УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » #Велике_Будівництво. За роботою фахівчині лабораторії з контролю якості виробництва

#Велике_Будівництво. За роботою фахівчині лабораторії з контролю якості виробництва

Питання якості  автомобільних доріг є важливим пріоритетом роботи Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодору). 

Як вже повідомлялося, у серпні  поточного року була відкрита лабораторія з контролю якості виробництва Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Вже сьогодні спеціалісти лабораторії працюють на дорогах Луганщини.

Начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій  Служби автомобільних доріг у Луганській області  Вячеслав Булатов повідомив, що основне завдання лабораторії закладено в самій назві – лабораторія з контролю якості дорожнього виробництва.

Державне підприємство «Луганськстандартметрологія» (ДП «Луганський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації») перевірило апаратуру та фахівців на відповідність поставлених завдань. Лабораторія отримала «Свідоцтво про визнання вимірювальних можливостей на відповідність вимогам ДСТУ ISO 10012:2005».

«Лабораторія буде займатися  випробуваннями  зразків асфальтобетонних сумішей, кернів з асфальтобетонного покриття, щебеню. Основне завдання – контроль якості матеріалів та виробів для дорожнього покриття.   Служба автомобільних доріг у Луганській області має амбітні плани щодо відбудови дорожньої галузі у рамках  проєкту #Велике_Будівництво. Зрозуміло, що обсяги роботи для лабораторії будуть тільки зростати», – додав Вячеслав Булатов.

Нагадаємо, що донедавна відповідний контроль проводився із залученням спеціалістів з Києва та Харкова. Віднині таку роботу будуть виконувати власні фахівці, які пройшли відповідне навчання та отримали сертифікати якості.

До початку війни Служба автомобільних доріг у Луганській області мала власну лабораторію, втім все обладнання залишилося на окупованій території.

Тетяна Сергієнко – начальник лабораторії з контролю якості виробництва Служби автомобільних доріг у Луганській області повідомила, що наразі вони регулярно виїжджають на дороги Луганщини для того, щоб виконувати свої безпосередні функціями.

На фото – Першим об’єктом, де були взяті перші керни була дорога Н-26 Чугуїв – Мілове.

Як працює лабораторія з контролю якості виробництва? – Фахівці беруть  зразки кернів (просверливаются отвори   в декількох місцях дороги), а потім проводять відповідні дослідження.  Все це проводиться  з метою вивчення фізико-механічних властивостей асфальту, якості проведених робіт з укладання  шарів асфальтобетонну.  В процесі перевірки здійснюється  кернування нижнього шару асфальтобетонного покриття, проводяться вимірювання поперечного похилу та ширини проїзної частини.

Фахівцями було проведено перевірку якості виконання робіт з поточного ремонту за маршрутом «Старобільськ – Євсуг»,  на ділянці км 195+000 – км 230+000. Підрядник – ТОВ «Автомагістраль-Південь». Місце розташування на мапі  –  https://goo.gl/maps/KJghPW6vnAYTraF98

Після проведення дослідження,  після  виконання всіх науково-дослідних робіт і  випробувань, буде підготовлено звіт щодо відповідності вимогам та стандартам ДСТУ.

«Сучасні вимоги часу – якість проведення робіт. Саме тому ми залучаємо до контролю якості відповідних сертифікованих спеціалістів, які мають відповідне обладнання. Віднедавна дослідження проводить наша власна лабораторія з контролю якості виробництва Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Якість асфальтобетону, відповідність виконання робіт технологічному циклу, дотримання температурного режиму – все це виявиться під час дослідження у лабораторії» – зазначає  очільник Служби автомобільних доріг у Луганській області  Валентин   Рибачук. 

Нагадаємо, всього на території Луганської області налічується 5912 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3629 км. Мережа автомобільних доріг загального користування державного значення налічує 1200 км. 

Загалом плануємо у 2021 році відремонтувати 241 км доріг державного значення на Луганщині. Всього за проєктом «Велике Будівництво» упродовж двох років (2020 та 2021 рр.) капітальним та поточним ремонтом буде охоплено 461 км доріг. Це більш ніж третина доріг державного значення (1200 км) області.

На фото – Керни були взяті на км 228+700 дороги Н-26.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області. Слідкуйте за новинами!

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.