, відставання від запланованих завдань – близько місяця. Серед причин цього він назвав «затримку у розв'язанні питання з перенесенням газової труби, яка проходить упродовж мосту».

За його словами, зараз йдуть роботи з встановлення деформаційних швів, підготовка опалубки для подальшої заливки бетоном.

Нагадаємо, деформаційні шви автодорожніх мостів – конструктивні елементи мостового полотна, що забезпечують вільне переміщення кінців прогонових будов і плавний проїзд автомобільного транспорту над ними.

Віктор Циганський, який проінспектував хід капітального ремонту, розповів, що зараз ведуться роботи з монтажу деформаційних швів, ремонт ригелів та інші допоміжні роботи.

«Вже змонтували два з шести прольотів мосту. Проте є суттєва затримка – армокаркас не в’яжеться, опалубка не встановлена. Ми розуміємо, об’єктивні причини – погодні умови, але чому не в’яжуть армокаркас не зрозуміло.

Як з’ясувалося у розмові з керівництвом підрядної організації, зараз існує затримка у матеріалах. Мова йде про опалубку зі спеціальної фанери, не вистачає також необхідної арматури для в’язки каркасу. Ці складнощі виникли нещодавно.

Підрядник підтверджує, що, зі свого боку Служба автомобільних доріг у Луганської області, виконує всі свої зобов’язання – немає затримки з оплати виконаних і прийнятих робіт. З нашого боку фінансування робіт проводиться своєчасно і у повному обсязі» - зазначив Віктор Циганський.

Віктор Циганський підкреслив, що згідно з договором, закінчення робіт та введення Сватівського мосту в експлуатацію – грудень 2019 року.

«Але враховуючи соціальну та економічну важливість цього об’єкту, нами як замовником та підрядником, була досягнута домовленість про введення мосту в експлуатацію на початок вересня, тобто значно раніше запланованого строку.

Дійсно, під час проведення робіт виникли об’єктивні та суб’єктивні передумови щодо затримки строків. Серед об’єктивних передумов – перенесення газової труби, яка йде впродовж мосту. Більш того, самі роботи з перенесення труби були швидкими, а ось узгодження та погодження з усіма відповідними службами, зайняло тривалий час, близько місяця.

Тем не менше, по запевненню підрядників та за наполяганням керівництва Укравтодору, органів влади ми маємо зробити все належне для того, щоб ввести Сватівський міст в експлуатацію до 15 жовтня 2019 року.

І тоді буде відновлено повноцінний рух транспорту, наразі місцеві мешканці можуть перетинати міст у пішому порядку та на велосипедах. Об’їзд місцевого транзитного транспорту відбувається по об’їзній дорозі та низьководному мосту.

Ми перепрошуємо всіх мешканців Сватового за тимчасові труднощі. Зі свого боку, з боку замовника робіт — Служби автомобільних доріг у Луганської області – хочу ще раз підкреслити ми зробимо все належне для того щоб, не прискорити виконання робіт. Проте, не на шкоду якості самих робіт» - зауважив Віктор Циганський.

Наразі Сватівський міст закритий для руху транспорту, відкрито тільки для пішоходів.

Сватівський міст має вагоме значення для економіки Сватівського району та Луганської області оскільки він розташований на дорозі державного значення Н-26 «Чугуїв – Мілове» та поєднує дві Харківщину та Луганщину, поєднує райони Луганської області. Окрім того, великогабаритний транспорт мусить об’їжджати Сватівський міст за декілька кілометрів, а міст, розташований нижче за течією річки Красна, має обмеження по тоннажу та габаритам.

За словами Віктора Циганського, загалом на Луганщині налічується близько 200 мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд. Більша частина з них була збудована 50-60-70 роки минулого століття. Отже, проїжджа частина на мостах, асфальтобетонне покриття та опори, потребують капітального ремонту, а подекуди – повної заміни.

Служба автомобільних доріг у Луганській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення капітального ремонту Сватівського мосту.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці.