УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » «Велике Будівництво» на Луганщині продовжується. Далі буде…

«Велике Будівництво» на Луганщині продовжується. Далі буде…

Масштаб дорожніх робіт у Луганській області у 2020 є рекордним не тільки для області, але і для країни. Луганщина – в лідерах за обсягами відновлених доріг у рамках «Великого будівництва». Кожен мешканець області вже сьогодні бачить зміни на краще. 

Начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Павло Цубер розповів про подальшу діяльність з розбудови дорожньої інфраструктури Луганщини у рамках проєкту #Велике_Будівництво.  

«За підтримки Укравтодору на Луганщині буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг»

За  словами Павла Цубера, у минулі роки масштабно дороги на Луганщині майже не ремонтувалися. У 2017 – 2019-му було споруджено лише кілька десятків кілометрів. За період з 2015 по 2019 рік в області в експлуатацію було введено лише 32,4 км доріг державного значення.

Для порівняння –   в поточному році лише за перше півріччя 2020 року в Луганській області побудовано та реконструйовано понад 133 кілометрів доріг.

Це дорога Станиця Луганська – Сєвєродонецьк, а також 10 кілометрів дороги Н-26  Чугуїв – Мілове. Ділянка  (км 148+000 – 158+000) знаходиться між населеними пунктами Сватове та Містки.

Вже стартували, або стартують незабаром роботи ще на 210 кілометрах доріг.

«Ми зробимо в поточному році те, що зможемо, зрозуміло, що частина робіт буде продовжена у 2021 році», – говорить Павло Цубер. – «За амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг».

Сєвєродонецьк – Золоте

Другий тиждень тривають роботи  на дорозі  державного значення Р-66 Контрольно-пропускний пункт «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ, на ділянці км 158+850 – км 194+500. Роботи виконує ТОВ «Ростдорстрой». Дорога  проходить через населені пункти – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Гірське (Попаснянський район).   До 10 листопада поточного року основні роботи мають бути завершені.

«Роботи проводяться у рамках поточного середнього ремонту.  Підрядник, який виграв тендер, з яким було укладено договір – «Ростдорстрой», – розповідає Павло Цубер. – Загальна протяжність від  перехрестя з дорогою Т-13-16 до Сєвєродонецька – 37 кілометрів.

Ремонтні роботи  будуть проходити на трьох ділянках, а саме – у Сєвєродонецьку, Лисичанську та від Лисичанського блок-посту до населеного пункту Гірське».

За словами Павла Цубера, наразі роботи розпочалися у Сєвєродонецьку та біля Гірського (місто в Попаснянському районі Луганської області).

«Вже пройдено у нижньому шарі більш ніж 4 кілометри цієї дороги. Плануємо, забезпечити проїзд до 10 листопада» – говорить Павло Цубер.

Старобільськ – Новоайдар

Розпочався  поточний середній ремонт на дорозі Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк.

Павло Цубер повідомив, що розпочаті роботи за маршрутом Старобільськ – Новоайдар, а саме – дві ділянки на дорозі Н-21, загальна протяжність більш ніж 40 км.

Роботи виконують два підрядники – ТОВ «Ростдорстрой»  та ТОВ «Автомагістраль – Південь», у кожного по 20 кілометрів дороги.  

Дорога Н-21 –  одна з проблемних на Луганщині.  Місцеві мешканці неодноразово зверталися до місцевої влади, до керівництва Луганської ОДА та до Служби автомобільних доріг у Луганській області з приводу ремонту маршруту Старобільськ – Новоайдар. Про хід ремонту – читайте у наших наступних повідомленнях.

Дорога Н-26

У рамках проєкту #Велике_Будівництво  продовжаться роботи  на дорозі Н-26 Чугуїв – Мілове (через Старобільськ), яка є однією  з  головних транспортних магістралей  Луганської області. Дорога  поєднує  Харківщину та Луганщину, а також з’єднує  райони Луганської області. 

Павло Цубер нагадав, що ведуться роботи на дорозі Н-26  на ділянці  км 161+000 – 167+000. Ця ділянка знаходиться  між населеними пунктами Сватове Містки (закінчується  в Містках). Підрядник  – ТОВ «БК ЄВРОДОР» (місто Дніпро).

«У найближчий час розпочнуться роботи за маршрутом Старобільськ – Мілове (загальна протяжність 104 км). Тут на трьох ділянках будуть працювати два підрядники – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Автомагістраль – Південь».

Нагадуємо, дорога Н-26 починається в місті Чугуїв (Харківська область), на Луганщині проходить  через  місто Сватове, села Містки, Калмиківка, Підгорівка, місто Старобільськ, смт Біловодськ,  закінчується в смт Мілове  на кордоні з Росією.  

«Завдяки підтримці з боку керівництва держави та Укравтодору, цьогоріч нам  вдалося досягнути значних результатів з дорожнього будівництва. Втім підсумки підбивати рано, до кінця року ми зробимо все від нас залежне для подальшої розбудови дорожньої інфраструктури Луганщини. Роботи тривають» – підкреслює Павло Цубер.

Відбудова штучних споруд

У рамках проєкту #Велике_Будівництво триває відбудова штучних споруд. Замовник робіт – Служба автомобільних доріг у Луганській області.

Наразі відбудовується міст через річку Айдар,  розташований на км 42+533 автомобільної дороги державного значення Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар. Роботи виконує  підрядна організація ТОВ «Мостстройком» (місто Дніпро).

На маршруті Станиця Луганська – Сєвєродонецьк ведеться також капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на км 68 + 910 автомобільної дороги  Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк. Роботи проводить фірма-підрядник ТОВ «Укртрансміст» (місто Київ). 

Підрядники працюють за графіком. Здача зазначених об’єктів в експлуатацію – до кінця поточного року. Варто зазначити, що готується також проєктно-кошторисна документація по іншім мостам Луганщини.

Хто працює на дорогах?

До робіт на дорогах Луганщини, залучені підрядники, які працювали на маршруті Станиця Луганська – Сєвєродонецьк, це – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», ТОВ «Автомагістраль – Південь», ТОВ «Ростдорстрой». Всі три компанії об’єднує великий досвід роботи,  тисячі кілометрів побудованих доріг по всій Україні.

Своєчасно Служба автомобільних доріг у Луганській області підготувала  проєктно-кошторисну документацію, були проведені всі тендерні процедури, підписані договори з переможцями тендерних торгів. На сайті  ProZorro у відкритому доступі є вся відповідна документація щодо проходження тендерних закупівель.

Контроль за якістю

Контроль за якістю робіт – один з пріоритетів діяльності  Служби автомобільних доріг у Луганській області.  Хід проведення робіт, дотримання технологічного циклу на дорогах та мостах знаходяться  під  контролем спеціалістів Служби автомобільних доріг у Луганській області. Окрім того, за ходом робіт,  за якістю будівельних матеріалів ведуть  нагляд експерти державного підприємства «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості», незалежні експерти та лабораторії (зокрема, ТОВ «Ежіс Україна» (Франція).

Чого чекати далі?

Відновлення «трикутника» за транспортним маршрутом Сєвєродонецьк – Старобільськ – Сватове планується у 2021 році. На даний час проводяться роботи з розроблення проєктно-кошторисної документації. Протяжність ділянок ремонту складає майже 176 км. Таким чином, буде забезпечено  якісний та належний проїзд зі смт Троїцьке через Сватове,  Рубіжне до міста Старобільськ. В наступному році це є одним з пріоритетних завдань по відновленню транспортної інфраструктури області. 

На 175,6 км зараз розробляються проєкти по відновленню автомобільних доріг коштом Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), на них ремонти розпочнуться в 2021 році.

Відновлення автомобільних доріг за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку:  

1) Ремонт автомобільної дороги Р-66 КПП "Демино-Олександрівка" – Сватове – Лисичанськ – Луганськ  на ділянці км 16+600 – км  86+600 (протяжністю 70 км) – проведена розробка проєктно-кошторисної документації. 

2) Ремонт автомобільної дороги Р-66 КПП "Демино-Олександрівка" – Сватове – Лисичанськ – Луганськ  на ділянці км 93+400 – км 145+075 (протяжністю 51,6 км) – проведена розробка проєктно-кошторисної документації. 

3) Ремонт ділянки автомобільної дороги  Т-13-02 КПП "Танюшівка" – Старобільськ – Бахмут на ділянці км 71+900 – км 93+500 (протяжністю 21,6 км) – проведена розробка проєктно-кошторисної документації.

4) Ремонт автомобільної дороги Т-13-02 КПП "Танюшівка" – Старобільськ – Бахмут на ділянці  км 101+000 – км 121+400 (протяжністю 20,4 км) – проведена розробка проєктно-кошторисної документації.

В планах на наступний рік також відремонтувати дорогу Т-13-07 – Сватове – Білокуракіно – Новопсков – Марківка – Мілове, дорогу Т-13-14 – КПП «Просяне» – Марківка – Біловодськ – Широкий, дорогу Р-66 –  ділянка  Троїцьке – Сватове – Рубіжне.

Додаткова інформація

Мережа автомобільних доріг загального користування державного значення налічує 1 189,8 км. З них національних доріг 274 км, регіональних 236 км та територіальних 679,8 км. У 2020 році Службою було прийнято на баланс ще 13,5 км регіональної дороги із комунальної власності міста Лисичанськ, де заплановано проведення ремонтних робіт. Всього на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км.   Дороги місцевого значення знаходяться на балансі Луганської облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

На фото – Тривають роботи на дорозі   Р-66,  Попаснянський район, Луганська область.  

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.