УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » Тиждень безпеки-2021. Євген Філін: «Пішоходи мають бути видимими»

Тиждень безпеки-2021. Євген Філін: «Пішоходи мають бути видимими»

Продовжуємо розповідати  про хід  Тижня безпеки дорожнього руху ООН на Луганщині. Нагадаємо,  Тиждень  безпеки проводиться за ініціативи Укравтодору (з 15 по 21 листопада 2021 року). Докладніше про те, що відбувається  повідомив заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області   з експлуатаційного утримання Євген Філін.

За його словами, на Луганщині вживаються  заходи для покращення безпеки дорожнього руху та зниження рівня аварійності на автомобільних дорогах загального користування державного значення.

Спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганській області проводять  перевірки доріг в межах навчальних закладів, шкіл, дитячих садків на їх відповідність схемам організації дорожнього руху.

«Ми перевіряємо  як виглядають пішохідні переходи біля навчальних закладів. Перевіряємо, чи є на проїжджій частині розмітка «зебри»,  символи «Діти», напис «Школа», а також інші дорожні знаки»,  – повідомив Євген Філін.

Коли ми говоримо про безпеку на дорозі, то маємо пам’ятати: на дорозі не має дрібниць.  

«Головна мета Тижня безпеки дорожнього руху – попередження ДТП, зниження аварійності. Ми  маємо запобігати  трагедіям на дорогах. Будьте уважними на дорозі, пильнуйте щомиті, дотримуйтеся правил дорожнього руху!» – зазначив Євген Філін.

Євген Філін звернувся  до пішоходів, які є учасниками дорожнього руху. 

«Користуючись нагодою, Тижнем безпеки дорожнього руху, я хочу звернутися до пішоходів. У темний час доби, особливо зараз, коли темніє рано, пішоходи повинні намагатися виділити себе на проїжджій частині.

Я рекомендую використовувати елементи, що повертають світло, прикріплені до одягу.  Пам'ятайте, що шлях зупинення автомобіля досягає багатьох десятків метрів, і змагатися у швидкості з автомобілем пішоходу небезпечно», – зазначив Євген Філін.

Нагадаємо,  під час проведення  ремонту в рамках проекту «Велике Будівництво»,  на пішохідних переходах були використані світоловідбиваючи елементи, встановлене освітлення. Такі заходи  «підсвічують» перехід та роблять його більш безпечним.

Нагадаємо, у третю неділю листопада за резолюцією Генеральної асамблеї ООН оголошено Всесвітнім днем пам’яті жертв ДТП. В 2021 році Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій припадає на 21 листопада.

У всьому світі в результаті дорожньо-транспортних подій щодня гине 3 тисячі чоловік і близько 100 тисяч отримують серйозні травми.

Половина з тих, хто помирає на дорогах є найбільш уразливими учасниками дорожнього руху: пішоходи, велосипедисти та мотоциклісти. Більша частина загиблих та постраждалих – молодь.

Серед основних причин ДТП – невиправдано ризикована поведінка і усвідомлене порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості, водіння в нетверезому вигляді, неуважне водіння, та неадекватна поведінка в екстремальних ситуаціях.

Усі без виключення учасники дорожнього руху повинні пам’ятати: дотримання правил та свідома поведінка кожного зменшує ймовірність виникнення аварій, а як наслідок і трагедій! Також вкрай важливо привчати дітей з раннього віку дотримуватися правил поведінки на дорогах. 

Довідково:  Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться у рамках Другого Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху 2021-2030 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН А/74/L.86 «Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі», за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України та підтримки Міністерства інфраструктури України.

На фото – Пішохідний перехід з освітленням у місті Щастя, дорога  Н-21, Луганська область.

Служба автомобільних доріг у Луганській області закликає всіх учасників дорожнього руху – дотримуйтесь Правил дорожнього руху: не перевищуйте швидкість, користуйтесь пасками безпеки, дотримуйтесь безпечної дистанції під час руху, звертайте увагу на попереджувальні знаки та дбайте про власну безпеку та безпеку інших. Будьте уважними! Бережіть себе та оточуючих.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.