УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » #Велике_Будівництво. Завершено нанесення розмітки на новій дорозі Н-21 від Старобільська до Штормове

#Велике_Будівництво. Завершено нанесення розмітки на новій дорозі Н-21 від Старобільська до Штормове

До Дня Незалежності України будуть завершені всі роботи на автодорозі Н-21 (Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк, від Старобільська до Новоайдару, км 0+000 – км 20+000 та км 20+000 – км 39+960) між Старобільськом та Новоайдаром – це  40 км.

Дорога проходить через населені пункти  Старобiльськ, Половинкине, Байдівка, Шульгинка, Штормове, Переможне, Денижникове, Новоайдар. Місце розташування ділянки на мапі  – https://goo.gl/maps/qyggEXzAWBCnpteu9

На фото можна подивитися  нанесену розмітку на новій дорозі Н-21 від Старобільська до Штормове.

Сергій  Зубченко  – представник підрядника (ТОВ «Ростдорстрой») розповів, що наразі закінчується влаштування бар’єрного огородження, пішохідного огородження. 

«Днями було завершено встановлення автопавільйонів у місцях зупинок транспорту. На завершальному етапі – нанесення дорожньої розмітки, встановлення сигнальних стовпчиків. На пішохідних переходах – встановлення освітлення. Все встигаємо, у строки вкладаємося», – розповів Сергій  Зубченко.

Поточний середній ремонт  дороги  Н-21 проводився у рамках проєкту #Велике_Будівництво.  Роботи виконували два підрядники,  у кожного по 20 кілометрів дороги:    ТОВ «Ростдорстрой» (км 0 +000 – км 20 +000)  та ТОВ «Автомагістраль-Південь»  (км 20+000 – км 39+960). Основні роботи були виконані в 2020 та забезпечено проїзд. У поточному році – завершення всіх робіт, включаючи роботи з організації дорожнього руху.

Заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області  Олег Кравцов розповів, що до початку ремонту дорога Н-21 – викликала багато нарікань. 

На деяких ділянках на маршруті від Старобільська до Новоайдару, дорожнє покриття  було абсолютно зношене, а пересуватися по такій дорозі було небезпечно.  

Дорога була розбита ще під час активних бойових дій, коли нею пересувалася важка техніка. Окрім того, тут дуже інтенсивності рух великовантажного транспорту. Дорожнє покриття перебувало в край незадовільному стані та потребувало повного відновлення.

Місцеві мешканці неодноразово зверталися до місцевої влади, до керівництва Луганської ОДА та до Служби автомобільних доріг у Луганській області з приводу ремонту цього маршруту.

Ямковий ремонт проблем не вирішував. І тільки у рамках проєкту #Велике_Будівництво розпочалися масштабні роботи.

Дорога повністю готова. Наразі по всьому маршруту Старобільськ – Новоайдар триває влаштування тротуарів та зовнішнього освітлення у населених пунктах, через які проходить траса; встановлення дорожніх знаків, сигнальних стовпчиків та нанесення дорожньої розмітки. Розмітка завжди знаходиться у полі зору водіїв та пішоходів.  Одним з напрямів підвищення ефективності горизонтальної дорожньої розмітки є застосування нових маркувальних матеріалів і технологій.

Роботи на дорозі Н-21 закінчені,  але повністю відновлена дорога не привід для порушення правил дорожнього руху та перевищення швидкості.   

Олег Кравцов зауважив, що «оборотною стороною» якісної дороги є перевищення швидкості. Особливо це небезпечно на складних ділянках, у місцях крутих поворотів, у дощову погоду. 

Співрозмовник  зосередився на тому, щоб  водії дотримувалися правил дорожнього руху, збавляли швидкість та з розумінням ставилися  до тимчасових незручностей під час проведення ремонтних робіт.

До речі, на ділянці (км 0 +000 – км 20 +000)  – виїзд із Старобільська, підготовлена площадка для встановлення Укртрасбезпекою  пересувного габаритно-вагового комплексу (ГВК) – Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека). 

Додатково. Всього на території Луганської області налічується 5912 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3629 км. Мережа автомобільних доріг загального користування державного значення налічує 1200 км.  Дороги місцевого значення знаходяться на балансі Луганської облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

Загалом плануємо у 2021 році відремонтувати 241 км доріг державного значення на Луганщині. Всього за проєктом «Велике Будівництво» упродовж двох років (2020 та 2021 рр.) капітальним та поточним ремонтом буде охоплено 461 км доріг. Це більш ніж третина доріг державного значення (1200 км) області.

На фото – дорога Н-21,  Луганська область.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області. Слідкуйте за новинами!

Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.