УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Тиждень безпеки-2021. Бар’єрне огородження – важлива складова безпеки дорожнього руху

Тиждень безпеки-2021. Бар’єрне огородження – важлива складова безпеки дорожнього руху

Служба автомобільних доріг у Луганській області продовжує інформувати про хід  Тижня безпеки дорожнього руху ООН.

Спеціалісти САД  у Луганській області, в межах проведення Тижня безпеки, перевірили стан бар’єрного та перильного огородження на державних дорогах.

Установка дорожніх огороджень дозволяє істотно знизити небезпеку ДТП на дорогах. Саме завдяки їм поділяють і перенаправляють потоки руху транспорту для запобігання вильоту машин з дорожнього покриття, а також для зниження сили удару під час аварійної ситуації. Всі складові частини огорожі виготовляються з високоякісних матеріалів, стійких до зміни погодних умов, вони  захищені від корозії високоякісним  покриттям.

На всіх  дорогах, які були відбудовані на Луганщині у рамках проекту «Велике Будівництво» було встановлено сучасне бар’єрне огородження, яке є важливою складовою безпеки дорожнього руху.

Так, наприклад, поблизу міста Щастя, між 66 та 67 кілометрами дороги Н-21 було встановлено двобічне бар’єрне огородження нового типу з світлоповертальними елементами.

«Огородження бар’єрного типу дозволяють значно знизити збиток, що наноситься автомобілю при аварії і захистити пасажирів від серйозних наслідків для життя і здоров’я. Безліч дорожніх аварій не закінчуються трагедією завдяки використанню на трасах огороджень.  Вони не дозволяють автомобілю з’їхати з траси на узбіччя або перетнути лінію поділу.

Звичайно, огородження не страхує автомобіль від пошкоджень в разі зіткнення, але, з іншого боку, дорожні металоконструкції запобігають зіткнення автомобіля із зустрічним автотранспортом або виїзд на тротуар», – повідомив заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області з експлуатаційного утримання Євген Філін.

Дорожні бар’єрні огорожі бувають кількох видів та типів.  Головне – вони мають відповідати нормам Державних стандартів України (ДСТУ). Залежно від призначення стандарт поділяє огородження на групи:  дорожні однобічні та  двобічні огородження, мостові огородження  – однобічні та двобічні. Огородження також класифікуються за марками та типу профілю.

Бар’єрні огородження – незамінне шляхове обладнання, що забезпечує високий рівень безпеки.

Дорожнє огородження бар’єрного та перильного типів використовують для запобігання з’їзду транспортних засобів з земляного полотна дороги, частини мостів, шляхопроводів, естакад, зіткнення з зустрічними транспортними засобами, наїздів на масивні предмети та споруди, які розташовані в місці відводу дороги.

Позитивний висновок щодо надійності конструкції  огородження дається, якщо при наїзді легкового автомобіля,  а при наїзді вантажного автомобіля, автобуса, або сідельного автопоїзду не була зруйнована балка огородження і транспортний засіб не переїхав її, не перевернувся.

Конкретна група, марка огородження, що відповідає вимогам призначеності згідно з  стандартом, застосовується у відповідній стримувальній системі автомобільної дороги. Гарантійний строк експлуатації огородження повинен бути не менше 10 років з дня його встановлення

 Як вже повідомлялося, на Луганщині, як і по всій країні, проходить другий етап Тижня безпеки дорожнього руху ООН. За ініціативи Укравтодору у період  15 по 21 листопада 2021 року вживаються  заходи для покращення безпеки дорожнього руху та зниження рівня аварійності на автомобільних дорогах загального користування державного значення.

Довідково:  Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться у рамках Другого Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху 2021-2030 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН А/74/L.86 «Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі», за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України та підтримки Міністерства інфраструктури України.

На фото –  Бар’єрне огородження поблизу міста Щастя, між 66 та 67 кілометрами дороги Н-21.

Служба автомобільних доріг у Луганській області закликає всіх учасників дорожнього руху – дотримуйтесь Правил дорожнього руху. Будьте уважними! Бережіть себе та оточуючих.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.