УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » «Велике Будівництво» на Старобільщині: Нова дорога Н-21 – від Старобільська до Новоайдару стане ширшою та безпечною

«Велике Будівництво» на Старобільщині: Нова дорога Н-21 – від Старобільська до Новоайдару стане ширшою та безпечною

Повним ходом йдуть роботи на дорогах Луганщини, а погода цьому сприяє.  Масштаб дорожніх робіт у Луганській області у 2020 вражає.

По факту він є рекордним не тільки для області, але і для країни. Луганщина – в лідерах за обсягами відновлених доріг у   рамках проєкту #Велике_Будівництво.   

За підтримки Укравтодору на Луганщині буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг.

Для порівняння – за період з 2015 по 2019 рік в області в експлуатацію було введено лише 32,4 км доріг державного значення.

У рамках проєкту #Велике_Будівництво тривають роботи на дорозі  Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк. 

Роботи виконують два підрядники – ТОВ «Ростдорстрой»  та ТОВ «Автомагістраль – Південь», у кожного по 20 кілометрів дороги.  

Основні роботи на маршруті від Старобільська до Новоайдару, протяжністю 40 кілометрів, буде виконано вже до кінця листопада поточного року.

Дорога проходить через населені пункти  Старобільськ, Половинкине, Байдівка, Шульгинка, Штормове, Переможне, Денижникове, Новоайдар.

ТОВ «Ростдорстрой» веде роботи  на ділянці  км 0 +000 – км 20 +000. Зазначена ділянка від Старобільська до села Штормове,  завдовжки 20 кілометрів.

Зараз на об’єкті працює понад 60 співробітників. Майже третина  з них – місцеві жителі Луганщини.

У місті Старобільськ вже закінчено покладання нижнього шару асфальтобетону.

Виконроб  ТОВ «Ростдорстрой»  Василь  Саказли повідомив що наразі у Старобільську закінчується встановлення бордюрів.

Всього буде встановлено 6 кілометрів бордюрів, відразу після цього розпочнеться укладання верхнього шару асфальтобетону. 

Про те, що нова дорога буде якісною та міцною говорить наступне:

– повністю відновлюється  основа дорожнього одягу;

– після зняття  старого покриття, у два шари укладається нова «подушка» з щебенево-піщанної суміші з додаванням цементу – перший шар – 9 сантиметрів, другий – завтовшки 15  сантиметрів;

–  нижній вирівнюючий шар  асфальтобетонного покриття  – завтовшки 10 сантиметрів;

–  верхній  шар з дрібнозернистого асфальтобетону (ЩМА-20) – 5 завтовшки 5 сантиметрів.

Дорожній майстер Сергій Арделян (ТОВ «Ростдорстрой») повідомив, що згідно з проєктом, дорогу розширяють.

«Проводяться роботи по розширенню дорожнього полотна до 8 м (зараз ширина дороги 7 метрів). Саме зараз ведеться  укладання щебенево-піщанної суміші шириною 9 метрів.  На три метрі з кожного боку дороги розчистять та укріплять узбіччя.

Щоденно  ми укладаємо 2 кілометри асфальтобетону по одному боку дороги. Оскільки дорога не перекрита, роботи ведуться по одній стороні, ми просимо водіїв бути більш уважними  в місцях проведення робіт», – повідомив Сергій Арделян.

«Звертаємо увагу водіїв на встановлені тимчасові дорожні знаки, необхідність дотримання правил дорожнього руху та вказівок регулювальників» – додав Василь  Саказли.

Якість робіт та хід проведення робіт перевіряє керівництво та відповідальні співробітники  Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Як вже повідомлялося, донедавна на окремих ділянках на маршруті від Старобільська до Новоайдару,  дорожнє покриття  було абсолютно зношене, а пересуватися по такій дорозі було небезпечно. 

Нагадаємо, у Новоайдарському районі, поблизу смт Новоайдар, на ділянці км 20+000 – км 39+960, також працює  ТОВ «Автомагістраль-Південь». Ремонтна ділянка  розташована між селом Штормове та селищем Новоайдар.

На фото – дорога Н-21, маршрут Старобільськ – Новоайдар, Луганська область.

Служба автомобільних доріг у Луганській області звертається до водіїв з проханням бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт. На дорогах працюють люди! Будьте уважними та взаємоввічливими.

Про хід виконання робіт – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.