УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » #Велике_Будівництво. Старобільськ – Штормове: ТОВ «РДС» облаштовує нові зупинки транспорту 

#Велике_Будівництво. Старобільськ – Штормове: ТОВ «РДС» облаштовує нові зупинки транспорту 

Сьогодні на Луганщині, на багатьох дорогах, тривають масштабні роботи у рамках проєкту #Велике_Будівництво. Згідно з концепцією та сприянням  Укравтодору, дорожники працюють за маршрутним принципом – тобто, закінчили один напрямок, переходимо на інший.

У минулому році в Луганській області були розпочато роботи близько на 350 кілометрах робіт. У поточному році продовжуємо те, що було розпочато у 2020 році. Упродовж двох років (2020 та 2021 рр.) капітальним та поточним середнім ремонтом на Луганщині охоплено 400 км доріг, що складає третю частину доріг загального користування державного значення.

У 2020  проводився поточний середній ремонт автомобільної дороги  Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк від Новоайдару до Старобільська.

Основні роботи на всьому маршруті від Старобільська до Новоайдару, протяжністю 40 кілометрів, було  виконано минулого року, було забезпечено безперешкодний проїзд транспорту.

Дорога проходить через населені пункти  Старобільськ, Половинкине, Байдівка, Шульгинка, Штормове, Переможне, Денижникове, Новоайдар.

Роботи виконували два підрядники,  у кожного по 20 кілометрів дороги.  ТОВ «Автомагістраль-Південь» працювали на ділянці  між селищем Новоайдар та селом Штормове (км 20+000 – км 39+960). 

ТОВ «Ростдорстрой» проводило роботи  на ділянці  км 0 +000 – км 20 +000. Зазначена ділянка знаходиться від Старобільська до села Штормове,  завдовжки 20 кілометрів. «Ростдорстрой» основні роботи  закінчив у 2020 році.  У поточному році  було закінчено покладання верхнього шару асфальтобетону.

Наразі дорожники ТОВ «Ростдорстрой» закінчили примикання до інших доріг по всій протяжності маршруту. Тепер доводяться до ладу зупинки громадського транспорту. Невдовзі тут буде проведена дорожня розмітка та встановлені дорожні знаки.

Нова дорога стало якісною та міцною. Про це говорить наступне:

– повністю відновили  основу дорожнього одягу;

– після зняття  старого покриття, у два шари було укладено  нову «подушку» з щебенево-піщанної суміші з додаванням цементу – перший шар – 9 сантиметрів, другий – завтовшки 15  сантиметрів;

–  нижній вирівнюючий шар  асфальтобетонного покриття  – завтовшки 10 сантиметрів;

–  верхній  шар з дрібнозернистого асфальтобетону   завтовшки 5 сантиметрів.

У деякі місцях, згідно з проєктом, дорогу розширили   до 8 метрів.  На три метрі з кожного боку дороги, розчистили  та укріпили  узбіччя.

Чому ця дорога важлива? - До початку ремонту дорога Н-21 – викликала багато нарікань.  Стан справ на маршруті  Новоайдар – Старобільськ був дуже  поганий.  Це була з самих проблемних доріг на Луганщині.  На деяких ділянках на маршруті від Старобільська до Новоайдару, дорожнє покриття  було абсолютно зношене, а пересуватися по такій дорозі було небезпечно. Останні 8 років на дорозі  не проводилось необхідних ремонтних робіт.

Дорога була розбита ще під час активних бойових дій, коли нею пересувалася важка техніка. Окрім того, тут дуже інтенсивності рух великовантажного транспорту. Дорожнє покриття перебувало в край незадовільному стані та потребувало повного відновлення.

Ямковий ремонт проблем не вирішував. І тільки у рамках проєкту #Велике_Будівництво розпочалися масштабні роботи.  

Плануємо у поточному році  відремонтувати  близько 250 км доріг. Так, наприклад, у планах  Служби автомобільних доріг у Луганській області, за сприяння Укравтодору, оновити повністю  всю дорогу Н-26  Чугуїв – Мілове.  

На фото – дорога Н-21, маршрут «Старобільськ – Штормове».  

Про хід виконання робіт на дорогах та мостах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.