Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Юрій Гарбуз: 2018-й має стати роком відновлення автошляхів на Луганщині

Юрій Гарбуз: 2018-й має стати роком відновлення автошляхів на Луганщині

21 грудня, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз провів прес-конференцію, присвячену підсумкам соціально-економічного розвитку області у 2017 році та планам на майбутнє.

На зустріч з очільником області  зібралися представники загальноукраїнських, обласних та місцевих мас-медіа. Звертаючись до них, Юрій Гарбуз запропонував разом обговорити важливі для Луганщини питання – розвиток житлової, дорожньо-транспортної, соціальної інфраструктури тощо.

Юрій Гарбуз  детально зупинився на досягненнях та проблемах дорожньої галузі. За словами Юрія Гарбуза,  аразі 84 % доріг на Луганщині потребують відбудови. Деякі через бойові дії, інші були у непридатному стані ще раніше.

Керівник Луганщини нагадав, що у 2016 році було прийнято рішення щодо відновлення автошляхів – проект «Кільце життя». Вже тоді на ремонти автошляхів державного значення необхідно було виділити 200 млн гривень з обласного бюджету і порядку одного мільярда  гривень – з державного.

«З обласного бюджету на відбудову доріг було спрямовано більше 250 мільйонів гривень, проте в якості співфінансування ми отримали лише близько 47 мільонів гривень», – зауважив очільник Луганщини.

Це не дозволило у повній мірі завершили проект «Кільце життя», проте вже відновлено виїзд у Донецьку область та майже завершені роботу з ремонту доріг  у Харківському напрямку.

«Тому 2018-й я оголошую роком доріг на Луганщині! 350 мільйонів гривень буде виділено з державного бюджету, більше 500 мільйонів гривень – з місцевих. Дорожню карту підготують вже на початку року – які з них будуть відремонтовані капітально, а які – проведенням ямкового ремонту», – наголосив Юрій Гарбуз.

Розглядаються також можливості відбудови пошкоджених мостів: «Відновленням мостів, у тому числі у Станиці Луганській, ми зможемо з’єднати Луганщину!» 

Нагадаємо, у наступному 2018 році на Луганщині планують  відремонтувати дороги Н-26, Н-21 та продовжити відновлювати  мости.  За словами начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Артема Арапова, наступного року планується з’єднати якісними дорогами найбільші промислові центри – Сєверодонецьк, Рубіжне, Лисичанськ – із Донецькою областю.

Особливістю основних транспортних коридорів області є зруйноване дорожнє полотно у результаті руху військової гусеничної техніки та безгосподарного ставлення власників аграрних компаній до доріг, якими вони із перевищенням норм у кілька разів перевозять вантажі.

Наступного року планується завершити роботи на дорозі Н-26. Також планується продовжити ремонт на дорозі Н-21, яка з’єднує два великих сільськогосподарських райони і яка фактично повністю зруйнована. Проектна документація на ділянку від Старобільська до Новоайдара готова.

Також планується зробити проекти в’їздів в область по Т-13-02 Лисичанськ – Бахмут, оскільки це єдиний в’їзд на територію Луганської області, який знаходиться у найгіршому стані.

2018 року планується відновити шляхопроводи на дорозі Т-05-04 (Покровськ – Бахмут) і поблизу Сватового на дорозі Н-26.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області