УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Луганській області

» Прес-центр » новини » «За проектом «Велике Будівництво» на Луганщині буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг» – Павло Цубер

«За проектом «Велике Будівництво» на Луганщині буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг» – Павло Цубер

Про це повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Павло Цубер  15 вересня, на черговому пресбрифінгу в Луганській облдержадміністрації.

Павло Цубер разом із своїм заступником Олегом Кравцовим розповіли журналістам про ремонти автошляхів Луганщини у рамках ініціативи Президента України «Національний проєкт «Велике будівництво».

На початку 2020 року план Служби автомобільних доріг у Луганській області складав 193 км. На сьогодні 133 км доріг – вже відремонтовані. Вже розпочалися, або розпочинаються найближчими днями роботи ще на 210 кілометрах доріг. За амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг.

Захід проводився  Департаментом масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, у ньому взяли участь як представники луганських медіа, так і всеукраїнських видань. Журналісти отримали необхідні для роботи

відеоматеріали.

Луганщина – один з лідерів відбудови дорожньої інфраструктури

Масштаб відбудови дорожньої галузі  у Луганській області у 2020 є рекордним не тільки для області, але і для країни. Мешканці Луганщини,  вже сьогодні бачать зміни на краще. Втім роботи ще вистачає, саме  тому, спікери докладно розповіли  про подальшу діяльність з розбудови дорожньої інфраструктури у рамках проєкту #Велике_Будівництво

Варто в черговий раз підкреслити, що у минулі роки масштабно дороги на Луганщині майже не ремонтувалися. У 2017 – 2019-му було споруджено лише кілька десятків кілометрів. За період з 2015 по 2019 рік в області в експлуатацію було введено лише 32 км доріг державного значення. Для порівняння – в поточному році лише за перше півріччя 2020 року в Луганській області побудовано та реконструйовано понад 133 кілометрів доріг. А саме – головний цьогорічний об’єкт   – дорога Станиця Луганська – Сєвєродонецьк (123 км), а також 10 кілометрів дороги Н-26  Чугуїв – Мілове. Ділянка  (км 148+000 – 158+000) знаходиться між населеними пунктами Сватове та Містки.

Як повідомив Павло Цубер, вже стартували, або стартують незабаром роботи ще на 210 кілометрах доріг. Дорожники планують зробити у поточному році те, що зможуть, втім частина робіт буде продовжена у 2021 році.

«За амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг», – підкреслив Павло Цубер.

За його словами, завдяки підтримці з боку керівництва держави та Укравтодору, Луганської військово-цивільної адміністрації, цьогоріч  вдалося досягнути значних результатів з дорожнього будівництва.

«Втім підсумки підбивати рано, до кінця року ми зробимо все від нас залежне для подальшої розбудови дорожньої інфраструктури Луганщини. Роботи тривають, цьому сприяє гарна погода» – підкреслює Павло Цубер.

Де саме зараз тривають роботи?

Сєвєродонецьк – Золоте Активно ведуться роботи  на дорозі  державного значення Р-66 Контрольно-пропускний пункт «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ, на ділянці км 158+850 – км 194+500.  Дорога  проходить через населені пункти – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Гірське (Попаснянський район). Очікується, що до 10 листопада поточного року основні роботи мають бути завершені. Підрядник – «Ростдорстрой».  Загальна протяжність від  перехрестя з дорогою Т-13-16 до Сєвєродонецька – 37 кілометрів.  

Старобільськ – Новоайдар На дорозі Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк розпочаті роботи за маршрутом Старобільськ – Новоайдар,  дві ділянки на дорозі Н-21, загальна протяжність більш ніж 40 км. Роботи виконують два підрядники – ТОВ «Ростдорстрой»  та ТОВ «Автомагістраль – Південь».  Місцеві мешканці неодноразово зверталися до місцевої влади, до керівництва Луганської ОДА та до Служби автомобільних доріг у Луганській області з приводу ремонту цього маршруту.

Н-26 Чугуїв – Мілове (через Старобільськ) Продовжаться роботи  на дорозі Н-26 Чугуїв – Мілове (через Старобільськ), яка є однією  з  головних транспортних магістралей  Луганської області. Дорога  поєднує  Харківщину та Луганщину, а також з’єднує  райони Луганської області. Ведуться роботи на дорозі Н-26  на ділянці  км 161+000 – 167+000. Ця ділянка знаходиться  між населеними пунктами Сватове Містки (закінчується  в Містках). Підрядник  – ТОВ «БК ЄВРОДОР» (місто Дніпро). 

Розпочалися роботи за маршрутом Старобільськ – Мілове (загальна протяжність 104 км). Дорога Н-26 – починається в місті Чугуїв (Харківська область), на Луганщині проходить  через  місто Сватове, села Містки, Калмиківка, Підгорівка, місто Старобільськ, смт Біловодськ,  закінчується в смт Мілове  на кордоні з Росією.  

У рамках проєкту #Велике_Будівництво триває відбудова штучних споруд. Наразі відбудовується міст через річку Айдар,  розташований на км 42+533 автомобільної дороги державного значення Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар. Роботи виконує  підрядна організація ТОВ «Мостстройком» (місто Дніпро).

На маршруті Станиця Луганська – Сєвєродонецьк ведеться також капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на км 68 + 910 автомобільної дороги  Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк. Роботи проводить фірма-підрядник ТОВ «Укртрансміст» (місто Київ). 

Дорожники дотримуються графіку проведення ремонтних робіт. Наразі роботи на мосту та шляхопроводі організовані у двозмінному режимі. Здача двох об’єктів  в експлуатацію – до кінця поточного року. Очікується, що за сприятливих погодних умов, у листопаді  мають бути завершені основні роботи, які  забезпечать  безперешкодний проїзд. 

Ретельний контроль за якістю

«Ретельний контроль за ходом будівництва, як з боку Служби автомобільних доріг у Луганській області, так і збоку незалежних експертів – запорука якості проведення робіт» – наголосив заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області  Олег Кравцов.

За його словами, хід проведення робіт, дотримання технологічного циклу на дорогах та мостах знаходяться  під  контролем спеціалістів Служби автомобільних доріг у Луганській області. Окрім того, за ходом робіт,  за якістю будівельних матеріалів ведуть  нагляд експерти державного підприємства «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості», незалежні експерти та лабораторії (зокрема, ТОВ «Ежіс Україна» (Франція). Експерти цієї  компанії проводять технічний нагляд не тільки в Україні, а також у провідних  європейських країнах – Франції, Бельгії, Німеччині.

Він нагадав, що  у квітні поточного року, Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) за ініціативи  голови Укравтодору Олександра Кубракова  залучило міжнародні компанії  для незалежного нагляду за якістю будівництва та ремонту доріг та мостів в рамках програми «Великого будівництва».

За словами Павла Цубера, строк експлуатації доріг, що зараз будуються на Луганщині, становитиме щонайменше 10-12 років.

Гарантія після поточного середнього ремонту доріг – від 3 до 5 років, після капітального – 10 років. Він наголосив, що строк експлуатації доріг, які зараз будують на Луганщині, становитиме від 10 до 12 років.

«За фактом, йдеться про серйозний ремонт. Наведу лише данні по товщині. Нижній шар з органо-мінеральної суміші (товщина 18-24 см). Укладання нижнього вирівнюючого шару з крупнозернистого асфальтобетону відбувається товщиною 10 см, а потім  верхній шар з дрібнозернистого асфальтобетону – 5 см» – розповів Павло Цубер.

Які об’єкти наступні у проєкті «Велике Будівництво»

У рамках проєкту #Велике_Будівництво відбудеться відновлення «трикутника» за транспортним маршрутом Сєвєродонецьк – Старобільськ – Сватове, це планується у 2021 році. На даний час проводяться роботи з розроблення проєктно-кошторисної документації. Протяжність ділянок ремонту складає майже 176 км. Таким чином, буде забезпечено  якісний та належний проїзд зі смт Троїцьке через Сватове,  Рубіжне до міста Старобільськ.

В наступному році це є одним з пріоритетних завдань по відновленню транспортної інфраструктури області.  Наразі розробляються проєкти по відновленню автомобільних доріг коштом Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), на них ремонти розпочнуться в 2021 році.

Про безпеку руху

Варто нагадати, під час проведення робіт,  дороги не перекриті, роботи ведуться по одній стороні. Місця проведення робіт огороджені, техніка безпеки суворо дотримується, люди працюють у спецодязі.

Наприкінці зустрічі з журналістами, користуючись нагодою, звернутися до широкого загалу, Павло Цубер вкотре закликав всіх учасників дорожнього руху дотримуватися  Правил дорожнього руху, бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт у місцях проведення дорожніх робіт, не перевищувати швидкісний режим.

«Нова якісна дорога не привід для перевищення швидкості та порушень ПДР. На вас чекають вдома!» – звернувся Павло Цубер до водіїв. 

Нагадаємо, що мережа автомобільних доріг загального користування державного значення налічує 1 189,8 км. З них національних доріг 274 км, регіональних 236 км та територіальних 679,8 км.

У 2020 році Службою було прийнято на баланс ще 13,5 км регіональної дороги із комунальної власності міста Лисичанськ, де заплановано проведення ремонтних робіт.

Всього на території Луганської області налічується 5 898 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі на контрольованій території – 3 616 км. Дороги місцевого значення знаходяться на балансі Луганської облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися  на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.