Служба автомобільних доріг в Луганській області

» Прес-центр » новини » Великогабаритний транспорт загрожує руйнуванням доріг Луганщини

Великогабаритний транспорт загрожує руйнуванням доріг Луганщини

На Луганщині на замовлення Служби автомобільних доріг у Луганській області підрядні  організації виконують  ремонти на автомобільних дорогах загального користування державного значення. Втім, всі зусилля дорожників зводяться нанівець «стараннями» великогабаритних трейлерів, які у гонитві за грошами, прямо порушують українське законодавство.

Як звичайно, ситуація загострюється влітку, під час жнив. Нагадуємо, що літом Державне агентство автомобільних доріг («Укравтодор»)  вводить обмеження на рух великовагових транспортних засобів в денний час доби при високих температурах повітря. Але рух великогабаритного транспорту руйнує дороги не тільки влітку. Такий стан справ можна побачити у всіх сільсько-господарчих районах Луганщини.

Сьогодні  великотоннажні трейлери, які важать по 40 тон і більше знищують результати  роботи дорожників.  Вага такого трейлера сягає щонайменше 50 тон, а часто і 60-80 тонн. Для порівняння, залізничний вагон вміщує 60 тонн.

Як руйнуються дороги саме зараз, наочно побачив начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Юрій Миколайович Бережной, під час інспектування доріг в Сватівському та Старобільському районах.

За словами Юрія Бережного, дорогами Луганщини пересуваються великовантажні автопоїзди, які руйнують дороги. Треба посилити роботу контролюючих структур, і перш за все «Укртрансбезпеки».

«Рух великогабаритного транспорту з великим перенавантаженням є величезною проблемою для Луганщини. Ми розуміємо, що сьогодні сільгоспвиробники не мають доступу до залізниці, саме тому вони вимушені використовувати автотранспорт.

Між тим, це не дає їм право порушувати норми законодавства та перевозити свою продукцію з великим перевищенням норм. Великогабаритний  транспорт загрожує руйнуванням доріг Луганщини. Допомогти у цьому має повноцінна робота вагових комплексів, у тому числі мобільних комплексів та ефективна робота «Укртрансбезпеки».

Сьогодні великогабаритний транспорт рухається безперешкодно. І які б кошти ми б не вкладали в ремонт пошкодженої дорожньої інфраструктури, все це буде марно, якщо не буде контролю, якщо такий «беспредел» продовжиться», - зазначив Юрій Бережной.

Зазначимо, що на  управління «Укртрансбезпеки» у Луганській області покладене завдання  здійснювати  рейдові перевірки, дотримання, перевізниками та водіями вимог, правил перевезення вантажів і пасажирів. 

«Мають проходити постійні рейдові перевірки. Мають перевірятися дотримання перевізниками та водіями вимог, правил перевезення вантажів. Але сьогодні, проїхав декілька районів Луганщини, ми не побачили роботу «Укртрансбезпеки». Варто додати, що зі свого боку ми зробили все належне:  Служба автомобільних доріг у Луганській області разом з підрядними організаціями,  облаштували  майданчики для перевірок тоннажу великогабаритних машин. Можливо, варто створювати спільні робочі групи не тільки за участі Національної поліції та «Укртрансбезпеки», а й представників інших структур. Зі свого боку ми готові до співробітництва, ми готуємо нові площадки для розміщення вагових комплексів» - додав Юрій Бережной.

Нагадаємо, ще у минулому році, Служба автомобільних доріг у Луганській області разом з ДП «Луганський облавтодор» облаштували три майданчики для перевірок тоннажу великогабаритних машин.  Майданчики розташовані на дорогах Р-66 (об’їзна дорога Кремінна), дорога Н-26 (у районі Сватівського блокпосту), на дорозі Т-13-06 (виїзд із Сєвєродонецьку на Новоайдар).

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області  у Фейсбуці.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області