УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » #Велике_Будівництво на власні очі: творча група зі Львова зняла фільм про відбудову дорожньої інфраструктури Луганщини

#Велике_Будівництво на власні очі: творча група зі Львова зняла фільм про відбудову дорожньої інфраструктури Луганщини

Творча знімальна група зі Львова «Де Дорога?»  #ДеДорога відвідала Луганщину, проїхалася дорогами області та підготувала цікавий фільм про те, як відбудовується дорожня галузь у рамках проєкту  #Велике_Будівництво.

Громадянські журналісти не тільки дізнавалися як будуються мости та дороги, вони були здивовані історичними легендами та побачили сьогодення  Луганщини.

Мандрівка розпочалася на дорозі Т-13-06, на в’їзді до міста Сєвєродонецьк. Маршрут від Станиці Луганської до Сєвєродонецька – головний об’єкт у 2020 році  Національної програми «Велике Будівництво». 

Роботи проводилися одночасно трьома підрядниками  на дорогах Т-13-06, Н-21, Т-13-09, Р-22. Маршрут проходить через населені пункти – Станиця Луганська,  Макарове, Нижня Вільхова Тепле, Нижньотепле, Петропавлівка (Станично-Луганський район),  Щастя, Новоайдар, Айдар-Миколаївка, Новоохтирка, Смолянинове, (Новоайдарський район),  Сєвєродонецьк.

Ця дорога  є однією з пріоритетних для держави.  Дорогу на Станицю Луганську обіцяли зробити ще  у 2015 році. Втім, реально  зробили  тільки зараз.

На маршруті працювали потужні українські компанії – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Ростдорстрой».

Дорогу побудували не тільки швидко, а й якісно.

Громадянські журналісти на власні очі побачили хід  реконструкції мосту через річку Айдар.

Міст розташований поблизу смт Новоайдар, на км 42+533 дороги Т-13-06  Сєвєродонецьк – Новоайдар. Підрядник – ТОВ «Мостстройком» (місто Дніпро).

Мостобудівники розповіли про хід робіт, а місцеві мешканці про зимову рибалку.

У місті Щастя, знімальна група побачила результат капітального ремонту шляхопроводу через залізницю на км 68 + 910 автомобільної дороги Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк. Роботи проводила фірма-підрядник ТОВ «Укртрансміст» (місто Київ). Тут завершені всі роботи, нанесена  розмітка, встановленні огородження та дорожні знаки. 

Творча група ознайомилася з КПВВ «Щастя», відвідала Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), поспілкувалася з  Юлією Місюк, начальницею відділу ЦНАП військово-цивільної адміністрації міста Щастя.

Вячеслав Булатов, начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій  Служби автомобільних доріг у Луганській області розповів громадянським  журналістам про хід відбудови маршруту «Старобільськ – Новоайдар».

Основні ремонтні роботи  на дорозі Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк, від Старобільська до Новоайдару майже закінчені – загальна протяжність більш ніж 40 км. Дорога проходить через населені пункти  Старобiльськ, Половинкине, Байдівка, Шульгинка, Штормове, Переможне, Денижникове, Новоайдар. Роботи виконують два підрядники – ТОВ «Ростдорстрой» та ТОВ «Автомагістраль-Південь».  Нещодавно ця дорога  була однією  з проблемних на Луганщині.  У 2021 році дорогу повністю закінчать та нанесуть дорожню розмітку, встановлять дорожні знаки.

Як повідомив творчій групі заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Олег  Кравцов, за підтримки Укравтодору, у рамках Президентської ініціативи  #Велике_Будівництво у 2020 році в Луганській області відновили найбільшу кількість державних доріг за всі роки незалежності. Роботи, які були розпочаті  в поточному році, продовжаться  у 2021 році. 

Останній пункт призначення старовинне місто  Старобільськ. Фактично, це  музей під відкритим небом. Офіційною датою заснування Старобільська є 1686 рік.  Тут збереглося планування та частково забудова ХІХ сторіччя, одно- та двоповерхові будинки з цегли, багато старовинних дверей, вікон.

Місто Старобільськ вважається праобразом вигаданого міста Старгорода, згадуваного в романі «Дванадцять стільців» (автори - письменники Ілля Ільф та Євген Петров), а також місцем, де починалася дія роману. Окрім того, існує легенда, нібито в місті Старобільськ заховані награбовані скарби Нестора Махна,  який перебував деякий час (вересень-жовтень 1920) зі своїм штабом у Старобільську. Втім, це нова тема для нових творчих пошуків та мандрів групи «Де Дорога?».   

Служба автомобільних доріг у Луганській області щиро дякує всьому колективу групи «Де Дорога?»: Володимир Беньо, Іван Бондар (автори ідеї), Богдан Кривень (режисер), Адріян Веремієнко, Орест Іванович (оператори), Михайло Лишак (монтаж).

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.