УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » #Велике_Будівництво. Капітальний ремонт мосту через річку Журавка – готуються приймати перший бетон

#Велике_Будівництво. Капітальний ремонт мосту через річку Журавка – готуються приймати перший бетон

У рамках проєкту #Велике_Будівництво, у поточному році, на Луганщині вже повністю відремонтовані чотири об’єкта, які відносяться до категорії «штучні споруди» (мости, шляхопроводи).

Наразі роботи продовжуються на інших об’єктах. У серпні мостобудівники приступили до капітального ремонту мосту через річку Журавка на км 37 + 913  дороги  Т-13-14 Контрольно-пропускний пункт «Просяне» – Біловодськ – Широкий. Роботи виконуються за графіком. Основні роботи мають бути завершені до листопада поточного року, а повне закінчення всіх робіт та здача в експлуатацію  – у наступному році.

Переможцем відкритих торгів ремонту мосту через річку Журавка (за результатами тендерів   у системі   ProZorro) було визначено підрядника – ТОВ "УКРБУД-ПРОЕКТ-РЕКОНСТРУКЦІЯ" (Київ). Міст знаходиться поблизу села Кононівка (Старобільській район). Місце розташування об’єкта на мапі  – https://goo.gl/maps/2Xcve8yXdZdiv75U8

«У серпні були розпочаті  роботи, завезена техніка, облаштовували  будівельний майданчик. Потім розпочався демонтаж конструкцій штучної споруди, які неприродні до подальшої експлуатації.  Ми вже закінчили демонтаж підходів до мосту 200 метрів. Встановили опорну балку. Провели армування, підготували каркас.  Провели  влаштування деформаційного шва. Продовжуємо роботу за графіком. Готуємося на поточному тижні приймати перший бетон для заливки однієї полоси.

Щоденно на мосту працює близько 20 наших робітників. Значна частина з них, мешканці Луганщини, які мають відповідний досвід у мостобудівній сфері та будівництві», – повідомив представник підрядника, начальник капітального ремонту на ділянці Олег Рожков.

Зазначений міст було збудовано у 1960-роки минулого сторіччя. За час експлуатації міст зазнав істотних ушкоджень. Рух по ньому був обмежений за тоннажем. За роки експлуатації не було жодного капітального ремонту.

Очікувана вартість капітального ремонту 19,88 млн. гривень. «Протяжністю мосту через річку Журавка становитиме 36 метрів, вона не змінюється. Під час реконструкції, міст розширять на 2 метри,  його загальна ширина становитиме майже 12 метрів. Підходи до мосту з кожної сторони будуть по 100 метрів», – повідомив Олег Рожков

Нинішній капітальний ремонт передбачає великий обсяг робіт, а саме: демонтаж існуючого асфальтобетонного покриття, розбирання бетону, демонтаж тротуарних блоків, заміна опорних частин, піскоструменеве очищення та обезпилення бетонних поверхонь, бетонування монолітних  ділянок, влаштування водовідводу з проїзної частини, улаштування деформаційного шва, влаштування перильного огородження, виготовлення та встановлення гранітного бордюру, влаштування гідроізоляції, влаштування асфальтобетоного покриття мосту з підходами до мосту, влаштування бар'єрного огородження.

«Рух транспорту по дорозі не припинятиметься. Роботи проводяться по одній стороні. Місця робіт  огороджені. Вибачаємося за тимчасові труднощі. Просимо водіїв дотримуватися Правил дорожнього руху», – додав Олег Рожков.

Замовник передбачає, що  значна кількість з працевлаштованих робітників будуть мешканці Луганської області.

Як повідомив заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області  Олег Кравцов, ключовою проблемою дорожньої інфраструктури Луганщини є проблема старих мостів, шляхопроводів.  Більша частина з них була збудована 50-60-70 роки минулого століття.   Жодного разу вони не ремонтувалися капітально.  Загалом на Луганщині налічується близько 200 мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд. Проїжджа частина на мостах, асфальтобетонне покриття і опори, потребують капітального ремонту, а подекуди – повної заміни.

Олег Кравцов нагадав,  що мостобудівники ТОВ "УКРБУД-ПРОЕКТ-РЕКОНСТРУКЦІЯ" у поточному році завершили ремонт трьох  штучних споруд на дорозі Р-66 Контрольно-пропускний пункт «Демино-Олександрівка» – Сватове  –  Лисичанськ  –  Луганськ.

Йдеться про капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на км 192+862,  мосту на км 182+933,  мосту через річку Біленька на км 188+578 (населений пункт Гірське). Всі зазначені споруди відносяться до малих мостів. Втім вони потребували капітального ремонту. Нині роботи на них повністю завершені.

Олег Кравцов підкреслив, що  капітальний ремонт передбачає значний обсяг робіт, тому у поточному році поставлене завдання – провести основні роботи та забезпечити безперешкодний проїзд.

«Договір, який було підписано між замовником та підрядником (щодо капітального ремонту мосту через річку Журавка), діє до 31 грудня 2022 року, але в будь-якому разі до  повного виконання сторонами своїх зобов’язань. Фактично, вже у поточному році будуть розпочаті та виконані основні роботи, а вже закінчення та здача об’єкту в експлуатацію, підписання всіх документів щодо здачі мосту, у наступному році», – пояснив Олег Кравцов.  

ТОВ "ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ "АВТОМАГІСТРАЛЬ" (Київ) проводить незалежний технічний нагляд за капітальним ремонтом мосту через річку Журавка   на км 37+913 автомобільної дороги  Т-13-14 КПП  «Просяне» – Біловодськ – Широкий.

Нагадаємо, у Службі автомобільних доріг у Луганській області розробляється проектна та тендерна документація по інших штучних спорудах. Заплановані ремонти декількох мостів, а саме:

Міст через річку Хорина на км 19 + 213  дороги  Т-13-07 Сватове – Новопсков – Мілове.

Міст на км 41 + 114  дороги  Н-21 Старобільск – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк.                                  

Міст через річку Лізна на км 29 + 241  дороги  Т-13-14.

Міст через річку Деркул на км 72 + 331  дороги  Т-13-14.

Міст через річку Кам’янка на км 31 + 798  дороги  Т-13-02 КПП «Танюшiвка» – Старобiльськ – Бахмут.

Міст через річку Студенок на км 38 + 238  дороги  Т-13-02.

Міст на км 49 + 923  дороги  Т-13-02.

Міст на км 55 + 207 дороги  Т-13-02.       

Міст через річку Борова на км 167 + 076  дороги  Н-26 Чугуїв – Мілове (через м. Старобільськ). 

Шляхопровід через залізницю на  км 8 + 229  дороги загального користування державного значення Т-13-16 Під’їзд до м. Первомайська.

Нагадаємо, у 2021 році в рамках #Велике_Будівництво повністю завершені роботи на 4 мостах. Розпочато процес передачі в експлуатацію таких споруд:  1. Міст через річку Айдар на км 42+533, Т-13-06. 2. Шляхопровід через залізницю на км 192+862, Р-66. 3. Міст через річку Біленька на км 188+578, Р-66. 4. Міст на км 182+933, Р-66.

На фото –  Представники підрядника на об’єкті – Олег Сергійович Рожков (начальник ділянки), Олександр Миколайович Мешканов (геодезист), Володимир Васильович Магльований (технічний нагляд), Костянтин Анатолійович  Шахматов (виконроб).

Міст через річку Журавка на км 37 + 913  дороги  Т-13-14 Контрольно-пропускний пункт «Просяне» – Біловодськ – Широкий,  Луганська область.

Про хід виконання робіт на мостах та дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.