УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Сватівський міст - головний об’єкт відбудови 2019 року

Сватівський міст - головний об’єкт відбудови 2019 року

Новий Сватівський міст через річку Красна став головним об’єктом відновлення дорожньої  інфраструктури (штучні споруди) у 2019 році.  За словами фахівців,  хоча ремонт Сватівського мосту відноситься до капітального ремонту, по факту,  йдеться про повне відновлення мосту. Сватівський міст має вагоме значення для економіки Сватівського району та Луганської області оскільки він розташований на дорозі державного значення Н-26 «Чугуїв – Мілове» та поєднує дві Харківщину та Луганщину, поєднує райони Луганської області.

Представники Служби автомобільних доріг у Луганський області проводили постійний контроль якості  на місці проведення робіт.

Начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Циганський повідомив, що зараз на черзі – встановлення освітлення.

Як і повідомлялося раніше, рух транспорту було відновлено, як і було обіцяно в жовтні поточного року. Нагадаємо, 15 жовтня 2019 року було  покладено останній, верхній шар асфальтобетону. Напередодні, все літо і осінь безперервно, щодня велися роботи. На мосту працювало підприємство «Газпромресурс» (головний підрядник), робітники ТОВ «БК ЄВРОДОР» проводили укладання трьох шарів асфальтобетону.

Новий міст розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662).  Нагадаємо, старий міст за час експлуатації (міст було збудовано у 1963 році) зазнав значних руйнувань. В останні роки рух по ньому зазнав обмежень як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів. Саме тому, за підтримки «Укравдодору» та Уряду України було прийнято рішення про його капітальний ремонт.

Як повідомив Віктор Циганський, з самого початку думали, що залишаться старі балки прольотних будов, які несуть основну загрузку від руху транспорту. Але будівельники, коли зняли їх, дійшли до висновку, повторне їх використання неможливе з точки  зору безпеки. Саме тому всі основні залізобетонні конструкції прогонової будови були замінені на нові.  

Сватівчани радіють з нового мосту.  Його довжина становить 101 метр, а ось ширину будівельники «додали», відтепер міст має  ширину проїжджої частини – 8 метрів та плюс до цього по два тротуари (з обох метрів мосту), загальна ширина  10 метрів. Розрахунковий строк експлуатації нового мосту –  не менше 100 років.

За словами Віктора Циганського, місцева влада дослухалася до вимог та організувала відповідні роботи на прилеглий території.

Віктор Циганський зазначив, що на Сватівському мосту використовується багато новітніх технологій. Це стосується багатьох робочих операцій, і про деякі з них ми вже розповідали. Так, наприклад, при покладенні асфальту  у верхньому шарі покриття дорожнього одягу було використано щебенево-мастичний асфальтобетон (ЩМА), це збільшує термін служби покриття до 20 років. ЩМА використовується для влаштування верхнього шару покриття на автомобільних дорогах з великою інтенсивністю руху в багатьох країнах і не лише Європи. Три шари покриття на проїжджу частину мосту (нижній, середній, верхній шар) покладено для того, щоб подовжити строк служби дорожнього покриття.

Віктор Циганський зауважив, що окрім названих, спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганській області опікуються іншими мостами і штучними спорудами. Загалом на Луганщині налічується близько 200 мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд. Більша частина з них була збудована 50-60-70 роки минулого століття. Отже, проїжджа частина на мостах, асфальтобетонне покриття та опори, потребують капітального ремонту, а подекуди – повної заміни.

Нагадуємо, на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. У тому числі 1 177 км доріг державного значення (національні - 274,8 км, регіональні - 222,5 км, територіальні - 679,8 км), та 2 439 км – місцевого значення. Служба автомобільних доріг у Луганській області несе відповідальність за стан справ на дорогах державного значення.

Про хід відбудови Сватівського мосту (всі етапи робіт можна побачити на сторінці  Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці).

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці.