УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » #Велике_Будівництво на Луганщині. Розпочалися роботи за маршрутом «Лисичанськ – Бахмут»

#Велике_Будівництво на Луганщині. Розпочалися роботи за маршрутом «Лисичанськ – Бахмут»

У рамках проєкту #Велике_Будівництво на Луганщині розпочався поточний середній ремонт автомобільної дороги Т-13-02 Контрольно-пропускний пункт «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут на ділянці км 141 + 100 – км 155 + 100. Ділянка, протяжністю 14 км, розташована  від міста Лисичанськ до межі з Донецькою областю.

Маршрут  «Лисичанськ – Бахмут» став першим об’єктом #Велике_Будівництво у 2021 році. Нині тут працюють дорожники ТОВ «Автомагістраль-Південь».

Проєкт передбачає 

• влаштування посиленої основи зі щебенево-піщаної суміші, обробленої цементом;

• влаштування двох шарів асфальтобетонного покриття;

• облаштування автобусних зупинок;

• встановлення бар’єрного огородження;

• встановлення напрямних стовпчиків;

• укріплення узбіччя;

• влаштування з’їздів та примикань;

• встановлення дорожніх знаків;

• нанесення дорожньої розмітки.

Фактично, це буде нова дорога. Пересуватись якою  стане швидко, комфортно та безпечно. Підрядник готов залучити до проведення робіт майже   100 працівників та 70 одиниць спецтехніки.

Станіслав Смородський  – дорожній майстер ТОВ «Автомагістраль-Південь». Він брав участь у  будівництві дороги Станиця Луганська – Сєвєродонецьк, дороги Н-21 (Новоайдар – Старобільськ) і ось тепер на Луганщині – новий об’єкт – дорога Т-13-02.

Станіслав Смородський розповів, що наразі ведеться фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття. Майже по всій ділянці  розчищена придорожня смуга від чагарників та дрібнолісся.

«На дорозі Т-13-02  все відбувається за планом, згідно з графіком проведення ремонтних робіт. Але строки дуже зжаті, маємо працювати швидко та якісно. Людям потрібна дорога, і ми її зробимо», – довів Станіслав Смородський.

«Після фрезерування старого асфальтного покриття,  наступний етап – укладання основи дороги. Укладати будемо щебенево-піщану суміш, яка посилена цементом, завтовшки понад 15 см, – говорить  Станіслав Смородський. – Потім плануємо розпочати роботи з  влаштування посиленої дорожньої основи. Після влаштування дорожньої основи, будемо  укладати нижній вирівнюючий шар з крупнозернистого асфальтобетонного покриття завтовшки 10 сантиметрів. Наприкінці – верхній шар з щебенево-мастикового асфальтобетону (ЩМА) товщиною 5 сантиметрів».

Станіслав Смородський додає, що наразі на об’єкті працює потужна техніка. Наприклад, зараз роботи виконує  потужна  фреза WIRTGEN 200 (Німеччина). Знімається близько 100 мм старого асфальту (товщина) до потрібного уклону.    

Для проведення робіт будуть залучені  асфальтоукладачі VÖGELE (для укладання шару основи, а також для укладання нижнього шару асфальтобетону).

«Перепрошуємо водіїв за тимчасові незручності і звертаємо увагу на встановлені тимчасові дорожні знаки, необхідність дотримання правил дорожнього руху та вказівок регулювальників», – зазначає інший дорожній майстер Володимир Кравченко.

Варто зазначити, що під час проведення робіт, дорога Т-13-02 не перекрита, роботи ведуться по одній стороні. Втім, такі ускладнення у русі потребують особливої уваги з боку водіїв, дотримання швидкісного режиму. 

ТОВ «Автомагістраль-Південь» запевнює, що завершить весь комплекс робіт з відновлення дорожнього покриття на всій протяжності  маршруту «Лисичанськ – Бахмут»  у червні  2021 року.

Додатково.

До початку ремонту, зазначена ділянка – викликала багато нарікань. На маршруті  «Лисичанськ – Бахмут» (через Лисичанський НПЗ)  деякі ділянки автошляху уражені численними ямами і напливами. Ремонт дороги дозволить відновити якісне транспортне сполучення між двома областями.

До речі, дорога  Т-13-02  одна  з самих проблемних доріг на Луганщині. Втім, вже у поточному році, за відповідного фінансування, за рахунок різних джерел (державний бюджет, кошти міжнародних донорів),  стан справ зміниться на краще на багатьох маршрутах цієї дороги. Докладніше про це читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Траса Т-13-02 протяжністю понад 162 км проходить через великі та густонаселені районні центри Донеччини та Луганщини. На деяких ділянках  дорожнє покриття  абсолютно зношене, а пересуватися по такій дорозі було небезпечно. Останні 8 років на дорозі  не проводилось необхідних ремонтних робіт.

Дорога Т-13-02 була розбита ще під час активних бойових дій, коли нею пересувалася важка техніка. Окрім того, тут дуже інтенсивності рух великовантажного транспорту. За останні роки від водіїв надходили численні скарги на незадовільний стан дорожнього покриття.  

Варто нагадати, що у 2021 році #Велике_Будівництво передбачає багато роботи. «У 2021 році, за належного фінансування, ставимо завдання перевищити показники 2020 року мінімум на 20 відсотків», – зазначає начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Павло Цубер.

За сприятливих погодних умов та відповідного температурного режиму (що забезпечить укладання асфальтобетону),  новий будівельний сезон на Луганщині продовжиться також на тих ділянках, на яких були розпочаті роботи у 2020 році (перехідні об’єкти); а також на нових об’єктах, де вже проведенні тендери та визначені підрядники. 

На сьогоднішній день триває підготовка проєктно-кошторисної документації по інших об’єктах «Великого Будівництва», які будуть реалізовані у поточному році. 

На сьогодні ми вже маємо на виході п’ять проектів на поточний середній ремонт автодороги Т-13-07 загальною протяжністю 150 кілометрів, та на квітень у нас буде ще чотири проекти на капітальній ремонт автодоріг Т-13-02 Старобільськ – Новопсков, та Т-13-14 від КПП Просяне до Чугінки, загальною протяжністю близько 120 кілометрів.

На фото – дорога Т-13-02, Лисичанськ – Бахмут, км 141 + 100 – км 155 + 100, Луганська область.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.