Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Укравтодор поставив завдання відкрити Сватівський міст 15 жовтня

Укравтодор поставив завдання відкрити Сватівський міст 15 жовтня

Продовжуємо повідомляти про  роботи з капітального ремонту на Сватівському мосту через річку Красна.

19 та 20 вересня на об’єкті було закінчено прийом останньої партії бетону для заливки всіх залізобетонних балок на всіх прольотах. В зазначені дні було прийнято більш ніж 50 кубометрів бетону. Таким чином, процес бетонування проїзної частину мосту – формування суцільної бетонної плити закінчено, але роботи продовжуються. Роботи ведуться щоденно, без вихідних.

Укравтодор поставив завдання відкрити  Сватівський міст 15 жовтня поточного року.

Вчора,  у межах інспекції доріг у Луганській області керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак разом з іншими представниками Укравтодору відвідали Луганщину.

Директор Департаменту розвитку мережі доріг Укравтодору Сергій Юрійович Цепелєв перевірив хід відбудови Сватівського мосту. Начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Циганський доповів стан справ та пояснив що саме зараз відбувається на мосту.

Сергій Цепелєв наголосив на тому, що всі роботи з капітального ремонту мосту мають бути завершені до 15 жовтня 2019 року.

За словами  Віктора Миколайовича Циганського,  на влаштовану  бетонну монолітну плиту буде покладено  декілька шарів асфальтобетонного покриття. Всього буде покладено три шари покриття на проїжджу частину мосту (нижній, середній, верхній шар). Це робиться для того, щоб строк служби покриття був не 10-15 років, а значно довшим.

Окрім того, йде підготовка карнизних блоків, монтажу тротуарних блоків. Щодо монтажу бортового каменю (до речі, це буде не звичайний залізобетонний камінь, а природній - гранітний). Також буде  встановлено перильне та бартерне огородження.

За словами фахівців,  хоча ремонт Сватівського мосту відноситься до капітального ремонту, по факту,  йдеться про повне відновлення мосту.

Як вже повідомлялося,  з самого початку думали, що залишаться старі балки прольотних будов, які несуть основну загрузку від руху транспорту. Але будівельники, коли зняли їх, дійшли до висновку, повторне їх використання неможливе з точки  зору безпеки. Саме тому всі основні залізобетонні конструкції прогонової будови були замінені на нові.   

Як повідомив Віктор  Циганський, використовуються нові технології при відбудові мосту – наприклад, напилювана гідроізоляція, яка також  подовжить строк служби асфальтобетонного покриття проїзної частини мосту.

Щодо під’їзних шляхів, то за словами Циганського, у минулому році були зроблені під’їзні шляхи зі сторони Купянська (із заміною верхнього шару покриття), а зі сторони міста Сватове – існуюче покриття  знаходиться у придатному стані, було проведено необхідний ремонт.

Розрахунковий строк експлуатації нового мосту –  не менше 100 років. Для цього роботи виконуються якісно. Але не менш важливі якісні та сучасні будівельні матеріали – надійна арматура, морозостійкий бетон, якісна гідроізоляція.

Нагадаємо, роботи виконує підприємство «Газпромресурс». Хід капітального ремонту мосту знаходиться під постійним контролем замовника — Служби автомобільних доріг у Луганський області. Всі фінансові зобов’язання замовник виконує своєчасно і в повному обсязі.

Хід капітального ремонту мосту також знаходиться під  контролем керівництва Луганщини -  голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Віталія Комарницького. Він неодноразово   особисто перевіряв  хід відбудови Сватівського мосту.

Нагадаємо, міст, розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662), був збудований у 60-ті роки XX століття. За час експлуатації, споруда зазнала значних руйнувань. В останні роки рух по мосту зазнав обмежень, як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів.

Новий міст буде відповідати сучасним вимогам. Це буде дійсно новий, сучасний міст. Його довжина становитиме 101 метр, а ось ширину будівельники «додали», відтепер міст матиме ширину проїжджої частини – 8 метрів та плюс до цього по два тротуари (з обох метрів мосту), загальна ширина буде 10 метрів.  

Нагадаємо, що наразі в Луганській області відновлюють дорогу державного значення Н-26 Чугуїв – Мілове (через Старобільськ), яка поєднує два регіони - Харківщину та Луганщину, а також з’єднує райони Луганської області.

Служба автомобільних доріг у Луганській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення капітального ремонту Сватівського мосту.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці.