Служба автомобільних доріг
у Луганській області

» Прес-центр » новини » Засідання штабу Укравтодору з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах

Засідання штабу Укравтодору з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах

26.11.2018 відбулось засідання штабу Державного агентства автомобільних доріг України з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення.

Засідання проходило в режимі відео-конференції  Штабу з Києва з регіонами України.

У засідання взяли участь  представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства оборони України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Державної служби України з безпеки на транспорті.

Від Луганщини у відео-конференції, яка відбулася у приміщенні ДП «Луганський облавтодор», взяли участь начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області  Юрій Бережной, директор «Луганського облавтодору» Олександр Коротун, перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Луганській області Микола Горохов, в.о. начальника відділу безпеки дорожнього руху управління Патрульної поліції у Луганській області Олександр Куцкір, заступник начальника управління з питань цивільного захисту Луганської ОДА Юрій Кульшай, в. о. начальника управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг Луганської ОДА Ірина Романовська та інші співробітники відповідних структур.

Основною метою проведеного засідання стало продовження відпрацювання спільних дій у разі ускладнення руху транспорту на автомобільних дорогах та в населених пунктах внаслідок снігопадів, а також запобігання виникнення надзвичайних ситуацій під час екстремальних погодних умов. Під час засідання Штабу порушувалися питання роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

За словами керівника  Штабу Державного агентства автомобільних доріг України з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення Олександра Харченка найголовніше – спільна та злагоджена робота. 

«Тільки завдяки чіткій і злагодженій співпраці з ДСНС, Національною поліцією, обласними комісіями ТЕБ та НС ми змогли пережити зиму 2017-2018 рр. Для мене важливо щоб така співпраця була в кожному з регіонів» - підкреслив Олександр  Харченко.

За результатами проведеного засідання керівникам Служб автомобільних доріг в областях доручили взяти на особливий контроль проблемні ділянки автомобільних доріг державного значення. Йдеться про ті дороги, на яких може виникати загроза безперебійному руху автотранспорту у період складних погодних умов. Мова йшла також про  необхідність підсилити роботу підрядних організацій, шляхом залучення додаткової техніки. Аналогічне звернення направили до уповноважених представників Національної поліції в областях.

Під час засідання підкреслювалася  важливість роботи по  донесенню до населення оперативної інформації щодо стану проїзду та можливі обмеження руху, про стан справ на дорогах та про погодні умови. Наголошувалося на необхідності  профілактичної роботи по інформуванню щодо правил безпеки на зимовій дорозі.

Після засідання штабу Укравтодору, відбулася нарада за участю структурних підрозділів Луганщини.

Так, Олександр Коротун розповів, що на початку листопада відбулися  на базі Кремінського райавтодору відбулися практичні навчання з приводу підготовки до зими. За його словами,  сьогодні дорожники вже підготували  всю  снігоприбиральну  дорожню техніку, у тому числі  шнеко-роторні механізми. Заготовлено 27 тисяч тон протиожиледних матеріалів,  підготовлено 122 одиниці техніки для утримання автомобільних доріг, підготовлено 9 шнеко-роторних снігоочищувачів.

«Під час проведення навчань було перевірено стан роботи техніки, розробленні конкретні рекомендації щодо дій дорожників під час зимової негоди. А вже перші снігопади підтвердили, що попри труднощі, пов’язані із застарілою технікою, з негодою дорожники Луганщини впораються», - зазначив Олександр Коротун.

В свою чергу, Юрій Бережной підкреслив важливість спільної роботи та наголосив на тому, що працівники Служби автомобільних доріг у Луганській області та дорожники готові ще раз провести практичні навчання щодо виникнення надзвичайних ситуацій.   

«Опрацьовувати практичні ситуації по виникненню надзвичайних ситуацій нікому не завадить. Ми готові провести такі навчання із залученням ДСНС та Нацполіції. Але головне, безумовно, не навчання заради навчань, а їх практична користь. При Службі автомобільних доріг цілодобово працює диспетчерська служба, яка, в рамках своїх повноважень, готова завжди допомогти водіям при виникненні надзвичайних ситуацій у зимовий період» - підкреслив Юрій Бережной.

Інші учасники наради погодилися з важливістю подальшої спільної роботи, саме так можна запобігти, врятувати, допомогти водіям, які можуть опинитися у складних зимових умовах.

Закликаємо, всіх учасників дорожнього руху, з усією відповідальністю поставитися до погодних змін. Слідкуйте за встановленими дорожніми знаками, які попереджують про можливу слизькість. Неухильно дотримуйтесь правил дорожнього руху, не перевищуйте дозволену швидкість і не виконуйте ризикованих маневрів.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області